"Amps"
2016-12-21 Autor: VHM 
Kategooria: Elusloodus

Komme: 23  Keskmine: 3.0000
2 petslane (<°·HHHH<; 4.6080) 21.12.16 21:10  
Mõningase pingsa pildivaatluse tulemusena tuvastab pildilt kilpkonna...
  Sulev12345 (<°·H<) 21.12.16 21:45  
Pildil leidub mõningaid ilusaid värvilaike ja põnevaid struktuurielemente, kuid korralikuks pildiks neid kokku siduda pole õnnestunud. Kompositsiooni poolest tundub täiesti juhusliku klõpsuna - paistab, et modell (ilmselt Chelonia mydas) ei taha pildistajaga üldse koostööd teha.
  VHM (<°·HHHH<) 21.12.16 22:23  
Sulev sõida oma lolli jutuga puu taha, sa oled sellise pidi tegemisest väga, väga kaugel. Sügavustes pildistamine koos valgus lahendusega ei ole teps mitte seikluskaamera ära vägistamine ja puu otsa seadmine ja siis nutufüüni jälgimisest õige klõpsu tegemine, istudes ise mõnusalt tugitoolis. Oled sa üldse sukeldunud ja ka mõne pildi vee all teinud? Ma ootaks Teilt kõvadelt jutumeestelt pildi näol siin tõestust. Mögiseda võib iga mees tehke pilti ja näidake , et olete oma jutu väärilised! Vabandust, et sekkusin enne nime avalikustamist ... aga kõrvad paistavad nii kui nii ja väga loll jutt on ikka talumatu.
  Sulev12345 (<°·H<) 22.12.16 00:08  
Palun minu personaalküsimusi arutada kuskil mujal. See pole pildi autori suhtes õiglane, kui siia teemavälist juttu kirjutatakse. Vastavalt kalareeglitele kommenteeritakse ikka pilti, mitte kaaskommenteerijaid.
  alabama (<°·HHHH<) 22.12.16 00:21  
ah tead, kiida pilti ära ja läheme eluga edasi, sulev
  alabama (<°·HHHH<) 22.12.16 00:22  
väga tore on ju, et niimoodi riffi serval meeleolukas kilpkonn on. kenasti tehnilises ja visaalses fookuses. mereelu on, sügavus on pildil. kena vaatamine.
  VHM (<°·HHHH<) 22.12.16 08:46  
Sulev sa räägid siin personaalsest küsimusest. Ühe eelneva allveefoto all süüdsitasid pildi autorit pildistatava materjali torkimises ja vigastamises noaga. Ja see oli sinu meelest kriitika, saa tee vahet kriitika ja isikulise solvangu vahel. Tuleta ka endale neid kalareegleid vahest meelde veel enne kui siin mdagi väitma hakkad. Ära kuluta oma energiat tühjale mölale, tee pilti ja tõesta et su jutt ka midagi väärt on. Näita midagi uut, teisest vaateviklist jne. Sa tahad kohe hirmsasti teiste pilte googliga joonele tõmmata, tee siis seda siin. Lingi see ideaal siia mis ei koosne värvilaikudest, pilt on kokkuseotud ja on olemas see koostöö. Muidu me lollikesed ei saagi aru mida sa õieti mõtled. Sa ikka tead kui palju värvi on alles 30 -e meetri sügavusel või milliste oludega sa pead arvestama sellisel sügavusel pildistamisel.Jõudu!
  Sulev12345 (<°·H<) 22.12.16 11:55  
Kordan, kui tahad kritiseerida minu pilte, siis tee seda ikka minu pildi all. Ja valetada pole üldse ilus!
  VHM (<°·HHHH<) 22.12.16 12:30  
Loe seda, kui ei peaks mäletama.: \"... Siit edasi areneb mõte selles suunas, et pildil paistvast torkehaavast välja immitsev sinine ollus on põhjustatud samuti hoolimatu fotograafi torgatud noaaugust.\" kõlab nagu süüdistusena, kui siin valetamisest rääkida:) Ma ootan neid linke, ikka maailma tasemel, et selgus saabuks maarjamaa meeste saamatusest :-))
  Sulev12345 (<°·H<) 22.12.16 12:48  
Püüa nüüd ikka olla kuidagi! Valetad sa näiteks: \"Sa tahad kohe hirmsasti teiste pilte googliga joonele tõmmata\". See googliga võrdlemine käis ikka minu enda piltide kohta. Mis seda sinist verd pritsivat molluskit puutub, siis mulle jääb tõesti selline mulje, et seda on noaga torgatud, sest see haav on hirmsasti noaotsaga torgatud augu moodi. Nagu ka siinse kilpkonnapildi kohta jääb natuke selline mulje, nagu oleks kilpkonn plastronit pidi korallide külge kleebitud. Tuletan veelkord meelde, et see siin on fotofoorum, mitte sukeldumisfoorum, seega siin tuleks keskenduda pildile, mitte sellele, kui äge on sukelduda. Minul on suva, kas pilt on tehtud ise 20 m sügavusel käies või saadeti tamiili otsas alla vaid kaamera.
  VHM (<°·HHHH<) 22.12.16 14:54  
Ja, ja ja see polnudki sinna ridade vahele klirjutatud ja see noaga torkimise jutt oli ju ka ainult kostruktiivne kriitika, pildi kohta. Ja see kilpkonn tundub ka millegi küljes kinni olevat, misstõttu ei ole võimaliks seda korralikuks pildiks kokku siduda. Ja selle koibiku pildi all ei vihjanud ka guugli avarustele..:) Mulle tundub, et sa kõvatad siin zaanrite all milles jääb veel natuke vajaka. Jõulud on ukse ees, malõpetan selle jahumise siin.
  Sulev12345 (<°·H<) 22.12.16 15:04  
Tõepoolest ei vihjanud ma koibikupildi juures guugli avarustele. Ehk saad juba üle?
  petslane (<°·HHHH<; 4.6080) 23.12.16 00:19  
Tead, ma olen küll veealust maailma vaatlemas käinud ja tõesti korralikke pilte seal teinud pole. Sest minu amatöörlikkuses nad pole lihtsalt välja tulnud ning teistele näitamiseks ei sobi. S.t. esimene (enese)kriitika võiks tulla autorilt endalt, kui pilt ei õnnestunud, siis jäägu sahtlisse või lennnaku prügikasti. Aga kui juba sellise pildi otsustasid kalasse üles panna, siis lepi sellega, et kõik kommentaatorid liiga vaimustunud pole.
  VHM (<°·HHHH<) 23.12.16 09:26  
to. petslane, selge sinu jaoks prügikasti kaup, minu jaoks jäädvustatud hetk kilpkonna toitumisest. Ja just see korall on tema lemmiktoit. Ma pedaalisin selle tegelasega natuke aega kaasa, et näha mida sööb, kui tihi veepeal hingamas käib jne. Ja nalja nabani, siin on joonist ja detaili oluliselt rohkem kui mõni mees suudab välja võluda maa peal. Vaatamata selle, et õhu läbipaistvus on kümneid tuhandeid kordi parem kui vees + valguse puudumine jne. Lisaks veel tehniline raskusaste allveefotgraafias (mask regu, pildiotsija, kõik seaded kaameral ja välkudel on puhas manual, pead teadma kaamera nuppe peast sh. nende keeramise suuna mõju jne). Mul ei ole kõva sõnaga kommentaatori vastu absoluutselt mitte midagi. Ma kuulaks suu ammuli näpunäiteid ja juhiseid...aga tal endal peaks olema korralik pildimaterjal ja kogemused. On see arusaadav? Ma väga ei salli tühja möla ja tühikargamist.
4 Mad Max (<°·HHHH<) 23.12.16 10:02  
Mind häirib kadreeringu osas liiga keskne paigutus ja väga tahaks seda toitumist olulisemalt lähemalt ja puhtamas keskkonnas (taust). Kuid mõistan ning hindan (kõrgelt) autorpoolseid ponnistusi, seega, müts maha! Antud keskkonnas suurepärase pildi purki püüdmine vajab ilmselt juba suuremat sorti vedamist. Ponnistuse eest! 4+ Ahjaa, rõõmsaid talitsepühi nii suurematele kui väiksematele kalakestele! ;)
  VHM (<°·HHHH<) 23.12.16 10:50  
Sellele järgnenuks kalasilmaga tehtud kaader distantsilt ca 1,5 m. ühest teisest kilpkonnast, kes on samasugust koralli lammutamas, nii et kogu ümbruskond oli niitjaid koralli tükke täis. Aga ei tule siia seda enam. Siin on ka selle aasta sukeldumise vido, filmis minu padi Andrus, siinkohal tänud talle. https://www.youtube.com/watch?v=J7zNJdOwTSI&feature=youtu.be
  R.Helerand (<°·HHHH<) 23.12.16 11:18  
Valdur, järgmine kord võta kaasa assistent, kes pildistatava objekti taga tausta hoiab (näiteks voodilina, selle saab hotellist ja on lihtne transportida). Kindlasti ka kolm välku ja igale välgule poi ja raskus ka, nii saad need õigele kõrgusele sättida. Ühe välgu suunad siis taustale (nagu kombeks on) teise ülevalt alla u. 45` nurga all, et tekkiks kilbule liblika kujuline vari nina alla ja samas see valgustaks ka toitu, mida too sööb (mis on omakorda ülioluline loomulikult). Kolmas, kuid mitte vähem oluline välk pehmendab ninaalust liblikat, kuna selles varjus PEAVAD detailid näha olema - mustrid jne, kuna ei või iial teada, kas muster kilpkonna nina all on ikka sama kui kalelal - ja see muster on teine olulisem asi, peale kilpkonna kilbi!
Kui neid näpunäiteid järgmine kord jälgid, siis saad ka kriitikutele meelepärase pildi ;)
4 R.Helerand (<°·HHHH<) 23.12.16 11:20  
Aga tegelikult on selle pildi ainukene miinus fotokala väike formaat.
Häid pühi ka minu poolt! :)
  petslane (<°·HHHH<; 4.6080) 24.12.16 01:02  
Ei ole prügikastikaup, kõlbab vaadata küll, muidu ma ei oleks seda siinkolmandat korda kommenteerimas :-) Aga heaks ma seda pilti siis ki ei pea -- pigem selline äratundmismängu variant, mõista, mõista mis see on, aa, kilpkonn järab koralli. Kui kaua vaadata, siis avastab veel, et suu ka on lahti.
  rigel (<°·HH<) 24.12.16 01:13  
Kriitikat taluvad vaid tugevad!
  VHM (<°·HHHH<) 24.12.16 14:04  
To: rigel mõlal ja kriitikal on vahe. Näiteks viimane viitab puudustele pildis
2 kali (<°·HH<) 24.12.16 21:04  
Hääl rahva seast, ilma kogemustepagasita ja kuppudeta pagunitel, ütleb - kuningas on alasti. No ei ole pilti, tee mis tahad.
  walter (<°·HHH<) 24.12.16 23:19  
Nagu trikkide, etteastete,jne tunduvad nii lihtsalt, ahhetama on raske ajada. Proovi möttes vöiks ju minna vanni/basseini, mingi normaalne portree vms valmis teha, siis ehk on mingi ettekujutus asjast olemas..