Erialane
 Uus teema  |  Algusesse  |  Mine teema juurde  |  Otsi   Uuem teema  |  Vanem teema 
 Digipiltide ilmutamine Tartus.
Autor: Pets (---.trt.estpak.ee)
Kuupäev:   20.05.08 17:23

Tervist.

Kus ilmutavad Tartu fotograafid oma digipilte? Pean silmas eelkõige suuremaid - A5 ja A4 mõõdus väljatrükke.

Ise olen kasutanud Photopointi teenuseid ja ei saa öelda, et ma väga rahul oleks.
Foto äärde mingit teksti on väga riskante panna, sest kunagi ei tea, millisest äärest lõigatakse fotot, kuigi on öeldud, et nad peavad mahutama foto teatud suuruses paberile. Lisaks on mul alust arvata, et värvidega panevad nad mööda(sama fail, sama labor, eri ajad - tulemuses toonivahe). On esinenud ka vigaseid väljatrükke - horisontaalsed tumedad jooned juhuslikus kohas, kuid defektiga pildid on alati tasuta uuesti ilmutatud. Siinkohal siiski kiidaks Photopointi.

Vasta sellele sõnumile

Re: Digipiltide ilmutamine Tartus.
Autor: Vasser (---.postimees.ee)
Kuupäev:   20.05.08 17:34

A5 pole ju eriti suur, sama A4 kohta.
Photopoint on vist kõige normaalsem.
On veel mingid rüütli ja anu fotod.
Ja riia mäel on veel Askofoto vms.
Anufotos tahtsin ükskord MV digipilti printida aga sain rohelised.
Lasin ümber teha ja siis sain sinised ja öeldi, et nende aparaadiga pole mw võimalik printida. :)
Photopointi vastu mingeid pretensioone netu.

Vasta sellele sõnumile

Autor: Beebi (---.rgu.estpak.ee)
Kuupäev:   20.05.08 22:49

Kui pp-s korduspilte teha, siis soovitan vana pildi kaasa anda, sest nad teevad seal kõik käsitsi. Või siis öelda,et värve mitte muuta seega arvestades,et labor teeb pildid olenevalt laborist kas veidike heledamad või tumedamad. Ja kui pilt ei ole täpselt a3 formaadis siis on loogiline,et labor midagi ära lõikab. PPs on leti peal ka väike näidis, kus ta ära lõikab ja miks. ( Tavaliselt teeb ta seda laiupidi pildil pikemast äärest.) Kui see ei meeldi siis teha fit in (mahuta) pildid, kus ta mahutab pildi a3 paberile tervenisti ära,aga külgedele jäävad valged ääred.

Vasta sellele sõnumile

Autor: Digimati (---.est.estpak.ee)
Kuupäev:   20.05.08 23:33

A3 pilte (297mmx420mm) minu arvates Photopoint küll ei tee? Ja ma arvan et nad ei tee ka A5 (148,5mmx210mm) mõõtu. Seda esiteks ja teiseks - tavaliselt on probleem meil ja ma arvan ka teistes laborites see, et kliendid ei tea piltide mõõtmetest ja külgede suhtest mitte mõhkugi. Tavaline situatsioon - 4:3 digikaameraga tehtud pilti tahetakse kas siis 10x15 või A4 paberile nii, et kõik peale jääks, aga valgeid ääri ei tohi jääda! Et sellist jama ei tuleks oleks loogiline et edasijõudnud harrastaja või proff kelle nõudmised on tavakodaniku omast kõrgemad võiks olla nii viisakas et kadreeriks ise oma pildid ära, sest kust peab laborant teadma mis kliendile tähtis, kas varbad või kaabu? Ning kust võtab ta selleks mõtisklemiseks aja, kui päevas tuleb mitutuhat pilti võimalikult odavalt paberisse raiduda?

Vasta sellele sõnumile

Autor: Beebi (---.rgu.estpak.ee)
Kuupäev:   20.05.08 23:42

Tartus Lõunakeskuses tehakse ka a3 pilte!:)

Vasta sellele sõnumile

Autor: Robert (---.226.190.90.dyn.estpak.ee)
Kuupäev:   21.05.08 00:02

Eespoolkõneleja ilmselt pidas silmas peenemaid nüansse, mida kuskil defineeriti "saksa pensionäri täpsusena." Et teen 30cmx21cm paberi järgi (nii on photopointi lehel kirjas paberi suurus) faili 300dpi jne a siis paber on mõned millimeetrid siia-sinna et serva pandud tekstid pooleks ja ühes servas vastavalt mõõtmetele ettevalmistatud peen must raam suurem, teises millimeeter väiksem.

Ma ükskord panin ühe ammu tehtud näidise juurde, kui teha lasin, et ilusti raam ümber 10x15 pildil, igas servas ilusti ~1,5mm, sama faili järgi mõõtsin veel parameetrid ka, et et kõik ikka samamoodi saaks nagu näidis. Pilt kõrval kuidas tulemus peab olema - ei tohiks olla ju võimalik valesti teha ? A poisid suutsid mustale raamile veel mingi valge raami ümber teha :)

Ma rahulik inimene, maksin ära ilusti, pakk ukse juures prügikasti ja väike suitsupaus... mõtlesin, et mis seekord siis valesti läks...

Enam pead ei vaeva selliste asjade tegemisega.

Vasta sellele sõnumile

Kuupäev:   21.05.08 13:48

A3-st ei rääkinud ma sõnagi, seda esiteks ja teiseks lõikan alati ise pildid õige küljesuhtega. Photopointi programm annab valida suuremate seast 21*30 ja kui ma sellist pilti tahan, siis lõikan ka fototöötlusprogrammis pildi arvestades neid mõõte.
Ise mingi raami(näiteks valge) lisamine on määratud ebaõnnestumisele - viimati oli ühest küljest raam üldse puudu, teisest seega aga liiga lai ning ka ülemine ja alumine raami osa polnud omavahel võrdse laiusega. Valitud oli lõike tüüp mahuta või fit-in või kuidas tahate, aga ikkagi oli pilti lõigatud. :(

Filme ma seal ei lase juba pikemat aega ilmutada, sest kunagi soovisin, et nad ei teeks mitte mingisuguseid korrektuure. Ka ümbrikule kuhu film pisteti kirjutati peale "Mitte muuta!", aga tulemuseks olid ikkagi töötluse läbinud pildid.
Niisuguse kindlusega väidan ma seda, sest antud filmil oli kaks kõrvuti kaadrit, üks neist ebaõnnestunud(tugevalt alasäris) ja teine õige säritusega. Paberkandjal olid mõlemad pildid sarnase säritusega, ainult originaalis alasäris olnud pilt oli loomulikult palju mürasem.
Kui ma olen maininud, et midagi muuta ei tohi ja tean millised antud fotod tulema peavad, kuid saan midagi hoopis muud, siis paraku kaasneb suur pettumus.

Vasta sellele sõnumile

Autor: PS (---.end.estpak.ee)
Kuupäev:   21.05.08 14:18

Kardan, et isegi Tartus on toredaid tüdrukuid ja mõned neist töötavad ka mõne ilmutusmasina taga. Otsi selline üles ja vastava käitumise korral garanteeritakse sulle igal ajal korralik töö. Suva taat leti taga saab suva tädile mõeldud kiiret ja odavat teenust, olenemata firma nimest.

Äärte lõikamine on tehnoloogiliselt ainuvõimalik, leppige sellega ometi. Kui sa omale kunagi printeri ostad, siis saada aru, millest ma räägin.

Vasta sellele sõnumile

Kuupäev:   21.05.08 14:26

Asjalik vastus.

Kuid siit ka uus küsimus: Millises hinnaklassis printerid toodavad digilaboriga sarnast kvaliteeti või on mõni koguni parem või ei kannata need siiski kriitikat?
Olen mõelnud ka ise printeri ostule, kuid ei oska selles vallas absoluutselt orienteeruda. Hinnaklassis pole ka kindel, kuid väga mitmeid tuhandeid ei taha kohe kindlasti maksta.

Tänan.

Vasta sellele sõnumile

Autor: Heiki (---.the.estpak.ee)
Kuupäev:   21.05.08 14:26

Kasutan ka Lõunakeskuse PP teenust ja üldjoontes peab asjaga rahule jääma. Konverdin pildid alati nende masina värviruumi (küsi PP-st profiil) ja palu mitte korrigeerida. Tulemus - alati ühesugused pildid. Jah, on juhtunud korra, kui vist unustati ikkagi korrektsioon peale (seda on näha ka paberi taha trükitud sümbolitest), kuid siis tehti kohe kiiresti töö üle.

Samas nende täpsete äärtega paistab neil küll probleeme olema ning "no resize" paistab isegi ebatäpsem kui "mahuta"

Vasta sellele sõnumile

Kuupäev:   21.05.08 14:56

Odavat printerit on kallis üleval pidada. Kalli printeri piltide oma hind on väiksem, 20000 maksev printer.

A4 on enamvähem võrdne hind, allapoole on linnalaboris odavam, suuremad kodus teha odavam.

Kui profiilid ja muud täpsemad settingud on tehtud siis on koduprinter igati kvaliteetsem, kasutatav värviruum juba on palju suurem kui labori pildil.
Isetegemise rõõm on kõige suurem.

Vasta sellele sõnumile

Autor: netse (---.net81-66-151.noos.fr)
Kuupäev:   21.05.08 20:17

Mis neil seal tartu Photopointis on? Fuji Frontier? Sellega peaks saama maks 25x38 pilte teha, nii et A3 v2lja ei venita. Aga kui r22kida 2ralyikmaisest, siis kahjuks on jah pildistajatel kodutyy tegemata - ei jagata yldse matsu. Ei ole ju v2ga raske Photosopis kyik yigesse myyty croppida ja siis juba pilt selge, mis kaob ja mis j22b. Laborid on siiski tehased, mis produkte v2lja lasevad, mitte korrigeerimisyksused. Kropi pildid 2ra ja ytle laboris FIT-IN. Kui raske see siis on? Sel juhul ei lyika mitte midagi 2ra ja ka valged 22red ei j22. Ja kui soovid croppida millimeetri pealt, siis kysi t2pseid paberi suurusi laborist, et siis mitte 100mmx150mm, vaid ntx laboris 100X152mm. Laborit enda saamatuses syimata ei ole aus - kuigi eestlane tihti selle tee valib. Oman kogemusi;)

Vasta sellele sõnumile

Autor: Tiit Veermäe (---.est.estpak.ee)
Kuupäev:   21.05.08 20:42

tegelikult on see lõikamise undamine lausa rumalus. igal süsteemil on väike loksuvaru ja massiprinteril on see lõikamisel tasa tehtav.

kui mõni ikka tõesti tahab saada 1,5mm laiust raami sellisest süsteemist, siis taoline tellija võiks oma imetegu skalpelli ja joonlauaga ise proovida lõigata nii, et taoline joon igast küljest ühelaiune jääb. tuleb füüsilisest maailmast arusaamisele kasuks see katse

Vasta sellele sõnumile

Autor: Digimati (---.est.estpak.ee)
Kuupäev:   21.05.08 22:01

Kui pikslite arv ja resolutsioon on õige, siis on kõikides laborites võimalik väljatrükkida reziimis No-resize ehk pilt tuleb paberile just nii suur kui te olete selle kadreerinud aga häda on selles, et laboritel on kõikumised +/-0,5mm 152mm paberi puhul ja +/-1mm suuremate mõõtude korral ning sellises reziimis trükkimisel võib mingisse suvalisse äärde ilmuda valge serv või on siis kliendi poolt määratud äärised ebaühtlase laiusega.
Ka kodus inkjetprinteriga printimisel ei õnnestu bordless reziimis 1,5mm ääriste tegemine, ainuke võimalus sellist tulemust saada on trükkida pilt no-rezize=100% natuke suuremale paberile ning pärast korraliku lõkajaga ääred ära lõigata.

Vasta sellele sõnumile

Autor: Front (---.trt.estpak.ee)
Kuupäev:   22.05.08 09:26

>Mis neil seal tartu Photopointis on? Fuji Frontier?
>Sellega peaks saama maks 25x38 pilte teha, nii et A3 v2lja ei venita.

http://www.photopoint.ee/uud.php?uid=582

Vasta sellele sõnumile

Autor: sepp (194.126.108.---)
Kuupäev:   22.05.08 10:18

fuji.ee lehelt (http://www.fuji.ee/digikaamerad/digifoto/):
Fill-In - Seda varianti kasutatakse enamikel juhtudel.
Fit-In - Täiskaader. Pildifail sobitatakse paberile nii, et kaadrist midagi kaotsi ei läheks. Selle tulemusena võivad jääda vastaskülgedele valged servad.
No Resize - Foto trükitakse täpselt etteantud mõõtudele (näiteks 4x5 cm), punktitihedus peab sel juhul olema 300dpi.

---

Esimene on siis see, mis pildi ja paberi erineva küljesuhte juhul pildi kaadrit lõikuma hakkab

"No resize" puhul saab kasutaja vale dpi puhul ise pildi mugavalt pekki keerata (olen isegi korra sellesse ämbrisse astunud) - päris naljakad pildid tulid: laiad-laiad ääred ja pisike pilt keskel, nagu ikoon :D

aga photopointil on ju win-platvormi jaoks olemas spets. tellimisprogramm (http://photopoint.ee/startOrder.php?), kus tuleb lihtsalt õigetesse kastidesse linnukesi panna ja pärast ei tohiks mingit vaidlemist olla.

Kõike juhtub - mul on isegi 6x7 filmilt "fill-in" tehtud - ühel korral unustasin täpsustada - ise loll -, teisel korral unustati täpsustust lugeda (tehti uus).

Vasta sellele sõnumile

Kuupäev:   22.05.08 10:59

Digimati kirjutas:

> tavaliselt on probleem meil ja ma arvan ka
> teistes laborites see, et kliendid ei tea piltide mõõtmetest ja
> külgede suhtest mitte mõhkugi.

Just, just! Paljud targad ei tea et10x15 cm pildi tegelik täpne mõõt Fuji laborites on 10,2x15,2 cm mis teeb 300 DPI juures pikselites 1205x1795. No ja mis sel vaesel masinistil siis teha tuleb kui kliendi fail on täpselt 10x15cm valmis nikerdatud?

Ja A3 ei ole mitte A3 vaid 30,5(paberirulli laius)x40 või 42 või 45cm kuidas kunde soovib.

A4 paberit on Fujil mitmesugust. Osad laborid kasutavad 20,3cm laiust teised jälle 21cm laiust paberit. Photopointi pilte olen joonlauaga mõõtnud - nemad kasutavad 21cm laiust aga Tartu Filmaris omal ajal oli jälle 20,3cm laiune paber.

Soovitus oleks enne lahmima hakkamist endale asjad selgeks teha. Tasub ka Mati kirjutist lugeda http://www.maksifoto.ee/index.php?main=144
Pole ju keeruline oma "kodulabori" profiilid ja täpsed mõõdud hankida ning laborandiga soojad suhted sisse seada. Selle asemel et foorumites hädaldada tuleks alustada eelmises lauses soovitatust.

Mina kasutan juba aastaid Kaubamaja PP teeneid ja kui A3 vajan siis ka Lõunakesuse laborit ning kinnitan et kui ise kõik õigesti teed ja firmade ning laborantide foorumites peksmise asemel nendega sõbralikesse suhetesse astud on tulemused alati sellised nagu soovitud.

Vasta sellele sõnumile

Kuupäev:   22.05.08 12:40

Ahaaa. Aga olegem ausad, et see Frontieri tyyp on erand ja teised on vanemad eks.

Vasta sellele sõnumile

Kuupäev:   22.05.08 13:01

netse kirjutas:

> Ahaaa. Aga olegem ausad, et see Frontieri tyyp on erand ja
> teised on vanemad eks.

Ülejäänud on Frontier 340 neil Tartus minuteada. Nood teevad kuni 21x30cm. Sinu kirjeldatud 25x38cm teevad igivanad Frontierid (Tartu Filmaris oli taoline omal ajal).

Vasta sellele sõnumile

Kuupäev:   22.05.08 14:09

Aga P2rnu mnt Photopoint?

Vasta sellele sõnumile

Autor: sepp (194.126.108.---)
Kuupäev:   22.05.08 14:16

Tartus on ka Pärnu mnt?

Vasta sellele sõnumile

Autor: Joonas (---.innopolis.ee)
Kuupäev:   22.05.08 14:34

Üks väike asi tekitab segadust... võibolla olen vähese taipamisega aga - mis asi on digipiltide ilmutus ? Tean, et filmilinti kui sellist ilmutatakse (keemia kaasabil), et tekiks kujutis aga et printer ka digitaalsest failist pilte ilmutab, ei teadnud. Ka Photopoint oma kodulehel lubab 50 digipilti ilmutada (justnimelt ilmutada) kui mingit kindlat nänni ostad. Segadus... Äkki keegi toob valgust :)

Joonas

Vasta sellele sõnumile

Kuupäev:   22.05.08 14:38

Kindlalt!

Vasta sellele sõnumile

Kuupäev:   22.05.08 14:48

Kõik on õige, pildid tõepoolest ilmutatakse, tintidega prinditakse suuri formaate. Rahvakeeles on kõik masinad printerid, trükikodade monstrumid ka.

Vasta sellele sõnumile

Kuupäev:   22.05.08 16:22

Joonas kirjutas:

> ilmutatakse (keemia kaasabil)

Joonas keemia abil ilmutatakse ka kõik pildid fotolaborites. Pole vahet kas filmilindilt või failist aga ilmuti, pleegiti, kinnisti jne lahustest käivad läbi kõik pildid.

Vasta sellele sõnumile

Kuupäev:   22.05.08 16:24

netse kirjutas:

> Aga P2rnu mnt Photopoint?

Pole olnud tarvis uurida, mina saan oma pildid Tartus tehtud eelmainitud kahes laboris. Jällegi soovitus - küsi otse allikalt http://www.photopoint.ee/kauplused.php?

Vasta sellele sõnumile

Autor: Joonas (---.innopolis.ee)
Kuupäev:   22.05.08 16:32

Vat seda ei teadnud ! Tänan !

Vasta sellele sõnumile

Kuupäev:   22.05.08 16:44

ilmselt kõlvatu kelmus.
et ilmutamine on ainult osa protsessist, siis ilmselt püütakse järgmiste lahuste sisse panemise eest mingit summat välja pressida...

või nende marketingiosakond koosneb beibedest, kellele kõik foto on üksainus ilmutamine, ülejäänu neile liig keeruline :)

Vasta sellele sõnumile

Autor: Beebi (---.estpak.ee)
Kuupäev:   26.05.08 16:07

Tiit?! Beibedest on tõesti asi kaugel. Sealsed laborandid on päris toredad!

Vasta sellele sõnumile

Kuupäev:   26.05.08 16:33

laborandid ei kirjuta veebidesse tekste. mingid teised mimmid peakontoris ikka.

Vasta sellele sõnumile

Autor: petslane (---.lsn.estpak.ee)
Kuupäev:   27.05.08 23:00

Joonas kirjutas:

> Üks väike asi tekitab segadust... võibolla olen vähese
> taipamisega aga - mis asi on digipiltide ilmutus ?

Digipilti saab mingi pildifailinäitamisprogrammiga arvuti ekraanile "ilmutada".

Samuti saab digipilti failist paberile "ilmutada": ntx pisikeste tinditäppidega paberit täis pritsides või laseriga valgustundlikule rullile joonistada ja seejärel rull üle värvaine veeretada ja seejärel juba täisjoonistatud rull üle paberi.
Või siis klassikaline ilmutamine: laseriga joonistatakse kujutis fotopaberile, seejärel kemikaalidega ilmutamine-kinnitamine.

--
petslane

Vasta sellele sõnumile

Autor: MAVIS CALOS (41.71.186.---)
Kuupäev:   08.11.14 14:01

Olen Mavis Calos, esindaja Aiicco kindlustus plc, anname välja laenu individuaalsed erinevused usalduse ja au. anname laenu intressimääraga 2%. kui olete huvitatud võtke meiega ühendust selle ettevõtte e-post: (maviscalos_laen_laenamine@outlook.com) nüüd jätkata oma laenu üleminekudokumendi ok. kui teil on vaja laenu, et luua ettevõtte või kooli te olete väga teretulnud Aiicco kindlustus plc. Võite meiega ühendust võtta ka selle e-post: (amaah.credit.offer@gmail.com). saame üle kanda summa, mida taotletakse enne nädalas.

Vasta sellele sõnumile

Autor: MetsJeesus (---.dyn.estpak.ee)
Kuupäev:   09.11.14 20:55

For most use, the 18-55mm VR II included with the D3300 is all you''ll ever need.

For low-light, no-flash shooting, I use the Nikon 35mm f1.8 lens (about $197) instead. It''s what I use most of the time. I zoom with my feet, and prefer its low-light abilities compared to a zoom.

The best telephoto lens for general photography and portraits is your choice of the inexpensive Nikon 55-200mm VR (about $250 or less) or the Nikon 55-300mm VR (about $400 or less). The difference is that the 55-300 can zoom-in closer than the 55-200; each works as well otherwise.

For action and sports, get the 70-300mm VR (about $587 or less), which focuses much faster. Full-time pros use the big and heavy 70-200mm f/2.8 VR II (about $2,400) mostly because it can take more of a beating, and it lets them shoot in dimmer light than the other lenses.

While not cheap, if you need wider than the excellent 18-55mm VR lens lens, the Nikon 10-24mm (about $810) is the one to get.

Hint: The Tokina 11-16mm f/2.8 II (about $525) is a great lens, and costs less. Tokina''s 100mm f/2.8 Macro (about $400) is also a great lens, while most people prefer Nikon''s current 105mm VR Macro (about $900). The catch with the Tokina macro won''t autofocus on the less expensive DSLRs (the wide will focus on everything). If you want to save money with the Tokina lenses instead of Nikon, that could pay the difference in price between the D7100 and the D3300. See each review for details.

Vasta sellele sõnumile

.loan
Autor: Zsuzsanna Lovas (95.141.31.---)
Kuupäev:   10.01.15 13:36

kui ma olin otsides laenu i ohvriks langes eri petuskeemid, sest ma olin meeleheitel, et saada laenu. just eelmisel nädalal siin mu sõber tutvustas mulle üks laenu andja ja ma olin võimeline vastu võtma laenu 22.000 € ilma probleemideta. Mul on hea meel tutvustada kõigile laenu otsijad siin online sellele aus inimene ka saada oma laenu ilma stressi.

temaga läbi oma firma e-posti aadress: comparativeloanfirm@gmail.com

palun ütle talle Zsuzsanna Lovas nimetatud teil teda.

Vasta sellele sõnumile

Autor: Timo (---.63.196.88.sta.estpak.ee)
Kuupäev:   20.07.18 09:38

Vale, tänapäeval kasutatakse palju nn kuivlaboreid, mis on sisuliselt tindiprinterid ja mingit sellist keemiat ei kasutata (nt photopointi pro lab ja enamus väiksemaid trükkiijaid kasutab ka neid).

Joonas kirjutas:

> ilmutatakse (keemia kaasabil)

Joonas keemia abil ilmutatakse ka kõik pildid fotolaborites. Pole vahet kas filmilindilt või failist aga ilmuti, pleegiti, kinnisti jne lahustest käivad läbi kõik pildid.

Vasta sellele sõnumile

Autor: Erko (Pingviin!) (---.dyn.estpak.ee)
Kuupäev:   21.07.18 11:09

10 aastat tagasi (aeg kust see teema pärit), olid märglaborid küllaltki levinud.

Vasta sellele sõnumile

Autor: Timo (---.63.196.88.sta.estpak.ee)
Kuupäev:   23.07.18 15:38

hahha, sain hakkama, sorry.

Vasta sellele sõnumile

Autor: Erko (Pingviin!) (---.dyn.estpak.ee)
Kuupäev:   23.07.18 21:48

Juhtub. :D

Vasta sellele sõnumile

laenutunnistus
Autor: Hele (77.247.111.---)
Kuupäev:   31.12.19 10:28

Tere, kõik olen Hele, Eestist Narvast ja tahan öelda lihtsalt sügavat tänu Anna Laenufinantsele siiruse, avatuse, läbipaistvuse, tõepärasuse, armastuse ja toetuse eest neilt laenuraha saamise ajal ja pärast seda. Olen nende petturite käes palju läbi elanud ja aeg ei luba mul öelda, et käisin viimastel kuudel külalise veebis läbi või sain laenuraha, et saada siin Ungaris kodu, kuid Jumal vastas mu palved läbi toetuse ja armastuse proua Anna Figolt, kes võttis mind omaks ja mõistis minust hoolimata oma esialgsest kahtlusest ja püsimatusest ning oma hea südame ja armastusega olen nüüd tema 2% intressimääraga laenufondide kaudu koduomanik ja ma luban levitage seda uudist ja öelge ka maailmale, et endiselt on ehtsaid ja vähe häid veebilaenufirmasid, kes saavad aidata ja elustada ka kuiva luu nagu ma enne olin. Ärge jätke seda tunnistust kuulamata ja lugemata, sest see on tõeline elumuutev kogemus ja igaüks, kes sedalaadi ümberpööramist vajab, ei tohiks selles kõhelda ega kahelda, sest ma olen tõestanud ja vannun Taeva Jumalale, et see lugu on tõeline ja ka lugu minu kogemusest nendega. Vaadake neid nende e-posti aadressilt, kui vajate rahandust! e-post: annaloanfinance@gmail.com või võite temaga ühendust võtta e-posti aadressil: annaloanfinance@gmail.com kiire vestluskõne või whatsapp / +35677926593

Aitäh
Hele

Vasta sellele sõnumile
 Fotofoorum  |  Loe sõnumeid teema sees   Uuem teema  |  Vanem teema 

Vasta sellele sõnumile
 Sinu nimi:
 Sinu epost:
 Teema: