Erialane
 Uus teema  |  Algusesse  |  Mine teema juurde  |  Otsi   Uuem teema  |  Vanem teema 
 Stabilisaatoriga või ilma
Autor: Ax (---.6.191.90.dyn.estpak.ee)
Kuupäev:   23.02.09 22:48

Olen suht algaja ja alumise otsa peegelkaamera omanik . Plaanin osta 70-300 mm toru . Kui oluline on nt päevasel ajal stabilisaatori olemasolu ( hinnavahe on tuntav ) .Vasta sellele sõnumile
 
 Re: Stabilisaatoriga või ilma
Autor: Mati (---.trt.estpak.ee)
Kuupäev:   24.02.09 01:08

Eks ta selleks olegi, et pikematel fookuskaugustel lühema säriajaga pildistada. Kui raha vähegi on siis ikka stabilisaatoriga. Samas, nagu olen kuulnud, kasutavad profid liikuvate objektide pildistamieks kaasavedamist. Seisvate objektide puhul aga stabilisaator vajalik kui statiivi ei taha kasutada.

Vasta sellele sõnumile
 
 Re: Stabilisaatoriga või ilma
Autor: Hans S (---.noe.estpak.ee)
Kuupäev:   24.02.09 12:29

Kuna sellistel 70-300 torudel on pikema otsa ava suure tõenäosusega F5,6, siis on stabilisaatorist ikka kõvasti kasu. Võimaldab kasutada pikemat säri ja protsent, et pildid tulevad teravad, on suurem. Kaasavedamiseks saab stabika alati ka välja lülitada.

Vasta sellele sõnumile
 
 Re: Stabilisaatoriga või ilma
Autor: hans (---.73.191.90.dyn.estpak.ee)
Kuupäev:   24.02.09 13:50

Proovi õhtupoolikul poes: rohkem sellelaadseid küsimusi ei teki.

Vasta sellele sõnumile
 
 Re: Stabilisaatoriga või ilma
Autor: Mati (---.trt.estpak.ee)
Kuupäev:   24.02.09 13:57

Sa peaks veel uurima, kas su fotoka keres on teravustamismootor, kui ei , siis peab see olema ostetavas objektiivis.

Vasta sellele sõnumile
 
 Re: Stabilisaatoriga või ilma
Autor: siilipoeg (---.est.estpak.ee)
Kuupäev:   25.02.09 16:20

Stabikas tasub selle hinnavahe kuhjaga. Kui sa muidugi ainult statiivi kasutad,siis iseasi.Edaspidi hakkad temast tõsist puudust tundma. Parem juba kohe mõelda tuleviku peale.Obj. ei pea ju uus olema. Jälgi foorumit ja kindlasti leiad endale sobiva ja korraliku obje.

Vasta sellele sõnumile
 
 Re: Stabilisaatoriga või ilma
Autor: Tiit Veermäe (---.est.estpak.ee)
Kuupäev:   25.02.09 18:53

Stabikas pole ime.
Tõstab segases olukorras käest terava (tegelikult loe: talutavalt ebaterava ) tõenäosust. Aga maks terava pildi jaoks tuleb hea statiivi pealt ilma stabikata teha.
Kõik oleneb olukorrast, mis hetkel parem päästerõngas on. mul on mitmes torus stabikas, aga harilikult välja lülitatud. st ma armastan kindla peale mängida :)

Vasta sellele sõnumile
 
 Re: Stabilisaatoriga või ilma
Autor: Ants (---.ubr.parnu.stv.ee)
Kuupäev:   25.02.09 22:22

Mingil määral pidavat stabikaga toru joonis kehvem olema kui täpselt sama ilma stabikata. Ma ei teagi kas on mõeldud kui stabikas on sisse lülitatud või on siiski väike kvaliteedikadu ka mitte sisse lülitatud, kuid ikkagi stabikafunktsiooniga toru puhul?

Vasta sellele sõnumile
 
 Re: Stabilisaatoriga või ilma
Autor: Paber (---.131.34.92.cable.starman.ee)
Kuupäev:   26.02.09 00:12

Tundub,et pika toru puhul pole väga vahet,kui valik on 70-300,käest sihtides rusikareegel ütleb et 300 juures peaks säri olema mitte alla 1/500,stap lubab ehk enamvähem hea tulemuse veel 1/250 säriajaga,aga see on ka alumine piir käest.
Nii et kui ikka tahad hommikuvalguses või õhtuhämaruses,siis ilma statiivita ei tule toime.stap muutub kasutuks.
Kuna toru suht pime,võib juhtuda,et pead kasutama säriaegu alla 1/100,millest edasi mõtle ise.
Samas kui päike laes ja sport või miskit muud liikuvat teemat,siis pole paha,võik öelda ,et lausa abiks.
Siis ehk sõltub ki kõik palju sellest mida pildistad,kui loodus ja muud väheliikuvad objektid halva valguse juures,tuleb niikuinii statiiv ja sel juhul hoiad stapi pealt pisut raha kokku.
Ja ma ei tahaks eriti uskuda et sama firma torudel stapiga ja stapita mingi kolosaalne kvaliteedivahe on.

Vasta sellele sõnumile
 
 Re: Stabilisaatoriga või ilma
Autor: Jaanos (---.kjj.estpak.ee)
Kuupäev:   26.02.09 08:27

Stabika suhtes suht kriitiline olnud aga paar toru mis viimati proovinud on üllatanud. Käepealt 200mm 1/5 1/8 kanti annab 50% ilma liikumisjäljeta kujutise. 1/15 1/30 võiks öelda terav. Kipub juba sinna näidikuga (peeglita) kere kanti kus 28mm saad 1/2 sek pildi kätte ja 1/8 staatiliste asjade puhul piisav ;-) Peegliga (filmi) alla 1/60 polnud eriti mõtet ilma statiivita minna.
Liikuvate asjade puhul stabikast tolku ei ole.

Vasta sellele sõnumile
 
 Re: Stabilisaatoriga või ilma
Autor: Ar (---.ubr.parnu.stv.ee)
Kuupäev:   26.02.09 08:31

Kolossaalset vahet muidugi ei saa olla.
300 mm puhul stabikaga saab viimase piirina 1/250 s veel enam-vähem hea tulemuse? Ole normaalne, kui süldikäed ei ole, siis mitteliikuvast objektist saab 1/250 teha ilma stabikata ja stabikaga siis kusagil 1/100 kandis.

Vasta sellele sõnumile
 
 Re: Stabilisaatoriga või ilma
Autor: Artur (---.131.96.59.cable.starman.ee)
Kuupäev:   26.02.09 01:30

Stabikaga torus on rohkem klaase sees. Sellest ka suuremad sisepeegeldused.

Vasta sellele sõnumile
 
 Re: Stabilisaatoriga või ilma
Autor: Jaanos (---.tll.elisa.ee)
Kuupäev:   26.02.09 03:06

Tripletil on vähem klaase. Et teeb parema pildi? Pigem ikka kinni konkreetsest disainist. Kui ei leia kasutusotstarvet siis loomulikult milleks maksta rohkem.
Canoni L seeria FD on kontrastsem ja teravam kui EF. EF eelis automaatne teravustamine mis 99% juhtudest annab eelise v. kontrast/resolutsioon. Keskmine kasutaja ei saa käsitsi teravustamisega hakkama ja tänapäevased kaamerad ei ole ka selleks mõeldud. Vead käsitsi teravustamisel suurusjärgu võrra suuremad kui 5-10% kontrastis/resolutsioonis kaotada.
Stabika probleemid kvaliteedis avalduvad siis kui läheme oludesse kus stabikas peaks olema välja lülitatud. Ehk siis pildistades 400mm toruga 1/1000 stabikas sees garanteerib selle, et pilt kehvem kui stabikata toruga. Või statiivilt iga aja/valgustatusega. Arvestades seda, et stabikaga optika üldjoontes ka ava/kaks valgem sealt ka omakorda vahe sisse tegelikult kasutatava ava valikul mida esmapilgul ei teadvusta.
Siis jääbki mulje, et 4 avaga optika teeb parema pildi kui 2.8 stabikaga. Kui aga satud halbadesse valgustingimustesse siis tõenäosus, et "teravama" toruga üldse mingi pildi käelt saad on väga väike. Need on need väikesed vastikud kompromissid mida tuleb arvestada :-(

Vasta sellele sõnumile
 
 Re: Stabilisaatoriga või ilma
Autor: ervin pabbo (---.onoff.se)
Kuupäev:   26.02.09 16:25

Nu heakene küll ehk veidi ülepabistasin,aga liitun eelkirjutajatega,et eks ta selline vastikult (rahakotti)kriipiv kompromiss ole.
Saab pildistada mõlemaga ja hästi.
Aga kui nagu minna teadlikult pika toruga õue elamusi jahtima,siis mina eelistaks statiivi stabikale.
Reportaazide ja matkamiste puhuks,pikk zoom(18-1 või 2 midagi.....) ja soovitatav stapiga.

Vasta sellele sõnumile
 
 Re: Stabilisaatoriga või ilma
Autor: Artur (---.131.96.59.cable.starman.ee)
Kuupäev:   26.02.09 09:08

Kui pildistada vastu päikest, on klaaside arvul tähendus.Aga muidu olen Su jutuga päri, ideaalset kõikjal ja kõike pildistavat toru ei ole. Ka kogu se stabilisaator on nii ja naa. Canoni 100-400 sel on ta asja eest aga samas nikoni 105mm sel on ta küll väga hädine. Ja alati peab meeles pidama, et statiivi peal välja lülitada. Olen mitu korda unustanud ja udukaid teinud. Halvas valguses ei aita muu kui suur ava ja käsitsi teravustamine. Kui ei tule siis ei tule. Olgu või kaks stabilisaatorit, aga kui toru on pime ja kere harju keskmine, siis pole ka automaadist muud kui edasi tagasi saagijat.

Vasta sellele sõnumile
 
 Re: Stabilisaatoriga või ilma
Autor: Jaanos (---.kjj.estpak.ee)
Kuupäev:   26.02.09 12:20

Jah ja mitte ainult klaaside arvul vaid pigem klaas/õhk pindale arvul. Kunagi mingis LF foorumis oli juttu vanade tripletite ennistamisest. Eriti tagaotsitud sellised mudelid millel 3 läätse 1 või 2 pinnalt kititud. Aja jooksul kitt pragunenud või läätsed omavahel lahku läinud. Üks vana tegija pakkus kitti eemaldamise ja uue kittimise teenust. Kusjuures fine tuuning seisneb selles, et väliseid klaasipindu mitte puhastada. Aegade jooksul on sinna tekkinud sarnaselt vääristusele õhuke oksiidikiht mis parandab optilisi omadusi. Sarnaselt optilise vääristuse põhimõtte avastamisele vanade teleskoopide põhjal.
Tripletid tänapäevase foto tähenduses lihtsast ehitusest tulenevast madalast joonistusvõimest praktilist tähendust ei oma. LF friikide poolt aga kasutatavad tänaseni sest suurem formaat on vähenõudlikum lp/mm suhtes.

Vasta sellele sõnumile
 
 Re: Stabilisaatoriga või ilma
Autor: Assar Jõepera (---.65.216.240.cable.starman.ee)
Kuupäev:   26.02.09 20:40

Kui oled algaja pildistaja ning plaanid pildistada päevasel ajal, siis ei ole stabilisaator vajalik. Ilma stabikata objektiive saad järelturult osta paarituhande krooni eest, mis on vähemalt kolmekordne vahe stabilisaatorit omavate optikatega. Ja kui peaksid tegema uduseid pilte (300mm ots kipub üsna lihtsalt värisema), siis tuleb lihtsalt tõsta ISO väärtust ja pildistada kiirema säriajaga. Siis saad kindlasti terava pildi kätte!Vasta sellele sõnumile
 
 Re: Stabilisaatoriga või ilma
Autor: Vahur Krouverk (---.131.66.70.cable.starman.ee)
Kuupäev:   26.02.09 15:35

Kui jutt 70-300 torudest Nikonile siis Nikoni enda VR versioon on optiliselt parem, kui eelmised G ning D versioonid (ning teiste tootjate sarnased torud), lühemas otsas on ta terav ning kuni 200 mm. on pildikvaliteet korralik, üle selle langeb, kuid muud torud on veel viletsamad pikemas otsas.
Selele lisaks veel AF-S ning VR. Vähema toruga on kardetavasti selline lugu, et peale mõnigat proovimist jõuad otsusele, et saada head ning odavat, tuleb 2 osta: üks on hea ning teine odav :)

Vasta sellele sõnumile
 
 Re: Stabilisaatoriga või ilma
Autor: Artur (---.131.33.5.cable.starman.ee)
Kuupäev:   27.02.09 08:38

Kui samas suunas edasi, siis ka klaasi segul on suur tähtsus. Lisaks ajalisele isevääristumisele neid vanu triplette ka vääristatakse tänapäevaselt. See jah LF teema aga kinoformaadis on jagunemine rohkem zoomid ja fixid. Zoomid siis rohkem alla valgust pildistamiseks nagu seebikad. Kiidetakse küll selle uue 14-24 nikkori vääristust, pidavat fixidele ära tegema. No pole proovinud, ei tea.

Vasta sellele sõnumile
 Fotofoorum  |  Loe sõnumeid teema sees   Uuem teema  |  Vanem teema 


 
 Vasta sellele sõnumile
 Sinu nimi:
 Sinu epost:
 Teema: