Kalaitk
 Uus teema  |  Algusesse  |  Mine teema juurde  |  Otsi   Uuem teema  |  Vanem teema 
 Mure: Nikon D800 ja särimõõtur
Autor: Kadri (---.cdma.dyn.kou.ee)
Kuupäev:   11.10.12 21:09

Tere, mure järgmine:

Kas keegi kogenum oskab aidata, sest kusagilt ei saa vastust,k.a. fotopoodidelt endilt - keegi lihtsalt ei vasta.

Mul on kunagi analoogolukorda olnud ja siis sain ise korda kuidagi suts vanema keretüübiga, nüüd aga ei ole siiani õnnestunud, kere uus, menüü teine ja kõik juba läbi proovitud ja miski ei aita (ka seadete taastamine mitte)
Kogemata midagi menüüd näppides ekslikult paigast löönud ja kaamera teeb järgmist:
Segamini on särimõõtmine.
Kuidas kõige paremini selgitada....

Kui valge pealt säri võtta (tubastes väga heades valgustingimustes päevasel ajal), siis, et 0 jõuda, skaalaandur on juba vasakulpool, pean säri keerama veel vasakule( heledalt säri võttes ju vaja säri siiski juurde keerata, et pind üle ei oleks "kõrbenud") ehk kõvasti miinusesse, et tulemus jõuaks üldse positiivsuse poole. Siis musta pinna peale minnes samade seadetega (kohe peale valgelt mõõtmist) näitab, et säri on endiselt kõvasti miinuses ja pean lisaks veel miinusesse-vasakule keerama, et nulli jõuda + saan säriks utoopiliselt madala numbri.

Selgitus võib olla segane, aga äkki on keegi tark, kes suutis aru saada, milles mul mure seisneb ja oskab aidata, kust menüüst või mis nuppu ma taas vajutama/valima pean, et saaks asja korda.

Ette tänades

Kadri

Vasta sellele sõnumile

Re: Mure: Nikon D800 ja särimõõtur
Autor: Kadri (---.cdma.dyn.kou.ee)
Kuupäev:   11.10.12 21:34

Teema suletud.

Vasta sellele sõnumile
 Fotofoorum  |  Loe sõnumeid teema sees   Uuem teema  |  Vanem teema 

Vasta sellele sõnumile
 Sinu nimi:
 Sinu epost: