Kalaitk
 Uus teema  |  Algusesse  |  Mine teema juurde  |  Otsi   Uuem teema  |  Vanem teema 
 millal on ots käes?
Autor: martkod (---.166.190.90.dyn.estpak.ee)
Kuupäev:   02.02.12 07:04

öösel, näe, läks uni ja hakkasin mõtlema. vanasõna ütleb, et tark teab, mida mõtleb, rumal mõtleb mida ei tea. no mina hakkasin mõtlema, et ei tea, millal näiteks täiskaadri sensori arengule lõpp tuleb ja arvasin, et see võiks olla siis, kui iga piksli peale mahub ainult üks footon ja kui iga läbi objektiivi sensorile jõudnud footon ka faili seglesti nähtava jälje jätab. et ei tea mitu tera-, peta-, exa-, zeta-, yotabaiti ja -ISO see sensor siis peaks olema ja mitu kelvinit ta soe peaks olema.
aga tegelikult hakkas mind rohkem huvitama hoopis muu. hoopis see, et mitme XXXbaidi jaYYYISO juures see areng juba mõtetuks muutub, et ükski olemasoleva tehnoloogiaga tehtav ja ühemehekantav objektiiv ei suuda enam selle sensori jaoks pilti joonistada. ja kummaotsa areng praegu ennustatavate arengute juures tühiste nüansside lihvimiseni jõuab?
siiamaani nagu digitaaltehnika arengu lõppu vist ei julgeks ennustada, aga objektiivid minu asjatundmatu arusaama järgi on ikka samad läätsedest koosnevad asjandused, millel materjale parandatud ja töötlemistäpsust ning arvutustmeetodeid, aga töötavad ikka sama vana moodi.
vaat sellised mõtted tulevad kui uni läeb ja tarkus pole varnast võtta.

Vasta sellele sõnumile

Re: millal on ots käes?
Autor: Zorru - Vahur Kannikka (---.249.35.213.dyn.estpak.ee)
Kuupäev:   02.02.12 08:16

http://forte.delfi.ee/news/teadus/superlaatse-tulek-tooks-mobiiltelefonidesse-mikroskoobi.d?id=63809560

Metamaterjalid võtmesõnaks. Küll kunagi tulevad.

Vasta sellele sõnumile

Autor: martkod (---.166.190.90.dyn.estpak.ee)
Kuupäev:   03.02.12 07:05

... ja kohutava vatsateleskoobi kugistamise asemel neelad pisikese veebikaamera, see traavib oma nanojalgade mööda maoseinu ja pildistab sisemist ilu niiet vähe pole. lisaks veel tasuta kaasaandena hemorroidide uuring.
nii tore on kord vanana öelda oma teiselepoolele kamina ees: "kallis, kui nägin kord feissbuukis su suurepärast kaksteistsõrmikut, ei saand ma enam elada ilma sinuta!"

Vasta sellele sõnumile

Autor: Martin460 (---.audentes.ee)
Kuupäev:   03.02.12 10:52

Mina mõtlen, et millal sensor tehakse ruumiline, ehk nagu poolekslõigatud pall, et iga piksel vaatab otse objektiivi poole.

Vasta sellele sõnumile

Autor: Hr Nets (---.113.196.88.sta.estpak.ee)
Kuupäev:   03.02.12 16:51

esimese lausega olen päri.

Vasta sellele sõnumile

Autor: aix (---.202.191.90.dyn.estpak.ee)
Kuupäev:   06.03.12 18:16

et nagu käes see aeg

Vasta sellele sõnumile

Autor: Jaanos (---.21.50.84.dyn.estpak.ee)
Kuupäev:   06.03.12 20:09

vihjad ka või...

Vasta sellele sõnumile

Autor: Oskar Cher (---.trt.estpak.ee)
Kuupäev:   06.03.12 20:50

ots jõuab kätte 21.detsembril. Hoidke siis kaamera akud laetud ja mälukaardid valmis.

Vasta sellele sõnumile
 Fotofoorum  |  Loe sõnumeid teema sees   Uuem teema  |  Vanem teema 

Vasta sellele sõnumile
 Sinu nimi:
 Sinu epost:
 Teema: