"Lonely tree"
2013-01-04 Autor: tanel025 
Kategooria: Vaikelu
Mõtled küll, et metsas pole midagi karta, aga kui südaöösel läbi paksu lume oled GPS-i järgi pool tundi sumbates, varustus seljas ja nahk märg, kuidagi kohale jõudnud ja kola püsti pannud, tekib ikkagi kõhe tunne, et jälgede järgi arvatavasti hommikul siit mööda läinud põder võib tagasi tulla ja kitsede neli magamiskohta võiksid ka sel öösel magamiseks sobida. Lohutab ainult see, et kui kitsed seal magavad, järelikult hunte ei ole. Ja kui pilv kuu eest ära läheb, on lumises metsas ju peaaegu et valgegi. Kui teised puud kerges tuuled õõtsusid, siis see oli hääletult paigal. Kõhe oli.

Komme: 7  Keskmine: 5.0000
  alabama (<°·HHHH<) 04.01.13 12:47  
kas see on lugu sellest, kuidas ise endale hirme välja mõeldakse? tegelt pole seal ju suurt midagi karta. isegi hunti mitte...
  corylus (<°·HH<) 04.01.13 12:57  
Hirmul on suured silmad. Ega minagi vabatahtlikult ja üksi öösel metsa pildistama ei kipu... :) Ilus sini-must-valge pilt on.
  Jaanos (<°·HH<) 04.01.13 13:37  
@alabama vist ei ole kaua öösel päris METSA juhtunud :) uskumatult ergastav ja mõtlemapanev kogemus, olgu seal põhjust karta või mitte igatahes pea hakkab teistmoodi tööle küll...
Pildi enda kohta ei kommentaari aga tunne tuleb tuttav, tasus situatsioon küll juurde kribada, hindad visuaali hoopis teisiti.
  alabama (<°·HHHH<) 04.01.13 13:47  
viimati ööbisin metsas novembris 2012. pean tunnistama, et hirmu leevendas mõnevõrra käeulatuses viibiv kuulipilduja ksp58. aga mitte lõpuni!

aga tõsisemalt jah - tunnistan, et üksipäini kuskil rabas (milline kogemus on siiski ka olemas) hakkavad teised mõtted tulema küll.
  Jaanos (<°·HH<) 04.01.13 14:31  
No näed, ilselgelt vale oletus. Nägu koledaks värvitud ja kuulipilduja käeulatuses on ehk veidi pehmendavad asjaolud huupi pakkumisel :)
Samas mida oleks kostnud kui pilt oleks üles võetud kusagil Nõmmel parkmetsas, visuaal oleks võinud sellegipoolest olla äravahetamiseni sarnane :-*
5 timm (<°·HH<) 04.01.13 16:26  
Ju neid vigu leiaks, kui tahaks - suure puu vari võiks tervelt peal olla jne. - aga panen maksimumi.Tore pilt ja öösel metsas ja puha kõhedakstegev jutt ka juures. Hirmudest rääkides: öises metsas ajaks hirmu nahka põdra või kitse või ka hundi asemel pigem kaameraga passiva perverdi kohtamine.
  tanel025 (<°·H<) 04.01.13 17:21  
Mul on selliseid pilte ka, kus puu vari suht tervelt peale jäi. Läksin sinna tegelikult timelapse võtet tegema, aga kuna ilmaennustus lubas läbi pilvede selget taevast heal juhul tund-kaks, siis ma kõigepealt tulistasin 1,5 tundi timelapse'i kuni kaart täis sai, ja seejärel hakkasin statiiviga ümber puu tiirutama eri nurkade all, sest taevas oli veel õnneks üpris selge. Ülejäänud seeriat ma pole veel kuskile üles pannud. Ja veider küll, aga suvel sealsamas kandis seenel käies tuli mulle vastu profikaameraga vene keelt kõnelev mees, kes kohe kiirelt minekut tegi. Kummaline asja juures oli just asjaolu, et Saaremaal venelasi praktiliselt ei ela ja see mets jääb kõikidest suurematest teedest kaugele.