Erialane
 Uus teema  |  Algusesse  |  Mine teema juurde  |  Otsi   Uuem teema  |  Vanem teema 
 Nikon D780
Autor: aivar (---.131.31.41.cable.starman.ee)
Kuupäev:   04.01.20 23:35

Nikon esitleb mõne päeva pärast uut peegelkaamerat Nikon D780 (täiskaader peegelkaamera)
Juba on lekkinud esimesed pildid kaamerast https://nikonrumors.com/2020/01/04/here-are-the-first-leaked-pictures-of-the-nikon-d780-dslr-camera.aspx/
Kaamerale lubatakse korraliku AF video rezhiimis.See milline on AF pildistamise rezhiimis on muidugi võtme küsimus.Uue kaamera kaal tuleb kergem kui seda Nikon D750 oli.
Kas hübriidkaamerale lüüakse hingekella? Kas hübriidide omanikud lähevad nüüd peegelkaamera peale tagasi?

Vasta sellele sõnumile

Re: Nikon D780
Autor: 470 EX AI (---.dyn.estpak.ee)
Kuupäev:   05.01.20 07:17

//Kaamerale lubatakse korraliku AF video rezhiimis.

Huvitav siis jah, et millise tehnoloogiaga kavatsetakse Canoni DualPixel autofookuse vastu saada.

Vasta sellele sõnumile

Autor: H. P. (---.elisa-mobile.fi)
Kuupäev:   05.01.20 16:29

aivar kirjutas:

> Kas hübriidkaamerale lüüakse hingekella? Kas hübriidide
> omanikud lähevad nüüd peegelkaamera peale tagasi?

Haha, pakun, et ei käi need asjad nii lihtsalt... Unustasid veel küsida, et kas nüüd kolitakse Sony peald üle :)

Vasta sellele sõnumile

Autor: Mihk (---.dyn.estpak.ee)
Kuupäev:   05.01.20 17:45

No miks oodata väikselt mudelivärskenduselt midagi nii revolutsioonilist, et too hübriididele suisa hingekella lööks ? Unistada ja uskuda võib alati, aga reaalsus on midagi muud. Eks millalgi veebruaris avaldatakse 2019 müüginumbrid, siis on värskem üldpilt olemas.

Vasta sellele sõnumile

Autor: AV (---.dyn.estpak.ee)
Kuupäev:   05.01.20 18:06

Mind on ikka hämmastanud mudelite nummerdamise veider loogika. Kui D750 pisiasjades parandatud uuendus on äkki 780? Mille ime pärast mitte näiteks 760? A muidu- kas kuskilt nagu käis läbi, et niikui Nikoni Z- idel, ei tule ka sel 780-l akutalla kontakte? Mis näiteks minule on argument mitte osta- mitte et ka muidu ma ostaks. Pole mulle.

Vasta sellele sõnumile

Autor: PS (---.253.49.153.cable.starman.ee)
Kuupäev:   05.01.20 18:35

Unustasid jälle, et videorežiimis ei kasutata optilist pildiotsijat, täielik raiskamine.
Kas N oligi viimane, kellel autofookusega muret oli?

Vasta sellele sõnumile

Kuupäev:   05.01.20 18:52

AV kirjutas:

> läbi, et niikui Nikoni Z- idel, ei tule ka sel 780-l akutalla
> kontakte? Mis näiteks minule on argument mitte osta- mitte et
> ka muidu ma ostaks. Pole mulle.

Fotodel mingi D780 tald on pildile jäänud.
See mingi väline salvetaja ehk?

Vasta sellele sõnumile

Kuupäev:   05.01.20 19:01

Videorezhiimis on AF olemas ainult Nikoni Z seeria kaameratel.

Vasta sellele sõnumile

Autor: PS (---.253.49.153.cable.starman.ee)
Kuupäev:   05.01.20 19:23

Tähendab 780 sai Z-i sensori. Milleks osta N kui kõigil S sensor sees.

Vasta sellele sõnumile

Kuupäev:   06.01.20 06:51

Milleks osta S kui ka N-i ostes saab S-i sensori?:)

Vasta sellele sõnumile

Autor: marek (---.dyn.estpak.ee)
Kuupäev:   06.01.20 07:32

s muidugi. täiskaadrile väga hea hinnaga klaasid ja järelturg uputab neist ;)

Vasta sellele sõnumile

Autor: Martin (---.elisa.ee)
Kuupäev:   06.01.20 08:03

Peaaegu 100% kasutab hetkel F bajonetiga läätsi ja ülejäänud mikroskoopiline osa Z läätsi. F kere on elu surma küsimus Nikonile, see peab säilima veel aastaid. Ma olen kindel, et see ei jää viimaseks uuenduseks. Sama ka Canoni puhul.

Vasta sellele sõnumile

Kuupäev:   06.01.20 17:03

Martin kirjutas:

> Peaaegu 100% kasutab hetkel F bajonetiga läätsi ja
> ülejäänud mikroskoopiline osa Z läätsi. F kere on elu
> surma küsimus Nikonile, see peab säilima veel aastaid. Ma
> olen kindel, et see ei jää viimaseks uuenduseks. Sama ka
> Canoni puhul.

Ei ole uue Nikon Z seeria vastu aga enne tehku kaamera mis on ka kaamera.Kui pildistamise rezhiimis on AF ikka kehva siis miks ma pean seda 2000 eurot välja käima?

Vasta sellele sõnumile

Kuupäev:   07.01.20 08:01

Ega peagi ju. Ei pea ma isegi seniseid zett-e ostmisväärseks.Aga mööda bloge ja vloge kolades leiab mõnedki pildistamisest elatuvad tüübid kes zettidega pildistavad ka pikkade torudega ega kobise. Küll ehk ajapikku tuleb miskit paremat ka, ei pea ju kõik kohe soni paati hüppama.

Vasta sellele sõnumile

Kuupäev:   08.01.20 19:46

Nikon D780 põhja all puuduvad kontaktid.Aku talda D780´le ei tule.
No miks ometi?

Vasta sellele sõnumile

Autor: PS (---.131.68.45.cable.starman.ee)
Kuupäev:   08.01.20 20:03

D6-l ka ei ole, ära osta.

Vasta sellele sõnumile

Kuupäev:   09.01.20 08:02

Ei saa aru miks nikon äkki on pähe võtnd et verikaalpilti pole vaja teha? Mina olen paksu talla usku ja kui seda külge ehitatud pole, on peale kere ostu järgmine ost kohemaid tald. Mistap pole seniste Z-te poole isegi vaadanud, olgu kui head muidu.

Vasta sellele sõnumile

Autor: Martin (---.elisa.ee)
Kuupäev:   09.01.20 09:04

Absoluutselt nõus. Akutalla(vertikaalkäepideme) võimalus peab olema kohustuslik .

Vasta sellele sõnumile

Autor: H.P. (109.204.207.---)
Kuupäev:   09.01.20 11:12

AV kirjutas:

> Ei saa aru miks nikon äkki on pähe võtnd et verikaalpilti
> pole vaja teha?

Tahavad D6-te müüa.

Vasta sellele sõnumile

Autor: pandres (---.bb.online.no)
Kuupäev:   09.01.20 15:01

Äkki nad vaatavad reaalselt (originaal)taldade müüginumbreid?

Vasta sellele sõnumile

tallaga on eri tarbijad
Autor: Tiit Veermäe (---.sta.estpak.ee)
Kuupäev:   09.01.20 16:10

Usun, et tallaga suure kobakaga ja ilma on täiesti eri tüüpi tööde tegijad. Müügiosakonnad tootjatel on selle vist läbi hammustanud :)

Vertikaalpilt on ülemise otsa tegijate, trükitud kaanepildi ja ülelehe-pildi jahtijad. Ülejäänud kamp, kellel vahel vaja kaamerat püsti keerata, ei viitsi pidevalt kilosid kaasas tassida selleks, vaid vahel keeravad kaamerat. Enamus toodet läheb juba veebi klikipüüdjaks horisontaalselt. Koolilõpu-jmt-portreed ehk ka, aga nemad saavad üldse veidi odavama ja järgmise rea kaameratega oma töö tehtud.

Turu segmenteerimine jõuga. Kel vaja pidevalt vertikaali, see ostku D6. Need tegijad on ka enamus palgatöölised ja suurele firmale mõni tuhat mitme aasta järel on vea piires rehkendus.

Vasta sellele sõnumile

Re: tallaga on eri tarbijad
Kuupäev:   09.01.20 17:19

Kuidas seda nüüd kutsuda? Omatuste \"inflatsioon\" v6i \"deflatsioon\". Sellise m6ttelaadi järgi kaovad järgest rohkem vajalike featureid ära ja pannakse tilulilusid juurde.

Sarkastiline prognoos. Kuidas oleks Canon 5D mark10, hibd 4500 \" ainult rohelise ruuduga. \", ekstra heliefektidega ja instagram filtritega, suletud aku ja muutmatu püsimäluga? Sest k6ik muu on providele?

Vasta sellele sõnumile

Kuupäev:   09.01.20 17:43

* Hind 4500,
** k6ik muu prohvidele.

C R-is uluti ühe mälupesa peale. Kindlasti tuleb juurde neid ärajätmisi.

Vasta sellele sõnumile

Kuupäev:   09.01.20 18:08

Paraku, just nii see \"areneb\", kuni praegune kapitalismi primitiiv kestab.
Arendajad on kõik sama asja peal, koguda segmenteeritud idiootidelt rohkem vabalt juurde toodetud tühiraha ja nimetavad valeraha tootmisest tingitud numbrite suurenemist majanduse tõusuks.

Kas kogu su prognoos pole juba i-pod aju nuti-asendajates olemas? Ja eliit-massid armastavad seda elitaarse hinna eest? koos iga hetke vererõhu-pulsisageduse-asukoha saatmisega peremehe serverisse :)
Järgmise astmena siis otsustatakse su eest ka telefonipildi vajalik kadreerimine, avad-ajad-iso niikuinii. Kõrvaldatakse mittevajalik jne.

Ära jää koerte mainstreamist kõrvale! need praagitakse lääne-demkraatliku kogukonna ahju. Kes vale asja kaadrisse jätab, on terroristlike kalifaatide käsilane.

Aga mulle kohutavalt meeldib lugeda su postitusi, nagu kohtumine noorusega (Hesari) , et sulghäälikute välted kirjutad mõjutatult soome keelest

Vasta sellele sõnumile

Kuupäev:   09.01.20 19:52

Martin kirjutas:

> Absoluutselt nõus. Akutalla(vertikaalkäepideme) võimalus
> peab olema kohustuslik .

Kõik ostsid mitteoriginaal taldasid.Ju lõpuks Nikonil viskas kopa ette.Et ei teegi talda üldse
Ma ei kujuta ette mida teevad need fotograafid kes kasutavad raskeid 300mm,400mm,500mm,800mm telesid.Eks nende viha saab suur olema.
Kui sul kaamera ees on 50mm siis loomulikult mingit talda vaja ei lähe.

Vasta sellele sõnumile

Kuupäev:   10.01.20 07:22

Kus seda omadusteinflatsiooni poleks? Toidutööstuski pakub vanal ajal iseenesest m6istetava mahetoidu asemel kunsträmpstoitu. Nikon v6ttis selle endale eeskujuks. Peidetud inflatsioon on igal pool. ütleme \"segmenteeritud idiootidelt\" asemel ilusti \"segmenteeritud algaja\".

Selline omadustega nihverdamine paneb tegelikult läbim6tlevamalt pildistama ja katikut säästma. Ole 6nnelik, mis sul on. ühekorra sain peksa, kui sony nex5T vahetasin \"sama klassi\" 5500 vastu. Sain hunniku megapiksleid juurde ja kaotasin loodi. Loodi omadus oligi kolinud 1500 euroste , Sony 6300 klassi.

Sulghäälikute väted. Ma pean igapäev kolmes keeles m6tlema ja kirjutama, elu pole nagu lill.

Vasta sellele sõnumile

Kuupäev:   10.01.20 07:26

äriidee sulle, tee ise puuklots, mille sees on hiina trikker :)

tühine mure, kes j6uab nii kalleid telesid osta, j6uab ka järgmise klassi esindaja osta. 850 v6i mis ta ongi.

Vasta sellele sõnumile

Kuupäev:   10.01.20 07:43

äriidee sulle, tee ise puuklots, mille sees on hiina trikker ...

tühine mure, kes j6uab nii kalleid telesid osta, j6uab ka järgmise klassi esindaja osta. 850 v6i mis ta ongi.

Vasta sellele sõnumile

Kuupäev:   10.01.20 08:51

Klotsi mida keel tallaks nimetama ei paindu nikon oma z-idele ju isegi teeb. Nojah, ostad selle ja liimidki distantspäästiku külge:)
Kuna seda akusahtlit vaevalt keegi tarbib siis 780-le vaevalt isegi sellist pakkuma hakatakse. Vääna aga käsi ja katsu kuda püstkaadri tehtud saad. Oma mure.

Vasta sellele sõnumile

Autor: Yllo (195.80.103.---)
Kuupäev:   10.01.20 09:26

Võib olla hiinlased teevad akutalla, millel vertikaalpiltide tegemiseks on juhe akutalla ja kaamera vahel. 3*** ja 5*** seeriale teevad.
Mul kogemust pole. Juhe tundub segavana aga võib olla ajab asja ära.

Vasta sellele sõnumile

Kuupäev:   10.01.20 16:28

H.P. kirjutas:

> äriidee sulle, tee ise puuklots, mille sees on hiina trikker
> ...
>
> tühine mure, kes j6uab nii kalleid telesid osta, j6uab ka
> järgmise klassi esindaja osta. 850 v6i mis ta ongi.

Kusjuures D850 on juba aegunud kere.Videorezhiimis AF puudub.Ja mingit uuendust ei paista kusagilt.
No D6 peaks kohe turule tulema.Aga milline saab olema D6 AF on jälle lahtine.

Vasta sellele sõnumile

Kuupäev:   11.01.20 08:08

D6 ja 850 tarbijagrupp on pigem ikka fotograafid, mitte juutuuberid. Näiteks mind ,kes ma haruharva mõne jupi filmin jätavad kaameraid ostes igasugu videovõimekused täiesti ükskõikseks.Aga see olen mina, ju mõnelegi on video oluline.

Vasta sellele sõnumile

Autor: Nope (---.dyn.estpak.ee)
Kuupäev:   11.01.20 18:08

Sama siin. Videovõimekus on viimane asi mida ka kaamerat ostes vaatan.

Vasta sellele sõnumile

Kuupäev:   11.01.20 18:22

Nope kirjutas:

> Sama siin. Videovõimekus on viimane asi mida ka kaamerat ostes
> vaatan.

Väga suur lühinägelikkus.Teised brändid toodavad juba aastaid korraliku AF´ga foto ja videokaameraid.
Nikon on ainuke kellel pole see õnnestunud.

Vasta sellele sõnumile

Autor: PS (---.253.249.161.cable.starman.ee)
Kuupäev:   11.01.20 19:03

Kaua on sulle seda elementaarset tõde kuulutatud, võta Sony. Kaua mängid. Hakka tööle.

Vasta sellele sõnumile

Autor: PS (---.253.249.161.cable.starman.ee)
Kuupäev:   11.01.20 19:08

Ei hakka uut teemat tegema, läheb täpselt N jura alla. Päris mitu 750 omanikku küsivad minult nõu Sony-le üleminekus. Annangi. Põhjuseks on 750 katiku pritsmed sensoril. Inimesed on sadu rahasi sensori puhastuseks pannud, aga lõppu pole näha. Põhiküsimus on, talla asemel, hoopis, kas 780 on puhta katikuga. Ise küsin, ise vastan, sittagi.

Vasta sellele sõnumile

Kuupäev:   12.01.20 06:42

Kas ise oled neid sensoreid õliplekkidega näinud? St et kas ikka on õliplekid? Mingil mudelil olid õliga jamad, aga harilik plekindus taevas on tolm.

Algaja, kes avastab mingid plekid taevas läheb internetti, rumaluste võimenduse masinasse. Kui toksib midagi sarnast nagu nikon-spots-jne saab ta üsna kohe mingi miljon sama laulu õliplekkidest. Pärast muidugi selgub, et tal on tolm sensoril, sensori raputamine välja lülitatud jne. Aga seda hädapasundamist keegi ei lähe parandama ja nii see otsitav solgiauk töötab edasi.

Tolmu ei armasta ükski sensor ja kui on selline kaamera, mis eriti tolmuõrn, tuleb puhastamine ära õppida või maksta tegijale. Ka Sony sensor ei armasta tolmu.

Ma tean ise ainult ühte 750-t ja sellel pole mitu aastat mingit vähematki häda. Tolm paar korda. See oleneb kõige rohkem objektiivi vahetamisest suva kohas.

Canoni 5D IV on omast kogemusest väga hea tolmuvastane (eriti võrreldes eelmise mk III-ga, nädala-paari tagant tuli puhastada). Teen enamuse asju suht kinnise avaga ja selle pärast ehk rohkem tolmu vaenlane.

Vasta sellele sõnumile

Kuupäev:   12.01.20 08:04

PS kirjutas:

> kas 780 on puhta
> katikuga. Ise küsin, ise vastan, sittagi.

Mina m6tlesin, et peeglijupist tuleb 6li. Kui katikust, siis on ju mis tahes peeglitul ka v6imalik.

Vasta sellele sõnumile

Kuupäev:   12.01.20 08:37

Olles D750 omanik ajast kui seda osta sai, vist aastaid viis, pole märganud ega ka kuskilt normaalsete pildistajate foorumist lugenud selle mudeli õliplekkidest. Peeter vist näeb unes, et kõik muud brändid peale ta kullakalli Sony on saatanast ja saast.

Vasta sellele sõnumile

Autor: Alari (---.dyn.estpak.ee)
Kuupäev:   12.01.20 10:18

Mul on käest läbi käinud D750 3 tk, D610 3-4 tk ja D600 samuti 3-4-5.
Ei ole ühelgi plekke olnud.

Vasta sellele sõnumile

Kuupäev:   12.01.20 11:08

Alari kirjutas:

> Mul on käest läbi käinud D750 3 tk, D610 3-4 tk ja D600
> samuti 3-4-5.
> Ei ole ühelgi plekke olnud.

Ainult osadel D600 mudelitel olid õliplekid.
PS niisama jaurab.

Vasta sellele sõnumile

Autor: PS (---.253.249.72.cable.starman.ee)
Kuupäev:   12.01.20 11:36

Tolm sensoril on tumedad laigud heledal, jutt on heledatest laikudest tumedal. Diagnoosi pani Tiit Rööp. Vahet pole, katikust või peeglist. Algul arvasin, et tolm sätendab esiklaasil, aga pole sellist valgust, mis sädelema paneks.

Vasta sellele sõnumile

Kuupäev:   12.01.20 18:32

Minu kogemus 6list on, kui väksemad hallid laigud, kui tolm. Neid on k6rvuti yhes kohas \"10 tk\". Need on ainult sensori äärtes vasakul ja paremal. Keskel pole.

Heledatest laikudest ei tea midagi, ja kus need on veel. Kas kodumasina 6lipurk v6i vaseliin kukkus kogemata kaamerasse?

Vasta sellele sõnumile

Kuupäev:   12.01.20 19:55

See nagu Sony müügimehe jutt.

Vasta sellele sõnumile

Kuupäev:   12.01.20 20:52

Kui head videovõimekust ei vaja, siis võid südamerahuga Sony-st mööda vaadata. Margi tegeliku vahetamise või mittevahetamise määrab paljuski varem kokku ostetud klaasikogu.

Vasta sellele sõnumile

Autor: MetsJeesus (---.dyn.estpak.ee)
Kuupäev:   14.01.20 22:20

IT maailmas on hetkel tugev suund vähem-hädavajalike-portide kaotamise suunal.

MIKS? Iga port nõuab seadme sees lausa müstiliselt palju kubatuuri ning kontaktid + supportivad chipid + kontaktide väljatoomiseks vajalikud flexid mak$$avad. Omahinnas ja tarbijahinnas.

Lisaks akutalla klemmidele on Kõige-Kala-Teed läinud (või minemas):
- Kõlari-mikrofoni-pesad
- USB A peasad.
- Kõikvõimalikud mitte-Thunderbolt/USB-C monitoripesad (VGA, DisplayPort, HDMI, DVI jms).
- Kaabli-Etherneti port.
jne jne jne

Kõikidel juhtudel on nuttu ja hala nii et ei jõua ära kuulata kuid -- 9x% kasutajatest saab ilma eeltoodud mulkudeta perfektselt hakkama, ülejäänud 10% ostavad mingi tingel-tongel-tangeli ning -- avastavad et ei kasuta seda mitte kunagi...

PõustSkriptum -- kui tahad vertikaalis pilti teha, osta kaamerale juba mingid juthtnuppudega sangad. Veelgi ergonoomilisem (ja kobakam).

Vasta sellele sõnumile

Kuupäev:   15.01.20 07:31

Majanduslikult toob 9x% tarbijatest peamise kasumi. 10% ei ole eriti oluline.
Mulle näib veel, et on seaduspärasus, kus mingil hetkel on valminud nö täiuslik mudel. Peale seda tehakse aastaid mingil moel puudulikke mudeleid ja siis ilmub jälle täiuslik mudel. Tõenäoliselt turu reeglid tingivad selle.

Vasta sellele sõnumile

Kuupäev:   15.01.20 11:27

Sarkastiliselt v6iks öelda, et vähki tootvas wireless-is on oma kasum sees. Oodake wireless aukutalda.

Vasta sellele sõnumile

Autor: Meremees (---.bb.dnainternet.fi)
Kuupäev:   17.01.20 16:43

Ma ka ei usu et seda kaamerat peaks ostma. Sarnaneb eelmisele mudelile, mis mul on. See on juba aegunud tehnika kui AF i ja vananeud optikat ja kõike muud silmas pidada. Nikon D750 oli sarivõttega mälupuhver 1,4 sekundit, lahe 20 sajand.

Vasta sellele sõnumile

Kuupäev:   17.01.20 16:48

Nõus, Nikon D750 sensori puhastuseks seda raha on kulunud jah ja lõppu ei näe.

Vasta sellele sõnumile

Kuupäev:   17.01.20 16:53

Ei jaura, D750 pidas intensiivsel pidistamsie perrioodil vastu 2- 3 nädalat ja vajas märgpuhastust. ja niimoodi aeg ajalt.

Vasta sellele sõnumile

Kuupäev:   17.01.20 17:32

Meremees kirjutas:

> Ei jaura, D750 pidas intensiivsel pidistamsie perrioodil vastu
> 2- 3 nädalat ja vajas märgpuhastust. ja niimoodi aeg ajalt.

No sa ei tee tolmul ja õliplekil vahet.Kõik peegelkaamerate sensorid on tolmu koguvad.

Vasta sellele sõnumile

Kuupäev:   17.01.20 17:34

Mitte selllise hooga. Ma pole enne kokku ka peegelkaamrasensorit nii palju puhastanud kui D750 l.

Vasta sellele sõnumile

Autor: enpysty (---.dyn.estpak.ee)
Kuupäev:   17.01.20 21:42

Huvitav on see, et nt. Photopointis tõusid Z6 ja D750 hinnad 200-300€ kui D780 müüki tuli, ei tea kas on vaja hinnavahet väiksemana näidata ja üritatakse ikka uuemat müüa? Mujal tõusid ka kohe vähemalt Z6 hinnad järgi. Nüüd tuleb täiskaadrile üleminek edasi lükata natuke jälle- vähemalt on rahakotil hea meel :D

Vasta sellele sõnumile

Kuupäev:   18.01.20 08:30

Kel optika pärast suurt muret pole, läheb Sony peale üle. Vaatasin poes seda huvi Sony vastu. Hoidsin ise Sony a7 4 ja Sony a9 II käes, maagiline! Seejäörel võrdluseks Nikon Z6.... noh edasi polegi enam midagi rääkida.

Vasta sellele sõnumile

Autor: erko (---.dyn.estpak.ee)
Kuupäev:   18.01.20 09:11

Kuna ma ei ole ühtegi neist kaameratest käes hoidnud siis ehk kirjeldaksid võrdlust paremate omadussõnadega kui maagiline ja sõnad otsas. Ma ei saa aru, kes peaks aru saama, mida sa öelda tahtsid :)

Meremees kirjutas:

> Kel optika pärast suurt muret pole, läheb Sony peale üle.
> Vaatasin poes seda huvi Sony vastu. Hoidsin ise Sony a7 4 ja
> Sony a9 II käes, maagiline! Seejäörel võrdluseks Nikon
> Z6.... noh edasi polegi enam midagi rääkida.

Vasta sellele sõnumile

Kuupäev:   18.01.20 10:31

enpysty kirjutas:

> Huvitav on see, et nt. Photopointis tõusid Z6 ja D750 hinnad
> 200-300€ kui D780 müüki tuli, ei tea kas on vaja hinnavahet
> väiksemana näidata ja üritatakse ikka uuemat müüa? Mujal
> tõusid ka kohe vähemalt Z6 hinnad järgi. Nüüd tuleb
> täiskaadrile üleminek edasi lükata natuke jälle- vähemalt
> on rahakotil hea meel :D

Ma kunagi ei vaata mis hind Photopointis on.Tegemist on Euroopa kallima poega.Miks ma peaks seal midagi ostma?

Vasta sellele sõnumile

Autor: enpysty (---.dyn.estpak.ee)
Kuupäev:   18.01.20 13:26

Miks ma ei peaks vaatama, mis hinnad Photopointis on, kui seesamune Z6 näiteks seal just Eesti lõikes kõige soodsam oli?
Mis Sonysse puutub, siis maitse asi, olen ka hoidnud käes üht mainitud mudelitest ja proovinud seda ning ikka väga ebamugav oli, kohe nii ebamugav, et üldse ei kisu ostma.

Vasta sellele sõnumile

Autor: pandres (---.bb.online.no)
Kuupäev:   18.01.20 14:45

Jah, kui kunagi ei vaata, siis ei saagi teada, et vahepeal oli seal Nikoni kraam vägagi soodus. Aga praegust hinnatõusu võib selgitada ka Nikoni talvekampaania lõppemine.

Vasta sellele sõnumile

Kuupäev:   18.01.20 18:53

Harva küll aga mina PP-st ostan. Kuna ta on euroopa mulle kõige lähem pood. Võtad asja ja oled omanik. Ei pea jumalteabkuikaua välismaa pakki ootama ja küüsi närima- äkki kadus ära või läks teepeal puru. Juhtub. Aga PP hinnad, kui sooduspäevadel ja kampaaniatel silm peal hoida, pole alati nii hullud midagi.Aint valik fotograafi silmis pole väga kiita. Kummikuid ja kölni vett sealt nagu ei himustagi.

Vasta sellele sõnumile

Autor: enn (---.253.170.53.cable.starman.ee)
Kuupäev:   18.01.20 19:56

aivar kirjutas:

> Ma kunagi ei vaata mis hind Photopointis on.Tegemist on Euroopa
> kallima poega.Miks ma peaks seal midagi ostma?

Loomulikult ei sunni keegi sind sealt midagi ostma. Aga kuidas sa tead, et tegemist on Euroopa kalleima poega, kui sa kunagi ei vaata PP hindasid? Naised saunas ütlesid?
Võin kihla vedada, et oled samasse PP-sse või mõnda teise kohalikku fotopoodi sisse astunud, et proovida uut kaamerat, kas uus välk sobib jne jne. Kui kõik lõpetaksid kohalikest fotopoodidest ostmise, pandaks need lihtsalt kinni ja selliseid proovimisi tuleks hakata Soomes tegema.
Vaatasin huvi pärast Hinnavaatlusest järele- D750 maksab kõigis kolmes poes, kus ta kohe letis saadaval on (PP, Fotoakadeemia ja Fotoluks) ühtemoodi 1299€
Selguse mõttes olgu öeldud, et ma pole seotud (ega ei ole kunagi seotud olnud) ühegi kohaliku fotoäriga.

Vasta sellele sõnumile

Kuupäev:   18.01.20 20:02

Võib-olla tahad lihtstalt jonnida. ;) Suur vahe on, seda kirjutasin.

Vasta sellele sõnumile

Kuupäev:   18.01.20 20:14

Rajalacamera.fi - hetk tagasi oli 1349EUR. Soome kah Euroopa riik.

Vasta sellele sõnumile

Kuupäev:   18.01.20 22:58

Ei, sa ei kirjutanud, vaid mõtlesid. Võibolla ma jonningi aga kui sa kirjutad täiesti arusaamatut soga foorumisse, siis pole sellest kellelegi kasu. Aga see selleks.
Räägi parem pikemalt, milles see suur vahe seisnes - kere suurus, nupud-kettad, plastiku kvaliteet, misasi? Z6 ja a9 II kaamerate hinnas on ka suur vahe, äkki nende võrdluse alusel ei peaks Nikonit halvustama ega ka Sonyt ülistama? Oleks sama nagu hiljuti kohalik võsahull üritas pisut kogenematu juutuuberi video põhjal Canonit nutitelefoniga võrdluses maha teha.

Vasta sellele sõnumile

Autor: PS (---.131.30.227.cable.starman.ee)
Kuupäev:   21.01.20 17:37

Avastasin ehmatusega, et ühelgi Sony A7 ja A9 kerel pole talla kontakte, aku augus on ka ainult aku klemmid. Ilmselt ei ole ega tule neile ühelegi ühtegi originaal ega piraat talda, mitte iialgi. Must mure maa peal. IRW

Vasta sellele sõnumile

Kuupäev:   22.01.20 07:52

No vaat siis- jälle üks põhjus mitte Sonyt osta:) No mitte ei lähe sony agressiivse pähemäärimiskampaania õnge, pingutagu müükarid palju tahes.Ülepea hakkab se sony kampaania aina rohkem meenutama noid ajupesusid kus seksuaalvähemusi vägisi üritatakse enamusele armsaks teha.Tänan, aga ei.

Vasta sellele sõnumile

Kuupäev:   22.01.20 08:01

Tere!
On ikka. Sony Alpha a9, a7 III, and a7R III mirrorless cameras, the VG-C3EM

Vasta sellele sõnumile

Autor: PS (---.131.69.217.cable.starman.ee)
Kuupäev:   22.01.20 11:19

Tillikas.

Vasta sellele sõnumile

Kuupäev:   22.01.20 11:37

Muidugi on ja igale põlvkonnale lausa eraldi mudelid. aivaritele meelehärmiks saavad ka 780-ned ja Z-id ka talla. Selleks ei pea eraldi klemme kõhu alla kleepima.

Vasta sellele sõnumile

Kuupäev:   22.01.20 13:42

PS kirjutas:

> Muidugi on ja igale põlvkonnale lausa eraldi mudelid.
> aivaritele meelehärmiks saavad ka 780-ned ja Z-id ka talla.
> Selleks ei pea eraldi klemme kõhu alla kleepima.

PS lihtsalt trollib nüüd.Z´l on kontaktid talla all ja Nikon teeb Z kaamerale talda millel puudub verikaal päästik.
780´l aga kontakte ei ole.

Vasta sellele sõnumile

Kuupäev:   22.01.20 15:00

Teie ka oma klemmidega. Ütlen veelkord, Sony-l pole klemme, aga tald on. Saab ka Niggon oma talla ilma klemmideta. Kui ei saa, siis on kaputt.

Vasta sellele sõnumile

Kuupäev:   23.01.20 17:47

Ja, jah, wireless wärk, /sarc

Vasta sellele sõnumile

Kuupäev:   23.01.20 18:56

mhm mhm kui insta ja fb filtreid ka pole siis hüppan võpsikuhulluga kaljult alla.

Vasta sellele sõnumile

Kuupäev:   23.01.20 19:49

Kas said väga haiget, vabandust siis. ;)

Vasta sellele sõnumile

Kuupäev:   23.01.20 19:53

Miks selle kommentaari kirjutasin. Sest kui Sony poleks Mirrorless-i arendama hakkanud, oleksime ka veel 10 aasta pärast õnnelikud Canoni ja Nikoni vananenud DSLR tehnika üle.

Vasta sellele sõnumile

Kuupäev:   23.01.20 19:59

meremees -> põõsahull ?

Vasta sellele sõnumile

Kuupäev:   23.01.20 20:07

Ja kas tõesti niimoodi arvadki, et seda tehti universaalse arengu nimel?
Kuidagi beibekultuuri haisu on tunda, et lihtsalt pidevalt on vaja midagi muud ja mujal on parem! Äkki selle massi tajumine oligi lüpsimasina käivitamise põhjus?

Muidugi mitte, ikka lehmadele hea tegemiseks on kunstseemenduse ja lüpsimasinate arendamine :)

Vasta sellele sõnumile

Kuupäev:   23.01.20 20:38

Tänan beibeduskultuuriga võrdlemise eest.

Sony-s tegidki arendusega turgu. Loomulik, selline müük on põhjendatud. Tegid seda, mida teised pelgasid. Lühidalt, loomulikud meeldib tootearendus paljudele ja mullegi. Stagnatsiooni ei sallita, see on ju täiesti loomulik.

Vasta sellele sõnumile

Kuupäev:   23.01.20 20:49

Parem hull, kui loll. ;)

Vasta sellele sõnumile

Kuupäev:   23.01.20 20:57

Noh, seda ju haukusin.
Stagneerunud kunstseemendaja on paha ja igav...Et kuni lehmad aru ei saa protsessist, meeldib neile aina uut kunstseemendajat saada. Aga tulemus pole palju erinev, seemendaja kummipõll on teist värvi ja kummikud on väiksemad, see on farmilehmale õnn...
Raha teenuse eest läheb teise torusse, aga kas lüpsilehmal on sellest põhjust õnnelik olla? Kas tema vasikas tapetakse uudsel õnnistaval peeglivabal meetodil, et piim annaks lüpsta ja müüa ega läheks raisku vasikale?

Vasta sellele sõnumile

Autor: Meremees (---.cust.tele2.ee)
Kuupäev:   24.01.20 12:40

Kasutan Nikon D750 küll hea kaamera. Aga eilne päev mälupuhver 1,3 sek jne. Sony juures hämmastas tera
vustamine. 21 sajandil ei pea kaamera nagu tank olema. Sony-s mõisteti seda ....

Vasta sellele sõnumile

Kuupäev:   24.01.20 16:29

1,3 sek puhvrit on vähe? Kui ei suuda sellesse olulise hetke ette-aimamist sisse sättida, tuleb videot teha, foto on selles mõttes nõudlikum.

Teravustamise kohalt mul sony-ga pikem kogemus puudub ja haukuma ei hakka. Aga iga uuega on sony teatanud, et on parandanud teravustamist (siis eelmisest enda kõige super-hüper-paremast lähenenud konkurentidele?). Mulle ütleb see, et varsti loodavad kasutatava tulemuseni jõuda :)
Tõesti olen ise ainult sekunditeks Peeter Sirge käest kaamera silma ette tõstnud ja selles suht kontrastses olukorras af töötas normaalselt. Ka must kott laua all andis af piisava tundlikkuse. Käes mugav ei olnud, võrreldes kauem kasutatud Nikoni 750-ga või oma püsiva Canoni 5D IV-ga.

Hull töö oli öine raamat, harilik af keeldus nihutatud (st \"shifted\" inlisekeelsetele mats-koertele) ts-objektiiviga lõpuni usaldatavat tulemust andmast. Tegin praktiliselt kõik \"live\" luubi ja käsitsi af-ga. Tahtsin öelda, et mulle meeldib saada mõlemalt poolt parim. Piisavalt valges õige hetke peegli-prisma kiirus ja vajadusel otse sensorilt 10x täppis teravustamine. Mitte \"kas see või teine\" sama hinna eest. St kui peeglita oleks poole odavam, võiks sama menüüsüsteemi ja võimaluste juures osa tööde juures kaalu tõttu siiski kaaluda kaasa võtmist.

Kodukasutaja, massiivsest reklaamist lollitatuna, saab alati ohverdada midagi ja õigustada lalisevalt, sest temalt ei nõuta tingimusteta tulemusega saabumist võttelt. Kui oled professionaal, pead tooma saagi.

Aga tankidest juttu tehes, tankistidele meeldiks, kui ruumi oleks veidi rohkem, pea ei kolksuks sõidul vastu ümbritsevat, mootori müra ei tungiks reisijateruumi :)müra summutavatesse kõrvaklappidesse peaks saama striimida muusikat, laskmise paha hais ei häiriks seltskonda, ja põhjas hädapääsu luuk oleks veidi suurem. Demokraatliku ühiskonna ületoitumises kaasaegsed paksud ei pääse välja enam vanade normatiividega luukidest. Kokkuvõttes, tankid võiksid olla palju suuremad ja mõnusamad, nagu DSLR vs ML. Aga kindralid ütlevad, et siis saaks nendele tankidele paremini pihta. Sihukene soojas toas arvutimäng vs reaalsus.

Vasta sellele sõnumile

Olümpia näitab kaamerate olümpiat
Kuupäev:   24.01.20 17:35

Kui enamus kiiretest aladest fotokaamerate reas on sony , siis müts maha.

Aga kogemus ütleb siiski, et ootan seal proffidel enamust canon peegleid ja siis nikon peeglid. Sony rohkem tribüünidel :) siiski, müüginumbrid tribüünidele on olulised.
Seal rohkem nuttiasendavad divaisid-telefonid, mitte peeglivabad täiskaadrid.

Vasta sellele sõnumile

Re: Olümpia näitab kaamerate olümpiat
Kuupäev:   24.01.20 18:05

Eelmise olümpia kogemuse pealt järgmist ennustada ? A9 tuli välja alles 2017 apr lõpus ja siis tuli välja ka esimene pikem GM toru. Tibude lugemine spordipildinduses tuleb jah olümpia lõppedes. Aga see ei tohiks teadlikku professionaalset kasutajat ju mõjutada, ega keegi MKIV-ga pildistamist ära keela. Ühele istub C, teisele S, ühele peegel, teisele mitte. Kellele ema, kellele tütar. Hea, et on võimalusi valida nii uute kui vanade ja hingelähedaste markide-lahenduste vahel.

Vasta sellele sõnumile

Kuupäev:   24.01.20 18:40

Tegelikult mind häirib ka uus-usklike fanaatilisus. Kõik, mis pool-räägitud massiivsetes reklaamides lauldakse, muutub äkki pühasõnaks, ilma laiema kogemuse ja foonita. Ja ilma valikuvõimaluse andmiseta, küsimus on ju rahas, ja siin ei saa anda lüpstavatele valikuvõimalust. Tood papi minu kirikusse ja kõik!

Kui palju on tegelikult inimesi, kel võimalus teadlikult valida proovitud süsteemide vahel? Tuleb lapsena tõmmata tüüp reklaamiga oma kirikusse ja seal ta püsib ja kiidab! sest raha pole üleliiga, et kõike osta ja läbi proovida.

Kas see Nikoni 780 välja laskmine pole äkki tänase reaalsuse hõige? st mitte mingi z-61 või z-71 vaid peegel oli turunduse valik?

Tooge lauale reaal-ajas elektrooniline pildiotsija ja ma olen ka nõus asja uurima edasi. Mingid pidev-salvestusega variandid eelneva puhvrist üles koukimisega võivad küll kaunilt kõlada, aga tegelikus töös? kas keegi spordifotograaf kasutab pidevalt ja kiidab (ilma maksmata)?
Ma ei tee sporti, aga tihtipeale mingi liikuva asja (auto või lennuk nt) asend pildis on oluline.

Vasta sellele sõnumile

Kuupäev:   24.01.20 19:59

Just, tähtis et ei pea tanki seljas tassima, niikaua on kõik korras. Mälupuhver, Nikon D750 -ga on kaamarest sõltuv ajastamine mis peaks jääma möödnud sajandisse nagu ka tankid.

Vasta sellele sõnumile

Autor: PS (---.131.29.200.cable.starman.ee)
Kuupäev:   24.01.20 20:20

Äkki on sul sitt kaart. Kaadrite arvuga olid puhvrid piiratud, mitte sekunditega.

Vasta sellele sõnumile

Kuupäev:   24.01.20 20:45

Kaardid on tasemel. Ametlikult ka oli isegi kirjas, et D750 mälupuhver 1,3 sekundit ja D810 on siis 5,7 sek.

Vasta sellele sõnumile

Autor: PS (---.131.29.200.cable.starman.ee)
Kuupäev:   24.01.20 20:51

Säästukaamera, mis tast tahate kui maksta ei raatsi.

Vasta sellele sõnumile

Kuupäev:   24.01.20 20:54

Uus usklik? No nemad ei suuda nii head mirrorlessi toota, rahvas kes mirrorlessi tahavad ja oleksid ka üle minemas on juba läinud Sony peale. Takistuseks on ainult varem soetatud optika, ei raatsita veel. Ka ise ei raatasi veel. Just optika pärast. Kirjutasin lahti mida hindan, mida mitte. Miks siin jorisenud olen. Kui poleks Sony Mirrorlessi arendama hakanud, oleskime ka veel 10 aasta pärast Nikoni ja Canoni vananenud tehnika üle kuradi õnnelikud.

Vasta sellele sõnumile

Kuupäev:   24.01.20 21:38

Ei peegel siin midagi vananda.

Vasta sellele sõnumile

Autor: PS (---.131.52.110.cable.starman.ee)
Kuupäev:   25.01.20 09:41

Peegel lükatakse peegelkaameral nurka eest ära ja kõik innovatsioon tehakse samadel põhimõtetel, mis peegelditutel, sensorilt mõõtmistega. Elektroonilise pildiotsija imed üritatakse ka vägisi optilisse pildiotsijasse pookida. Kas peeglit peegelkaamera sees hoitakse vägisi ainult olemasolevate objektiivide pärast? Peeglifännidele peab muidugi ka midagi jääma, las see õnnetu 780 tuleb. Aga kõik ühes kaamera on lollus.

Vasta sellele sõnumile

Kuupäev:   25.01.20 10:53

Kui D750 ostsin maksis see 2199 eurot siis võiks juba olla natuke rohkem, kui 1,3 sekundit mälupuhvrit. Selle raha eest oleks võinud juba olla ka. D810 peale mõtlesin ka sügavalt, aga sel ajal olid keeratavad ekraanid ainult veel Sony-l. Tagantjärele tundub naljaks. Kallimal mudelil oleks pidanud olema, aga nemad Nikon-is tahtsid seda D810 järglasele, et oleks tõsine müügiargument, ja ei teadnud, kas on vajalik, vaja testida. Kas on vaja mugavamalt pildistada erinevaid võttenurki, või ehk ikka äkki keegi ei taha. :D Aga Sony teadis juba enne, et on mugav ja vajalik.... teadis palju ennem.
Ma olen ühes teises valdkonnas kohtunud Euroopa brandi inseneridega Luxemburg-ist. Noored reipad lapshinged ajsid hinge täis. 25 aastase aju.

Vasta sellele sõnumile

Kuupäev:   25.01.20 13:57

Kui su D750-l on puhvri mahtuvus vaid 1.3 sekundit, on sul mingi nõrk kaart sees või veel midagi häda. Kuigi selle mudeli puhver pole just kiiduväärt, on mõõdetud tulemused siiski pikemad kui 1.3 sekundit.
https://photographylife.com/nikon-d750-buffer-capacity

Vasta sellele sõnumile

Kuupäev:   25.01.20 14:31

Praegu proovisin väga kiire Sandisc kaardiga, 2 sekundit aga tubastes ideaaltingimustes. Väidetavalt sama kiire kaaret Lexar andiski sellise kehvema tulemuse.

Vasta sellele sõnumile

Autor: petslane (---.sta.estpak.ee)
Kuupäev:   25.01.20 14:37

PS kirjutas:

> Kas
> peeglit peegelkaamera sees hoitakse vägisi ainult
> olemasolevate objektiivide pärast? Peeglifännidele peab
> muidugi ka midagi jääma, las see õnnetu 780 tuleb. Aga kõik
> ühes kaamera on lollus.

Las nood tulevased 780 omanikud ütlevad, kas on õnnelik või õnnetu:-)
Kunagi kui 750 välja tuli, siis mul näpud kibelesid hankima. Aga praegu takkajärgi vaadates hea meel, et ei hankinud.
Nikoni objed mis tollal olid, pidigi välja vahetama, obje sees olev tehnika arenes sama kiiresti kui kere. 10+ a vana stabikas on praegu üsna mõttetu...

--
petslane

Vasta sellele sõnumile

Kuupäev:   25.01.20 14:53

Algse tulemuse sain, kui tulistas RAW-d ja Jpeg-i samaaegselt, siis veel Windows 7 oma seadetega RAW faili pisipildina ei näidanud. Kaart Lexar SDXC 150mb/s 1000x II3

Vasta sellele sõnumile

Autor: 470 EX AI (---.dyn.estpak.ee)
Kuupäev:   25.01.20 16:22

Siinkohal tuli meelde kuidas nõuka ajal kutsuti Tõnis Mägi hullumajja esinema. Peale esimest laulu tõusis üks pantsient püsti ja ütles, palun ärge kisage, ega me ei ole kurdid, me oleme hullud.

Vasta sellele sõnumile

Kuupäev:   25.01.20 17:04

PS kirjutas:

>. Aga kõik ühes kaamera on lollus.

Sellise p6him6tte järgi on Ferarrid ja Porched kah \"lollus\" aga ikka tehaksi hinge hinna eest. Lexus - no muidugi \"lollidele\".

Canonil on juba patentid valmis, milles tuleb nii mirrorless kui ka peegel ühes keres. Ainult aja küsimus. Ei aita siin veermäelikud lüpsilehma jutud ega muu 6elutsemine.

Vasta sellele sõnumile

Kuupäev:   25.01.20 17:12

Nende kõlakate patentide kohta mu vihjed käisidki. See teeb aparaadi mõtetult kalliks, lihtsam on toota peegliga ja ilma peeglita asju kui kõik ühes monstrumit. Fuji katsetas ka hübriid näidikut, ei ole populaarne, kõik kasutavad elektrilist. Saa üle oma peegli kultusest. Igale ühele oma.

Vasta sellele sõnumile

Kuupäev:   25.01.20 17:32

Eks aeg näitab. Ja ei tasu edevuselaada pärast p6lema minna, kui ongi kaks ühes. Kui ise küüni taha ei saa, siis muidugi \"lollus lollidele\". Milleks osta lexus, kui firma asjad saab ka ford fiestaga ajatud. Seda m6istlikkust pole enam ammu mitte kuskil, iga üks lihtsalt üritab oma moodi elu nautida. Pigem ikka igale ühele oma j6udude kohaselt.

Vasta sellele sõnumile

Kuupäev:   25.01.20 18:01

Panen veel ühe 5 sendise arvamuse.

K6ik üle 135 mm kindlasti peegliga.

K6ik alla 50 mm kindlasti ilma peeglita.

Vahepeal saab m6lemaga. Dramaatika punkt on 85 mm. Seda se canon ongi nii mitu 85 millist eos r-i peale välja lasknud, et üritab tulevikku ennustada.

Vasta sellele sõnumile

Kuupäev:   25.01.20 18:31

85mm turg on ülikülluses, seepärast tuleb firmakad kiiresti endal ära teha, et piraadid turgu ei võtaks.
Ma teen 600mm-ga lõdvalt ära. Ei ole mingit tunnetki, et liiga pikk ja äkki ei toimi.
Ilmselt oled ajast maha jäänud ja pole tehnika arengust aimugi.

Vasta sellele sõnumile

Kuupäev:   25.01.20 21:17

Pigem arvan, et peale kasvav põlvkond ei mõista ega taha aru saada, miks üldse on digifotoaparaadis vaja peeglit ja prismat. Et vaadata silmaga optilist kujutist ja siis teha klõps ning seejärel vaadata ekraani pealt, milline pilt tegelikult välja tuli / kaardile salvestati ? Sajandivahetusel oli see küll kõva sõna - ei pidanud enam filmi ilmutamist ootama. Aga täna ei ole nutipõlvkonnale arusaadav sellise lahenduse mõttekus ja eks see väljendub ka müüginumbrites. Peeglifriikide ehk erivajaduste nišši jääb niikuinii mõni tootja peegliga aparaate tegema + laovarud.
\"Kõik ühes\" - autode näitel tähendab see hästi kõrget hinda ja väheseid ostjaid ehk niššitoode. Patent võetakse reaalselt kasutusele siis, kui ta antud tehnilisel tasemel ja turuolukorras suudab reaalselt firmale kasumit tuua. Suur osa patentidest ei lähegi reaalselt tootesse, sest tee patendipaberitest reaalse seeriatootmiseni on pikk ja kulukas.

Vasta sellele sõnumile

Kuupäev:   25.01.20 22:18

Meremees kirjutas:

> Kaardid on tasemel. Ametlikult ka oli isegi kirjas, et D750
> mälupuhver 1,3 sekundit ja D810 on siis 5,7 sek.

Oled sa kunagi mõelnud selle peale et sa ise pole tasemel?

Vasta sellele sõnumile

Kuupäev:   26.01.20 12:06

Ma olen jah m6ned \"lehmalüpsid\" vahele jätnud, endiselt 8 a. vana mudeliga tegelen. Aga mulle meeldib neurootiliste arvamuste v6istlusel osaleda. Nii hää teada saada, kes on parim perfeksionist.

Aeg lendab kiirelt, ei ole mul aega ega tahtmist ümberharjuda... Jätan m6ned \"lehmalüpsid\" vahele, sest elus on muudki, kui fotograafia.

Vasta sellele sõnumile

Kuupäev:   26.01.20 17:10

Mihk kirjutas:

> \\\"Kõik ühes\\\" - autode näitel tähendab see hästi kõrget
> hinda ja väheseid ostjaid ehk niššitoode.

Kui 90D ja m6 2 samal ajal sama ja sensoriga turule tulid, oli hinna vahe 500 usd. Spekuleerin, et vanade peegli hindadega saab EF mountiga \"mirrorlessi\" kätte. Kindlasti leidub 100 metsjeesusest, kelle meelest se on suur ja raske kobakas, ja mitte ühtegi pilti ei saa tehtud. See mudel pole neile. Kui nad eos r-i sisse peegli uputavad, no... Siis peab s6natu olema.

Vasta sellele sõnumile

Kuupäev:   27.01.20 20:02

Ei mul pole viga, ma ei ole fotoalase eriharidusega ja võin rääkida mida tahan. See kes on tasemel, ei tule ka siin sinu vastusest välja. ;) Kui proff oled, ole väärikas, mitte ära kipu nõelama nagu haiget saanud plika. Oled pikemat aega olnud brändi palgal ja kui bränd välja sureb.... Oma solvumist elad välja. See lahendab ju palju....

Vasta sellele sõnumile

Kuupäev:   28.01.20 10:20

Ma pole nikonist, aga kas see hinnat6us pole p6hjendatud uue RAW video featurega, mis l6puks uue maksva firmware uuedusega välja tuli. Igati tore uuendus, mis mulle p6him6tteliselt keskkonna säästmise poolest meeldib. Olekski juba aeg hakata tekema \"All In One\" kaameraid ja mudeliseerjaid vähedada.

Vasta sellele sõnumile

Kuupäev:   28.01.20 16:07

Mina jälle olen seda meelt et jätkuma peaks Nikon Df-i seeria: Fotoaparaadid mis ongi fotoaparaadid, ilma igasuguste video- ja muude pildistamiseks mitte vajalike viledeta- ja selle võrra ka odavam, töökindlam. Umbes nagu vana filmiraud Nikon FM.Mina oleks ostja.

Vasta sellele sõnumile

Kuupäev:   28.01.20 16:41

Kui preagune katki ei lähe, katik ära ei kulu, siis v6iks ju sama hästi uuendamata jätta?

Vasta sellele sõnumile

Kuupäev:   28.01.20 20:49

Isegi uuel Skydio Droonil on HDR video peal. Droon maksab 1000 euro kandis. iseasi kui efektiivne see HDR video on. Aga see on arendus ja innovatsioon.

Vasta sellele sõnumile

Kuupäev:   29.01.20 06:40

Kaamerate turg on läbi käimas sama asja, kui mobiiltelefonide turg. Kahjuks. Kui mitu mobiiltelefoni on turul, millega saab AINULT helistada ?

Vasta sellele sõnumile

Kuupäev:   29.01.20 15:06

Oh jah, tarbija seisukohast on see ju nõme. Sepp tahab osta kuvaldat aga toda ei müüda muidu kui koos ajukirurgi skalpellikomplektita. Mis jääb sepal tolmu koguma ja ökojälge suurendama- aga kus sa pääsed- kui haamrit vaja.Osadel, võsajeesustel, on igasugu kulinaid, gepse ja äppe küll hädasti vaja, mõni jälle tahaks fotokaga lihtsalt fotot teha- ja ma pole selline ainuke saurus. neid tean veel.

Vasta sellele sõnumile

Kuupäev:   29.01.20 15:33

AV kirjutas:

>. Mis jääb sepal tolmu koguma ja
> ökojälge suurendama- aga kus sa pääsed- kui haamrit
> vaja.

Natuke eri meelt. Kui mitu mp3 pulka on jäänud ostmata, sest see on moblas olemas? Kui mitu kaamerat on jäänud ostmata, sest seegi m6ne meelest moblas piisavalt hea? Kui mitu mängukonsooli on jäänud müümata, sest moblaga saab kah mängida?

Kui mitu videokaamerat jääb ostmata, sest still fotoaparaadis see on piisavalt hea, ja ilma hinnaklassi t6usuta, v6i isegi läheb natuke alla?

Tervikus, ma näen siin pigem ökojälje vähendamist. Kui firmad veel firmware äri t6staksid, siis v6iks ju rahul olla.

Vasta sellele sõnumile

Kuupäev:   30.01.20 19:56

Täpselt nii ongi. Vajadus tekib kui kaamera otsa lõppeb. Ja kui iga 5 aasta tagant uus aga vanaga liiga sarnane mudel tuleb ...

Vasta sellele sõnumile

Kuupäev:   31.01.20 09:27

A kui me jätame kõrvale video, wifi jm õhukaudsed ühendused, ilustamisäpid jne ja vaatame fotoaparaati kui ainult vahendit liikumatu FOTO jäädvustamiseks , siis kui suuresti viimasel ajal see tehnika ikka arenenud on? Mudelilt mudelile muutuvad ainult pisidetailid- pisut suurem kaadrikiirus, fokusseerimine, rohkem piksleid. Pragmaatiliselt mõtlevale FOTOgraafile ongi mõtlemiskoht- kas see võidujooks väärib küünlaid. Ja raha? Tean mõnd, kes pildistab D700-ga ja kinnitab, et paremat pole, ja kui ongi- ei vaja.Mind isiklikult on tänaseni EVF-iga mudelid suht külmaks jätnud kuna olen leidnud et üleminek laperdavpeegliselt vähemalt praegu veel minu pilditoodangut küünevõrdki ostetavamaks ei teeks.MOTT.

Vasta sellele sõnumile

Kuupäev:   31.01.20 09:47

Sama meelt. Foto omaduste arendus \"l6ppes\" siis, kui algas videoarendus. Uued meelelahutulikud uuendused on rohkem metsjeesustele, ja pigem isegi uute kirgede istutamiseks. Vahel harva kasutan ülearust omadust, annan saatanale s6rme. Targad on need kes jäävad p6hiliistude juurde.

Vasta sellele sõnumile

Kuupäev:   02.02.20 20:54

Pole kuud aegagi D780 väljatulekust möödunud, aga juba käivitas Nikon USA-s D780-ne müümiseks kahekuise krediidiprogrammi. Annad ära suvalise vana töötava fotoka ja D780 ostes saad 300USD hinnast alla. No nüüd kõik hübriidide omanikud tormavad USA-sse D780-t ostma...

Vasta sellele sõnumile

Autor: aivar (---.253.220.169.cable.starman.ee)
Kuupäev:   03.02.20 00:24

Mihk kirjutas:

> Pole kuud aegagi D780 väljatulekust möödunud, aga juba
> käivitas Nikon USA-s D780-ne müümiseks kahekuise
> krediidiprogrammi. Annad ära suvalise vana töötava fotoka ja
> D780 ostes saad 300USD hinnast alla. No nüüd kõik
> hübriidide omanikud tormavad USA-sse D780-t ostma...

Mitte keegi ei tee soodukat kaubale mis müüb väga hästi.
Järelikult D780 ei lähe kaubaks.Eks põhjusi ole palju.
D780 kere on liiga raske,puudub akutalla lisamise võimalus.Arvan et selle akutalla puudumisega Nikon lõikas endale näppu.Sest kes oleks D780 ostjad? Eelkõige D610,D750,D850 omanikud.Kes soovinuks teha uuendust D780 näol.
Kunagi lasi Nikon välja filmikere F90 millel ka akutalda ei olnud.Mis te arvate kui kiirelt Nikon F90´le akutalla tegi? Üsna pea tuli D90X millele sai akutalda lisada.
Eks nüüd läheb D780 sama moodi.

Vasta sellele sõnumile

Autor: PS (---.131.98.187.cable.starman.ee)
Kuupäev:   03.02.20 06:31

Tänapäeval ei ole klemmide olemasolu talla lisamiseks vajalik. Sony näide sai sulle toodud.

Vasta sellele sõnumile

Kuupäev:   03.02.20 11:23

Vähese huvi põhjus võib selleski olla, et väga populaarset D750-t omavad- ja neid on palju- inimesed ,keda videovõimalused ei koti, ei rutta töökorras 750-t välja vahetama. Uuendused ei vääri seda kulu. Isegi pixleid pole raatsitud lisada. Pigem siis juba tõesti Z6, kui see780.Ja tald ka- no kui tulebki jälle selline lollakas nuppudeta sahtel nagu Z-idel.Soolaku sisse!

Vasta sellele sõnumile

Autor: PS (---.131.98.187.cable.starman.ee)
Kuupäev:   03.02.20 13:09

N tegi mõni aeg tagasi 3+++ seeria iga järgmise mudeli odavamaks, koristas nuppe ja pistikuid ja funksioone vähemaks. Kas 780-ga tehti ka nii? Kas D6-ga tehakse ka nii?

Vasta sellele sõnumile

Autor: Martin (---.tll.elisa.ee)
Kuupäev:   04.02.20 12:27

Sellist asja pole ma enne kunagi näinud aga Photopoint on peaaegu kõiki vanu kaamerate hindasid tõstnud 10-15%.

Vasta sellele sõnumile

Autor: PS (---.65.198.194.cable.starman.ee)
Kuupäev:   04.02.20 13:35

Tulemas on allahindluse kampaania vist.

Vasta sellele sõnumile

Kuupäev:   04.02.20 16:12

Vana nali.Varsti sõbrapäev sõbrahinna allahindlustega.Kui enne hind tõsta ja siis ühel päeval sõpruse märgiks alla lasta- jääbki suure ale illusioon. Tõttadki ostma:)

Vasta sellele sõnumile

Kuupäev:   04.02.20 17:50

Lasevad amazoni hinna tasemele :)

Vasta sellele sõnumile

Kuupäev:   04.02.20 19:43

Photopointi hindadest ma ei saa midagi aru.Mis on selle mõte?Kas tõesti leidub inimesi kes usuvad seda -50% soodukat? Tänapäeval on ju hindasid imelihtne interneti teel kontrollida.Kui palju maksab sama asi Fotoluksis,milline on Saksa ja UK hind jne...
Tundub et Photopointis on müügijuhiks on mingi 70 aastane ätt kes ei jaga maad ega ilma.Sest kuidas muidu sellist asja seletada.

Vasta sellele sõnumile

OT: aivar kirub jälle Ppointi (Re: Nikon D780)
Autor: petslane (---.dyn.estpak.ee)
Kuupäev:   04.02.20 20:22

aivar kirjutas:

> Photopointi hindadest ma ei saa midagi aru.Mis on selle
> mõte?Kas tõesti leidub inimesi kes usuvad seda -50% soodukat?
> Tänapäeval on ju hindasid imelihtne interneti teel
> kontrollida.Kui palju maksab sama asi Fotoluksis,milline on
> Saksa ja UK hind jne...

No milleks peab elu nii keeruliseks ajama?
Kui tormad kiiruga Photopointi mingit imeasja ostma, siis niipalju ikka kannatust peaks olema, et lööd toote nime korra googlesse, avastad et samas kaubakeskuses üle koridori Euronicsis on sama vidin 10-15% odavam, ostad sealt :-P
Ja kui ei ole, osta tollest Ppointist :-P

--
:-P

Vasta sellele sõnumile

Kuupäev:   04.02.20 21:24

Ma jälle ei saa aru inimestest, kes pidevalt iga vidinaga midagi võrdlevad usa ja kagu-aasiaga ja sente väristavad ja vinguvad. Alati leiavad nad mingi king-kongi poe, kus on veel 50% odavam ilma maksude ja transpordi ja garantiideta jne. Kui midagi juhtub, saada tagasi. Isegi BH-sse tagasi saatmine maksab meie maailmast päris kena kopika nt kaamera puhul. HongKongi saatmine? pole midagi pidanud saatma, aga ei osta ka midagi suurt sealt, pärast hüüratut arvu müügifirmade 404-lehtede nägemist.

Kõik ju oskavad otsingut teha kümnes mootoris internetis. Kui mul on midagi vaja KOHE, (ja paraku on nii peaaegu alati :) siis ma lähen sinna, kus ta on otsekohe letis 350 km raadiuses (mitte internetipoes tellimisel 3-30 päeva) ja maksan, mis küsivad. mõni tund roolis. Nad on mulle selle kulutuse teinud ja saavad tasu.
Veebipoega vaatan juba konkurente, nagu aivargi soovitaks. Kui kohe ei saa letist (ka ppointi poel palju asju pole letis üldse), siis pole enam vahet, kas paari päevaga Saksamaalt või Bulgaariast või (seni) brittidelt.

Teine värk, kui miski kallis pikaajaline asi hakkab vaikselt vihjama, et tahab Valhallasse minna. Siis on aega vaadata ja võrrelda transporti, makse ja garantii-tingimusi, +arvamusi maailmast. Aga ma tunnistan, et enamus hoolikalt kaalutud otsuseid on langenud kodumaistele tegijatele. Photopointist olen ka mitu asja ostnud ega üleliiga ei vingu. Mul lihtsalt pole aega sentide pärast võimelda. Istuda pikalt internetis ja teha otsinguid ja saada mingeid kadunud lehti kagu-aasiast ja arvutada uus-meremaa raha eurodesse jne. Kui see kulunud aeg rahus hulkuda või tööd teha, on asi kuhjaga plussis.

Photopointi veebipoe allahindlused on küll naljakad, aga arvestades nende täielikuks jamaks muutunud veebi-klientuuri (nt lõhnaõlid, kassikuse teemandid, lillad kummikud jm fotograafidele hädavajalik), see nutiasendusega klientuur vajabki taolist kohtlemist...

Mulle praegu tundub, et oleks pidanud miski teise nt kodu-point v kassikuseteemandi-point-brändi sellise üldsodi netikaubanduseks paralleeliks sünnitama, mitte laostama photo-pointi, mis oleks võinud jääda foto-nišiks POINTIDE püramiidis. Aga kui sul asi ehitatakse otse liikumises, pole tihti aega pikalt ette mõelda ja pärast on ka vaevaline ümber teha... Tagantjärele kõrvaltvaataja tarkus on ikka väärt kraam :)

Vasta sellele sõnumile

Kuupäev:   05.02.20 23:32

> Ma jälle ei saa aru inimestest, kes pidevalt iga vidinaga midagi võrdlevad usa ja kagu-aasiaga ja sente väristavad ja vinguvad
Kagu Aasiaga ei võrdle siin keegi, €uroopaga aga küll ja vägagi veel.

> Mul lihtsalt pole aega sentide pärast võimelda. Istuda pikalt internetis ja teha otsinguid ja saada mingeid kadunud lehti kagu-aasiast
Õpi ostlemine ära. Võta mingi €uroopa inna-võrdleja ja kahe klikiga on sul Parim Pakkumine olemas. Aasiast tasub osta kõikvõimatuid lisavidinaid ja kulumaterjale, suurem kraam ennast suht tõenäoliselt ära ei tasu (maksud-tollid-jasserdamine-garantiitsoonid jms).

> Kui mul on midagi vaja KOHE, (ja paraku on nii peaaegu alati :)
Üldiselt on reaalset tööd tegevatel reaalsetel proffidel taga oma ladu ja/või rendifirma kust puuduv jubin kiiresti asemele saada, isegi amatöörina oman päris arvestatavat varu sest kui poole plõksimise pealt mingi junn otsad annab, on ka 350 m kaugusele minemine ja tšekk-autimene absoluutselt liiga aeganõudev. Hädised hädaärikad loomulikult üritavad lollikestele mingeid eri-supporte maha müüa kuid natukene lihtsamas konfis varuseade tuleb üldjuhul suht sama hinnaga, on KOHE ja ALATI võtta, ja on ka väga abiks probleemi piiritlemisel (nt välgu-saatja kalab ühe kerega ja kalab samamoodi teisega ehk läheb kolinal garantiisse ja garantiil on väga vähe mögisemise argumente).

Kokkuvõte -- kohalik hädaärikas PEAB õppima kauplemise selgeks. Kaubakeskuste kallitelt pindadelt võib impulssoste koguda kuid prood-proo-zjuumerid üldjuhul mõistavad Netist asju tellida, suudavad planeerida ja sama junn on sama junn, sõltumata mis leti pealt sa selle ostad. Seega on seesama hädine häda-ärikas DISPÕUSABLE. Läheb üks haledalt inisedes pankrotti, võtame järgmise. Kui kõrbeb järgmine, võtame ülejärgmise. Kui maksad kreebetkaardiga ja kaupa ei saa, trambid pisut jalgu ja raha kukub tagasi ehk whuukäärz.

NB! Tuleb vältida selliste junnide ostmist mille garantiid teeb Persses Pointless või Nordik Analoog, sealsel garantiiteenindusel kulub 99% aurust möginale teemal KUST MA SELLE SITASE JUNNI OSTSIN ja 1% reaalsele garantiiteenusele!

Vasta sellele sõnumile

Kuupäev:   06.02.20 07:38

Ei ühine selliste väärastunud hoikutega. Milleks selline agresiivsus; teisel pool müügiletti on kah inimene.

Vasta sellele sõnumile

Autor: D780 (---.sta.estpak.ee)
Kuupäev:   06.02.20 09:11

https://store.nikon.ee/dslr-consumer/d780-body/VBA560AE/details hind 2499€
https://www.rajalacamera.fi/nikon-d780 hind 2599€
https://fotoluks.ee/?op=body&id=39&cid=15532&cgid=0 hind 2499€ (lisaks 200€ trade-in pakkumine)
https://www.photopoint.ee/kaamerad/1557604-nikon-d780-kere hind 2499 2349€ (lisaks 200€ trade-in pakkumine)

Vasta sellele sõnumile

Kuupäev:   06.02.20 09:43

* hoiakutega

Vasta sellele sõnumile

Kuupäev:   06.02.20 12:05

D780 kirjutas:

> https://store.nikon.ee/dslr-consumer/d780-body/VBA560AE/details
> hind 2499€
> https://www.rajalacamera.fi/nikon-d780 hind 2599€
> https://fotoluks.ee/?op=body&id=39&cid=15532&cgid=0
> hind 2499€ (lisaks 200€ trade-in pakkumine)
> https://www.photopoint.ee/kaamerad/1557604-nikon-d780-kere
> hind 2499 2349€ (lisaks 200€ trade-in pakkumine)

Hind Saksamaal https://www.idealo.de/preisvergleich/OffersOfProduct/6987531_-d780-body-nikon.html
Ja kohe on näha kes on siin liigkasuvõtjad.

Vasta sellele sõnumile

Autor: D780 (---.sta.estpak.ee)
Kuupäev:   06.02.20 14:20

>Ja kohe on näha kes on siin liigkasuvõtjad.

Rajala? Soome riik oma 24% käibemaksuga?

Vasta sellele sõnumile

reaal-amatöör peab loengut reaalsele proffile :)
Kuupäev:   06.02.20 14:25

Et sulle pilti kinni kittinud tekstiga äda-fotograafile selgitada.
Ma olen peaaegu kogu elu elanud ainult fotode tegemisest. Pead siin loengut nagu eesti businessi-skoolides, kus suurt äri õpetavad ärimagistrid, kes ise pole mingitki äri pidanud ega kasvatanud suureks, vaid paar samasuguse ameerika äripastori teksti lugenud.

Reaalsetel fotograafidel on ladu, kust nad äkki vajaduse tekkimisel kõik vajaliku võtavad... Hakka reaalseks ja püüa 10 aastat \"reaalselt\" ainult fotograafina ellu jääda. Siis laula ja sul on ka kuulajaid, kui asjal on reaalne kogemus taga. Aga sihukest internetist loetud äda-unistusi...

Kas tõesti arvad, et mul pole varukeret? ja paari varu-objektiivi vajaliku ala katmiseks? isegi statiive on varuks. Ikka nõme, kui võsast välja karanud äda-foto-prohvet võtab lõua täis ja hakkab laulma nagu päris jumal.

Kui sa ostad koha pealt letist välgusaatjat, võtad oma paar keret kaasa ja proovid saatja kõik toimimised ära. Kui kõik töötab, ostad ära ja korras. Kõik osalised on rahul.
Äda-santija metsast tellib kuskilt internetist veidi odavamalt saab ökonoom-saatmisega kahe nädala pärast kätte, ei toimi. Saadab tagasi. Kolme nädala pärast saabub asendus. Jälle ei toimi. saadab tagasi. kolme nädala pärast saabub asendus...Saadab tagasi ja alustab raha tagasi küsimise protseduuri. Alustab ostu järgmisest odavast kohast, võimalusi jätkub... Kuidagi peab oma tühiaega sisustama.

Kui pole \"reaalset hävimist\" sellise jamaga, võib harrastaja sihukest mängu endale eraldi hobina pakkuda. Kui olen kasvõi 3 nädalat ilma töövahendita, on kaotus tunduvalt suurem, kui mingi 3-5% võitu santimisest ja aeg postkontoris kadunud lisaks. Igatahes pole see mäng \"reaalne\" kokkuhoid, vaid eraldi harrastus ilma reaalsuse tajuta.

Tihemini (eriti EU-st) läheb kõik libedalt, aga kasvõi üks jama kümne ostu kohta hävitab kogu võidu \"reaalse proffi\" jaoks.

Vasta sellele sõnumile

Autor: Mitte (---.dyn.estpak.ee)
Kuupäev:   06.02.20 15:46

Soomes on keskmine palk 4 korda kõrgem.
Töötu abiraha on neil sama suur kui Eesti keskmine palk.

Vasta sellele sõnumile

OT lisaks amatöör-jeesusele internetist
Kuupäev:   06.02.20 16:54

Haukusid veel, et ma peaksin õppima internetis best-deal otsinguid kasutama. Olen tõesti kõik \"reaalsed\" asjad saanud aetud, mis vähegi vajalik. Vahel on internet vägagi asi abiks. Aga ainult internetist elav võsaprohvet on saadanast.
Paar aastat tagasi oli vaja südatalvel vaja Sankt-Peterburist Soome piiri ääres müüdavad kinnistud tõstukilt pildistada. Sai ilmajaamu vahitud massis. Aga kui valgust lubati, oli ka ca -26C keskpäeval sellega kaasas. Kaamera akud võivad sellise kliima-soojaga lühikeseks jääda.
Otsisin kiiruga taskus hoitavat akut Venemaalt. Saingi Piiteris ühe müüja. Helistasin, neiu kontrollis riiulist, on kindlalt olemas. Palusin asja kindlalt \"bronnida\" e kinni ja laadima panna, et hommikul oleks täis. Maksin kiiresti ära ja helistasin kontrolliks. Kõik korras, juba laadima pandud ja hommikul võib otse rongist järgi tulla.
Hommikul oligi kõik, nagu lepitud. Piiter oli härmas, tõstuk käivitus tõrgeteta, töö tehtud ja õhtul kodu poole.

Laos mul muidugi asja polnud :) (Metsjeesusel on arusaadavalt geeniuste amatöör-laos selliseid 3 tükki, ta ju internetist lugenud tarkusi, ja nüüd loeb veel lisaks siit)

Samad kogemused mul ka Rootsist vidinatega, mida kiiresti vaja oli seal tegemiseks. Tuleb jõuda reaalse inimeseni ja rääkida mure, mitte olla miski \"interneti-form\". Inimesed on otse väga toredad

Sitsiilias vend jooksis reede õhtul vidinat DHL-i andma ja esmaspäeval oli siin käes. Oli tõesti vaja ja ta tegi parima.

Kogu pika lalina moraal selles, et internet on hea osata otsida, aga rääkida tasub reaalsete inimestega \"reaalsete proffide\" puhul. Mitte \"reaalsete tarbetute unistamiste\" universumist otsida suvalisi hindu ja tellida kunagiseks, lihtsalt tellimise pärast...oma tühise elu sisustamiseks.

Vasta sellele sõnumile

Autor: Meremees (---.elisa.ee)
Kuupäev:   08.02.20 09:31

Soomes kesmine palk 2,5 korda kõrgem, kodu 3x korda kallim, auto ja kvaliteetne söök 2x kallimad. Kõik võimalikud teenused 2-5x kallimad.

Vasta sellele sõnumile

Autor: Meremees (---.elisa.ee)
Kuupäev:   08.02.20 09:36

Rajalas baashinnad kallid. Püüavad püsiklinete hoida individuaalsete väikese soodusega, kui juhtud neid küsima. Hinnad jäävad ikkagi kalliks, kui toode pole just müügihitt.

Vasta sellele sõnumile

Re: reaal-amatöör peab loengut reaalsele proffile :)
Kuupäev:   10.02.20 21:20

> Kui sa ostad koha pealt letist välgusaatjat, võtad oma paar keret kaasa ja proovid saatja kõik toimimised ära.
> Kui kõik töötab, ostad ära ja korras. Kõik osalised on rahul.
Mul ON kogemus persses pointlessi klienditeenindusega. Kui ma oma kahe kerega sinna sisse jalutan, siis ilmselt kulub pool päeva et Tõerääkimise Massina abiga saabuks Ülim Selgus kust [tsenseeritud] kohast ma needsamused kered ostnud olen. Kui siin on Absoluune Tõde selgunud siis saab ilmselt teemaga edasi minna kuid selle ajajooksul on noodsamad saatjad ammu tellitud ja ilmselt on juba ka saabunud info et saatjad on saadetisena ära saadetud...

Tuletan siiski tagasihoidlikult meelde et hetkel elame me MASSITOOTMISE ajastul kus jubinad PEAVAD vastama specile ja kui EI vasta siis on see lihtlabaselt garantiikeiss. Kui keiss tekib, kiirendab probleemi piiritlemist teatava tehnikakoguse olemasolu.

> [südantlõhestav lugu krõbekülmast piiterist]
HALE. Ole TEGIJA ja ära ole kerjus. PALUN!!!
Kui tead et teed siinses kliimas välitöid, siis muretse piisav kogus akupanku, invertereid, UPSe, genekaid mida-iganes et sa saaksid OMA töö tehtud ja sa EI peaks raiskama mingite õnnetute poodnike aega telefonikõnedele, kerjama laadima-panemist jms. ENDA aega loomulikult kaa sest sellesama piiteri foto-urka väljaajamine võttis ilmselt omajagu aega, lisaks kauge-kõne jms.

PALUN saa ükskord sellest kerjuse mentaliteedist lahti ja hakka TEGIJAKS. Vähemasti proovi!

Vasta sellele sõnumile

Autor: enn (---.253.170.53.cable.starman.ee)
Kuupäev:   11.02.20 09:10

MetsJeesus kirjutas:

> Kui tead et teed siinses kliimas välitöid, siis muretse
> piisav kogus akupanku, invertereid, UPSe, genekaid mida-iganes
> et sa saaksid OMA töö tehtud ja sa EI peaks raiskama mingite
> õnnetute poodnike aega telefonikõnedele, kerjama
> laadima-panemist jms. ENDA aega loomulikult kaa sest sellesama
> piiteri foto-urka väljaajamine võttis ilmselt omajagu aega,
> lisaks kauge-kõne jms.

Ja see peaks siis olema innovatiivne ja kaasaegne seisukoht?
Mulle igatahes tuli meelde minu aastakümnete tagune Moskvitš, mille pakiruum oli täis kõikvõimalikke varuosi (karburaator, süütepool, mitmesugused juhtmed etc). Kuna tollal neid asju poodides polnud, oli see ka vajalik. Tänapäeval ostetakse vajalik poest, mitte ei talitata hiidlase moodi, kes leides merejäält lõpnud varese, pistis selle kasukatasku- ähk läheb vaja. Kevadel viskas minema- äi läind vaja.

Vasta sellele sõnumile

Kuupäev:   11.02.20 14:41

MetsJeesus kirjutas:

> > [südantlõhestav lugu krõbekülmast piiterist]
> HALE. Ole TEGIJA ja ära ole kerjus. PALUN!!!
> Kui tead et teed siinses kliimas välitöid, siis muretse
> piisav kogus akupanku, invertereid, UPSe, genekaid mida-iganes
> et sa saaksid OMA töö tehtud ja sa EI peaks raiskama mingite
> õnnetute poodnike aega telefonikõnedele, kerjama
> laadima-panemist jms. ENDA aega loomulikult kaa sest sellesama
> piiteri foto-urka väljaajamine võttis ilmselt omajagu aega,
> lisaks kauge-kõne jms.
>
> PALUN saa ükskord sellest kerjuse mentaliteedist lahti ja
> hakka TEGIJAKS. Vähemasti proovi!

Pane firma püsti ja hakka kah raha eesti pilti tegema, siis v6id targutada kuidas \"tegijaks\" majandada.

Vasta sellele sõnumile

Tahavad D6-te müüa?
Kuupäev:   12.02.20 06:26

D6 tuligi välja koos eemaldamatu akutallaga.

Vasta sellele sõnumile

Re: Tahavad D6-te müüa?
Kuupäev:   12.02.20 12:08

Nikon D6 on toodetud meediakontsernide jaoks.Sellest ei kujune Nikonil müügihitt.Eks sellest tulenevalt on kaameral ka müstiline hind 7000 euri.

Vasta sellele sõnumile

Kuupäev:   12.02.20 15:03

Kallis spordifotograafi riist ei saagi müügihitt olla, on siis brand mis iganes. Põlise nikonlasena kahju tunnistada aga seesinane mudel kolistab eeldatavasti ämbrit korralikult.Uut on võrreldes D5-ga nii vähe et kel eelmine töökorras, pole mingit pointi seda uut osta. Kui ka hind poole väiksem oleks.Kui kasvõi canoni uue profikerega võrrelda, on selle nikoni valmis trugijatel põhjust häbeneda küll ja veel. Aga jeesuste väikseks rõõmuks on GPS täitsa olemas- ei mina tea, milleks sellisel pro kerel seda vaja.

Vasta sellele sõnumile

Autor: aivar (---.253.249.57.cable.starman.ee)
Kuupäev:   12.02.20 16:22

Niipalju on D6´l uut et 4k filmib täiskaadrina.Nikon D5´l on 4K resolutsioon 1.5 crop´ga.
Ja mis saab olema D6 AF video rezhiimus on küsimus omaette.Teadupärast D5 AF videos oli olematu.
Aga mittekeegi ei osta seda kaamerat ka video jaoks.

Vasta sellele sõnumile

Kuupäev:   12.02.20 17:10

D6 ei ole pööratav ekraan... mõelda kui raske on selfisi insta jaoks susanne huntidel teha.

Vasta sellele sõnumile

Kuupäev:   12.02.20 17:31

Pole hullu, ostab 5-tollise teleka peale.

Vasta sellele sõnumile

Kuupäev:   13.02.20 11:37

Nii on. Kuskil oli lugedagi et nii D5 kui 6 juures ei hakatud nimme videovõimet pushima- lihtsalt kuna selliste kaamerate kasutaja ei hooli videost.

Vasta sellele sõnumile

Kuupäev:   13.02.20 19:49

> Aga jeesuste väikseks rõõmuks on GPS täitsa olemas- ei mina tea, milleks sellisel pro kerel seda vaja
Milleks vaja? Tegu on eeskätt REPORTERILE suunatud kerega ning reporteri jaoks on kuradima oluline et ta saaks tuvastada kus kuradima kohas ta sellesamuse klõpsu tegi. OK, sat-fotode järgi saab takkajärgi suure vaevaga asukoha ära tuvastada kuid uudisekünnise ületavate sündmuste kontekst VÕIB kaasa tuua /mõningaid/ muudatusi kohalikus arhitektuuris ja mikroreljeefis ehk klõpsu hilisem täpne paikapanemine võib ilma täpse koordinaadita olla -- keeruline...

Omaette küss on sellesama geolokatsiooni kiirus-täpsus. Hetkel on turustandard neljasüsteemne (GPS, Glonass, BeiDou, Galileo), kahjuks ei suutnud ühestki D6 speccist välja lugeda selle GPS täpsemaid karakteristikuid kuid hästiinformeeritud optimistina olen siin pessimistlik...

5G või isegi 4G-st saame me näha vaid ilusaid unenägusid. Vähemalt on juhtmega ethernet võtta ehk kui jõuad tassida D6 ja objektiivi, jõuad tassida ka välist juhtmega ruuterit. Või käsikäru tassib...

Vasta sellele sõnumile

Kuupäev:   14.02.20 08:40

Olemata papparazzi või spordifotograaf ja nende töö peensusi adumata, ometi ei kujuta ette et nood oma piltide sünnikohti GPS-i toel kaardile paigutama hakkaks. Kus OM või MM toimus teavad vast ikka niigi. Ja nende tööd üldjuhul ikka lähevad nii kiiresti käiku et pildistamiskoht meeles. Pigem, oletan, vajaks gepsuga kaamerat keski loodusteadlane kes leiukohti kaardistab. Aga, olles sel eesmärgil vahel harva ise telefoni kasutanud- veendumaks kui valesti nutitelefonid võivad tihtigi koordinaadid panna- jääb kahtlus- kas fotokasse integreeritud geps oleks telefoni omast täpsem? No- ei tea nüüd..

Vasta sellele sõnumile

Kuupäev:   17.02.20 15:53

Aga sisuliselt pole D6-l ju midagi uut.... vaid vananev tehnika.

Vasta sellele sõnumile

Uut? Kirjuta neile, mis sul puudu SISULISELT :)
Autor: Tiit Veermäe (---.dyn.estpak.ee)
Kuupäev:   17.02.20 18:37

Pagana imelik Barby sõnavõtt. Tahaks midagi muud, tahaks kuhugi mujale, kõik igal pool mujal on parem, kui siin ja praegu...
Kus on toodetud \"uuenev\" vs \"vananev\" tehnika?

Vananevad ajud himustavad pidevalt miskit \"uut ja meelelahutuslikku\", aga mis see vananev oli, on järgmise päeva hommikuks juba ununenud :)

Vasta sellele sõnumile

Reporter metsjeesus loeb loengut jälle?
Kuupäev:   17.02.20 19:05

Tüüpiline some-troll võsajeesus.

Reporter tuleb (mõttetult kiire) reporteri-kaameraga, super-klikimaterjaliga, veri ja laip ja kõik muu vajalik kaadris. ja siis metsjeesus on oma luuludes klikitoimetaja ja küsib, KUS ON SU GALILEO-KOORDINAADID EXIFIS?
Ei, sihukest värki pole, et me seda ilma GPS või Baidu koordinaatideta kasutaks

Hämmastav, kuidas sasside asjatundmine ilma nimeta foorumis röökides kasvab...

Vasta sellele sõnumile

Re: Uut? Kirjuta neile, mis sul puudu SISULISELT :)
Kuupäev:   17.02.20 19:24

Tore Barby sõnavõtu jutt. :) Rahustuseks. Mina nagunii ei osta D6. Katsume hakata rahunema. :)

Kes peaks seda veel ostma D6, kui D5 on praktiliselt sama ja D5 saab soodsmalt, või on paljudel selles ostjate sihtgrupis olemas. See meenutaks vene uusrikaste anktooti, kus üks ärimees kiidab teisele lipsu mille ostis ja ütles et 300$ maksis, teine vastu, miks sa ostad 300$-ga kui hoopis1000 $-ga on võimalik osta.

7000 eurot pole kommiraha, paneb imestama, et edumeelne brand mustkunstiga tegeleb, et ehk näkkab. D6-te ju pole pildis.

Vasta sellele sõnumile

jeesus on õhtune joodik?
Kuupäev:   17.02.20 19:34

Päevased sõnavõtud suht asjalikud ja informeerivad. Mida õhtu poole, seda rumalamaks jutud muutuvad.
Iga õhtune etendus lõpeb lauluga ühte või mitmesse korduvasse vakku, kuhu aju on kinni jooksnud ja alati kordab samu vanu vagusid, nagu vana vinüülplaat. Kas tipsutamine jõuab hiljem tublisse joobesse?

Ei viitsi praegu kõigi rumalustega vaielda.
Peterburi poe leidmine koos leppimisega ei võtnud kindlasti üle poole tunni kokku. Kui tead, mida otsid, leiad kiiresti. Suvalt hulpimine võtab palju aega. Aga et jeesus, kes soovitab mul õppida internetis hinnatabeleid leidma oleks seda väga hulk aega otsinud... Õpetavad ikka need, kes ise hakkama ei saa...

Kus seda kerjamist näed? harilik kokkulepe tarnijaga.
Kui sihukesed luulud ja mõistete segi ajamised tihti kiusavad, peaksid hulluarstiga rääkima.

Kellelt ma seda tegijaks saamist küll õpiksin? Ainult üks võsaprohvet siin leidub, kes ise midagi ei oska, kõike on internetis lugenud, aga ilgelt õpetaja on.
Temalt siis peakski kõik internetis lesimisest ja interneti-kaagutamisest õppima \"tegijaks\" saamist? No GPS on esimene asi iga tegija kaamera miinimum-nõudmistes, seda metsjeesuste kuldset tarkust kõik teavad...:)

Vasta sellele sõnumile

Kuupäev:   17.02.20 19:44

Ega ma ei haukunud hinda.
Su sõnum oli, et midagi uut ei ole.
Mida sa vajad \"uut\" et oleksid ostja?

Ma pole ka selle kere ostja, aga mulle tundub, et sellise töö tegijatele on ta tubli asi. Võibolla Canoni värske kere teade veidi rohkem. Aga ma ei oska kõrvalt kaagutajana ka midagi \"uut\" tahta spordi tegijatele. Ega võta sõna \"midagi uut ja midagi muud\" spordikaamera teemal.

Haukusingi tegelikult seda tehno-kiimlemist ja \"midagi uut\" nõudmist, kusjuures arvajal endal pole midagi puudu ega mingit suhet selle tootega.

Vasta sellele sõnumile

Kuupäev:   17.02.20 19:49

Tegelikult neil oleks tulnud Tööjaam Z sarja põhjale ehitada. Peale Z tööjaam I tuleb, ju ka Z tööjaam II jne. Praeguse arendusega, nad nagunii adekvaatsetele klientidele D6 ei müü. Uudistakse kindlasti palju, aga see on ka kõik. Kui müüvad, siis väga kindlatel konkreetsetel põhjustel ja imevähe.

Vasta sellele sõnumile

Kuupäev:   17.02.20 19:56

Aga miks minna mütsiga lööma, kui toodet taga ei ole(D6) oma sama, juba aegunud tehnikaga?

Vasta sellele sõnumile

Kuupäev:   17.02.20 19:59

Kuni pole reaal-ajas pildiotsijat, ei müü mingit Z-i spordifotograafile. Lisaks elektri-katiku venimise naljad kiirel liikumisel. Kaamerate tootjatel on peeglivaba pildiotsija hilinemisest väga selge pilt endal ja nad ei mängi lolli spordifotograafidele innovaatilist hilinemisega pildiotsijat pakkudes.
Kui nn EVF jõuab reaal-aja väga lähedale kunagi, kaob ka probleem, et miks nad ikka pole uuenduslikud ja pidurdavad harrastajate innovatsioonitungi :)

Vasta sellele sõnumile

Kuupäev:   17.02.20 20:03

Ok, pilt väheke selgem. Mõtlema paneb see kohe, et kuidas Sony a9II selle elektoonilise katikuga toime tuleb, nendst vigadest hoidumisega?

Vasta sellele sõnumile

Kuupäev:   17.02.20 20:05

\"just business\" :) tuleb endale turul pressiteadetega tähelepanu tõmmata.
Nad pole päris meelelahutuse tootmises, et uuega tühipublikut lõbustada, vaid tegelevad ellujäämisega.
Mulle tundub, et Nikonil on raske hetk, nagu oli enne D3 välja tulekut.

Vasta sellele sõnumile

Kuupäev:   17.02.20 20:20

Ma usun, et aeglastel spordialadel on (makstud) peeglivabu fotograafe rohkem. Mingid tagantjärele puhvrist koukimise variandid aitavad. Samuti seal, kus lihtsalt pikast valangust toimetaja otsib midagi avaldamiseks kõlblikku.
Hetkel reaktsioonist sõltuvates kiiretes kohtades on sellised \"mõttetult vanaaegsed\" kiire af-ga peeglid, nagu D6 ja Canoni viimane III veel enamuses.

Pole ju mõtet sõiduautoga ämma juurde maale sõitjal võidelda suure kallaja vastu? lihtsalt selle pärast, et tol pole innovaatilist seda või teist... See on teine maailm ja tegijatele karm töö, mitte ajaviide ja uuenduslikkuse laikide nautimine somes.

Vasta sellele sõnumile

Kuupäev:   17.02.20 20:51

D6 tehti peamiselt olympiat silmas pidades ja nagu Tiit räägib, nii ongi- kui kiire action mängus, on ikka optiline vjuuauk parem, senini. Teiseks põhjuseks see, et Z seeria kere ette seni pole Nikonil pakkuda pikki objektiive milleta spordifotot ei tee. Adapterdamisega vanu objesid ette toppida- see on pühapäevapildistaja ajaviide, mitte profile.

Vasta sellele sõnumile

mehhaanilise kulumise statistika lisaks
Kuupäev:   19.02.20 15:38

Lisan siia ühe tähelepaneku
Ja ma usun, et see profikaamera surma rütmi arvestus on kõigil peamistel tootjatel kasutuses.

St, et kuigi mõnel üksikul amatööril võib olla meeltesegaduses ostetud metsikult hea ja kallis profikaamera kapis seisnud ja uuel mudelil tema jaoks \"pole midagi uut ja erilist\" (aga see on põhiline häälekas kommentaatorite grupp), siis elukutselistel on eelmine kere suurest ressursist hoolimata ribadeks tõmmatud ja nad vajavad uut igal juhul. Kui põhigrupile õigel ajal piisavate uuendustega vahetusvõimalus ette anda, siis nad kõik selle ka võtavad. Mitte veidi odavama eelmise kere.
Ma pole juba hulk aega Nikonis põhiliselt, aga Canonis olen seda rütmi küll tajunud 5D sarja uute kerede pakkumises. Mul pole põhjust arvata, et Nikoni ärijuhid on rumalamad ega kasuta oma kaamerate ressursi statistikat.

Vasta sellele sõnumile

Re: mehhaanilise kulumise statistika lisaks
Kuupäev:   19.02.20 17:12

Ribadeks? Katik kestab 250 tuhat laksu, ja mis maksab katiku vahetus. Eelmisel mudelile 2 aastat garantiid, et, oletan et D5 katikut varaosana v6ib veel 2 aastat leida.

Aga mine sa tea, v6ibolla m6ni prohv Palestiina eesrindel t6esti kasutab nii mitmeks otstarbeks, et parandamine pole enam m6tekas. Ja see on brändidel muidugi kohe välja-arvutatud :)

Surnud pikslid kah muidugi, aga kes neid weebi tulistamiseks vaatab.

Rajalas on kasutatud D5, 4k eur, ja katikul on alla 43k läbis6it. Kas see on nüüd ribadeks? Ideaalne pühapäeva piltnikule. Mingi muu neuroos on ajanud uuendama.

Vasta sellele sõnumile

Kuupäev:   19.02.20 20:50

Kaamera on ju süsteem lagunevatest osadest, mitte ainult katiku arvatav ressurss. Peegli liigutamise mootorid, hoovad, pidurid ja puhvrid, af-lisapeegli süsteemid, muud vedrud, riivid, painduvad klemmid, pistikud, tihendid, emaplaadi krabulad jne jne.
Keeruliste süsteemide töökindlus pole kõige pikema ressursiga osa kestvusega võrdne. Kui üks väike kummiräbal mureneb ja krabulas keerab kogu süsteemi seisma, ei tähenda midagi, et katikul on veel lubatud ressurssi 100 000. Harilikult kuluvad masinad hakkavad mingeid kergeid lisahääli tegema enne jama, selle poolest mehhaanika on puhtast elektrist etem.

Nendel inimestel, kellel on selliseid riistu vaja, nagu nood rasked lipulaevad D5-6, neil pole lohutus, et kui olulisel hetkel masin tõrgub, saab selle remontida odavalt. Istud olümpial augus ja midagi olulist juhtub... või suursaadikud hakkavad pressikal kähmlema...
Käib krõps kaameras ja kööga. Lööd käega, et pole häda, paari päevaga saab odavalt katiku vahetada? :) Tegelikult sel vajalikul hetkel ei jõua isegi teist kaamerat rabada.

Ma ei kujuta üldse ette, miks peaks \"pühapäevapiltnik\" mingit rasket D5-D6 vedama? See pole mõeldudki pühapäevapiltnikule, 750-780-850 on juba väga kõva sõna selliseks otstarbeks.

Vasta sellele sõnumile

Kuupäev:   20.02.20 08:01

> Ma ei kujuta üldse ette, miks peaks \\\"pühapäevapiltnik\\\"
> mingit rasket D5-D6 vedama? See pole mõeldudki
> pühapäevapiltnikule, 750-780-850 on juba väga kõva sõna
> selliseks otstarbeks.

Pühapäevapiltnik tahab kah sporti jäädvustada. Teravalt. Poolkaaddri spordi arendus on äral6ppend, jälle üks inflatsioon.

Vasta sellele sõnumile

Kuupäev:   20.02.20 16:47

Ei tea midagi. D300 ja d500 vahel oli ka palju aastaid. Ja d500 on praegugi väga hea.

Vasta sellele sõnumile

Autor: Vello (---.dyn.estpak.ee)
Kuupäev:   23.05.20 08:45

Metsjeesus kurdab, et midagi revolutsioonilist pole fotonduses toimunud viimased kümme? aastat. Ja siis esitatakse, et telefon on tohutu revolustioon fotonduses, peeglita fotondus on revolutisoon. Mind üllatab, kui reklaamitakse peeglita kaamerat, sest see on kergem, väiksem igapidi parem. Ma kannan kõhupeal 20kg üleliigset ja kui võtta võrdluseks D850 ja Z7 siis viimane on umbes 300g kergem. Igaühel niipalju ülekaalu ei ole aga mõni kilo on kõigil, enamasti üle 5kg. Ja see 300g on järsku nii oluline? Naisterahvad pildistavad D3-6 sarjaga ja saavad hakkama. Järsku on see 300g nii oluline argument. Ma kasutan akutalda, mis teeb pildistamise lihtsalt mugavamaks. Ilma tallata tundub fotokas ebamugav. Ja pildistades hoian nagunii kahe käega fotokast kinni, seega see 300g ei ole küll mingi argument. Ku võrrelda 70-200mm objektiive, siis kaaluvahe on 100g. Minu arvates peegli ärajätmine ei olnud veel revolutsioon. Kui filmilindile hakati pildistama, see oli revolutsioon. Kui hakati digitaalselt salvestama, oli revolutsioon. Aga ilma peeglita?
Kunagi unistasin, et autol oleks igasugused lisad. Nüüd tööl on selline, mis hoiab ise pikkivahet. Täisringi kaamerad on olemas, sõidurajal püsimise abi on olemas. Tundub unistuste täittumine. Sõidad talvel mööda maanteed ja äkki tuleb mingi irmus signaal autost. Ehmud ära ja hakkad otsima, mis on juhtunud. Auto arvates olid valgele joonele liiga lähedal. Tegelikult on see ainus sõidetav koht. Esimesel korral oli päris ehmatav. Sõidad autoga hekikõrval ja masin piibitab pidevalt. enda arvates on ruumi piisavalt, aga masin arvab, et seal on betoonmüür. Tagurdad ja teel on asfaldi mõra, ning auto pidurdab plokki. Mõtled, et kelle ma nüüd surnuks sõitsin. Ma tahaks ühte nuppu, millega saaks kõik juhiabid välja lülitada. Nupud on olemas, aga siis on armatuurlauas mitu punast tulukest, mis annavad märkku, et juhiabid on välja lülitatud. See mulle ammugi ei meeldi. Fotokaga on midagi sarnast. Kunagi programmisin eri nuppude alla igasugu asju, nüüd vaatan, et ainus automaatika on ISO. Tihti lükkan ka selle välja. Vahel mõni pilt läheb ajataha, aga mis sellest. Elukutseline teeb nähtavasti teisiti. Ma tahan fotokaga pilti teha. Ja ma olen nõus sellega et see on selline paras kobakas, ei mahu taskusse, RAW tuleb töödelda jne. Mõneti on see mõtetu, sest 15x20 pildi saaks ka palju kergemalt, aga kui tuleb hiljem soov teha sellest 300x400 või 1500x2000, siis täikaadri puhul see pole mingi probleem. Ka on nii, et kuna kaamera on selline kobakas, pead enne mõtlema, kas nähtav asi on pildistamist väärt. Praeguse aja probleem on ka selles et kõik kohad on täis piltte. Ilusid piltte ja see devalveerib neid. Kui oled selle suure kobakaga teinud pildi ja see õnnestub, siis sellel on endale emationaalne väärtus! Kui käid kuskil näiteks karu pildistamas, siis kuigi samasugune pilt on juba ammu internetiavaruses olemas, on see pilt Sinu! See on Sinule väärtuslik.
Eks praegu käib selline fotoka lihvimine, midagi veidi pannakse juurde, aga revolutsioonini võib olla veel pikk maa. Ntuke on jälle D780 parem kui D750, aga midagi on ka kehvem. Näiteks see akutald.

Vasta sellele sõnumile

Kuupäev:   25.05.20 18:12

> Metsjeesus kurdab, et midagi revolutsioonilist pole fotonduses toimunud viimased kümme? aastat.
Kui palju on selle viimase 10 aasta jooksul paranenud sensori dünaamika (känn-onna soss-sensori-seppade sensorilaadseid tooteid hetkel ei arvesta)?
Kui palju on selle viimase 10 aasta jooksul tulnud juurde möga-pixeleid?
Kui palju on paranenud sensori REAALNE ISO tundelisus?
Kui palju on kaamera kasutajaliidest mugavamaks tehtud?
Kui palju on paranenud sidevõimalused (kaabli-võrgu port ja väga lokaalne WiFi ei kvalifitseeru)?
Kui hea GPS on kaamera standardvarustuses?
Kui suur/hele/terav/värviküllane on kaamera ekraan?

> Ja siis esitatakse, et telefon on tohutu revolustioon fotonduses
Millegipärast on kõik eeltoodu telos olemas. Pole palju lisada et ka PILDI osas tehakse tehnoloogilisele reliktile vääga sageli ära. Pika puuga...

Vasta sellele sõnumile

Autor: PS (---.131.55.75.cable.starman.ee)
Kuupäev:   25.05.20 20:03

Telo revolutsioonilisus seisab telode omavahelises võidujooksus.
Ma võiks päris pika nimekirja vingetest asjadest teha, mis mu kaameras vinget ja uut on ja kümme aastat pole veel täis. Sealjuures on kaamera täis vilesi, millest ma veel midagi ei tea, äkki on ka revolutsioonilised. Sinu loetelu on ühest otsast puudulik ja teisest otsast ülearused.

Vasta sellele sõnumile

Kuupäev:   26.05.20 06:29

kui loll saab üks hull olla ja võrrelda mobiili ja peegelkaamerat ?!
minu arust auto on parem kui säärekas liikumiseks. ei tea kumb tugevam on kas stallone või van damme ?
päris tõsine II DII OOT.

Vasta sellele sõnumile

Kuupäev:   26.05.20 18:46

> kui loll saab üks hull olla ja võrrelda mobiili ja peegelkaamerat ?!
MÕLEMAD on muu hulgas ka pildi tegemise vahendid.

Võrdleme näituseks PILTI. Detailselt ja süstemaatiliselt.

Seejärel võrdleme pildi tegemise protsesssi m.h. kaasaskantavat kubatuuri ja kaalu. Rahulikult ja põhjalikult.

Lõpuks võrdleme sellesama pildi edasitoimetamise kiirust ja mugavust.

Turg on seda teinud. Metoodiliselt...

PõustSkriptum. Tulemus väljendub -- müüginumbrites...

Vasta sellele sõnumile

Autor: petslane (---.sta.estpak.ee)
Kuupäev:   26.05.20 20:33

MetsJeesus kirjutas:

> Turg on seda teinud. Metoodiliselt...
>
> PõustSkriptum. Tulemus väljendub -- müüginumbrites...

Nii-nii, ehk on sul pakkuda meile müüginumbreid?
Kui palju on müüdud moblaga tehtud pilte? Kui palju peegelkaamerast pärit pilte? Saad sa pakkuda müüginumbreid aastakäikude kaupa? Summad on ka huvitavad.
Fotoerialases foorumis on ikka kasulik teada, milline kaamera tasub soetada, et pildid müüksid.
Kaameratootjate foorumites on teised mured...

--
petslane

Vasta sellele sõnumile

Kuupäev:   26.05.20 20:37

Väy, mihuke image stock aktsepteerib moblapilte? 😀

Vasta sellele sõnumile

Kuupäev:   27.05.20 15:26

põõsahull teeb `hit and run´i´ pidevalt. aja kelbast ja kui keegi sellest sogast aru saab- vastu argumenteerib siis võpsikuohhil on suu emmi täis ning kadunud.

Vasta sellele sõnumile

Kuupäev:   28.05.20 17:21

> Väy, mihuke image stock aktsepteerib moblapilte? 😀
Ja milline EI aktsepteeri Ilusa kevadise keskpäeva Valgusega üle kallatud säravat maastikku?!?

Küll aga ON päris hulk foto-saite mis aktsepteerivad fotosid AINULT nutiföönist. Näituseks Insta-Gramm...

Vasta sellele sõnumile

Kuupäev:   28.05.20 19:58

Kuule, päriselt ka, ära postita oma lollusi rohkem. ...päris hulk fotosaite - loetle neid nüüd veel peale Instagrami. Ja ka instasse saab vabalt postitada ka päris kaameraga tehtud fotosid. Mu tutvusringkonnas on fotograafe, kes instasse laevad pinhole fotosid. Vot kus on ämäising tehnoloogia.

Vasta sellele sõnumile
 Fotofoorum  |  Loe sõnumeid teema sees   Uuem teema  |  Vanem teema 

Vasta sellele sõnumile
 Sinu nimi:
 Sinu epost:
 Teema: