Erialane
 Uus teema  |  Algusesse  |  Mine teema juurde  |  Otsi   Uuem teema  |  Vanem teema 
 A-A akude teema
Autor: v. (---.253.199.212.cable.starman.ee)
Kuupäev:   01.01.19 15:12

Head uut aastat!
Tegin inventuuri oma akude karbis. Mõtsin, et \"värskendan ja laen\" uuesti täis oma pool aastat (kuni aasta) seisnud akud. Selgus et päris paljud neist ei võtnud üldse enam \"elu sisse\". (Mul TehnoLite BC-900 laadija.)
Välgu sisse lähevad AA 1,5 voldised AA-d.
Paraku just 1,5V-sed on \"surnud\". Töötavad need, mis on 1,2V-sed. Nood jäävad samas välgu jaoks \"lahjaks\".
Kas keegi oskab soovitada 1,5 V pingega AA akusid?

Vasta sellele sõnumile

Re: A-A akude teema
Autor: Juku (---.cable.infonet.ee)
Kuupäev:   01.01.19 16:14

1,5v on patareid ja pole laetavad...

Vasta sellele sõnumile

Autor: Yllo (---.cust.tele2.ee)
Kuupäev:   01.01.19 16:51

Tere!

1,5 akusid ma ei tea.
Mul on BC 900. See laadija ei pruugi laadida väga tühje akusid. Aitab kui mingi lihtsa laadijaga saada akud laadima. Siis võib BC 900 laadijaga edasi laadida.
Võib olla aitab ka BC 1000 puhul nimetatud nipp!

Vasta sellele sõnumile

Autor: aivar (---.131.30.235.cable.starman.ee)
Kuupäev:   01.01.19 17:39

Tõenäoliselt sa püüad laadida patareisid.1.5v AA akusid tõepoolest ei ole olemas.

Vasta sellele sõnumile

Autor: v. (---.253.199.212.cable.starman.ee)
Kuupäev:   01.01.19 18:21

ai kurja...tundub et Aivaril on õigus.
Ot ja teie välgud lähevad 1,2V akude pealt normaalselt tööle või?

Vasta sellele sõnumile

Autor: endel (---.131.98.31.cable.starman.ee)
Kuupäev:   01.01.19 18:53

Õnnitlen,et patakad pauku ei teinud...patarei annab voolu nagu pudelist vett valades--peene nirena,aga kaua,aku nagu purgist--suurelt..kaua laadimata aku nagu tudub--laadija väikesele voolule ei kõssa,annad momendiks suurema pingega sähmaka--avab silmad ja kukub ahmima!:)

Vasta sellele sõnumile

Autor: MetsJeesus (---.dyn.estpak.ee)
Kuupäev:   05.01.19 20:35

Fotovälgud söövad üldjuhul bai-dizain Nimh 1,2V akusid kahe suupoolega ehk probleemi ei ole täheldanud.

Pigem on akudel isegi eelis -- annavad teised pisut rohkem VÕIMSUST ning välgud suudavad endid peale plähmakat tuntavalt kiiremini üles laadida.

Akude osas on SOOVITUS kasutada Eneloop akusid -- nonde numbriline mahutavus mAh-ides on küll nõks väiksem kuid nad suudavad väga hästi laetust HOIDA. Mingid üüberhaibitud 1600 1800 mAh akud võivd poolteoreetiliselt vahetult peale laadimist isegi need mAh-id välja purtsutada kuid suht keskmisel juhul suudab selline üüberaku iseennast suht nädalaga ära tühjendada...

Vasta sellele sõnumile

Autor: enn (---.253.170.111.cable.starman.ee)
Kuupäev:   06.01.19 10:51

MetsJeesus kirjutas:

> Akude osas on SOOVITUS kasutada Eneloop akusid

Eneloop on Sanyo kasutatav nimetus (ja ilmselt ka kaubamärk). Tänapäeval teevad aeglaselt isetühjenevaid NiMH akusid erinevad firmad erinevate nimetuste all. Pikemalt nt siin:
https://et.wikipedia.org/wiki/LSD-NiMH-aku

Vasta sellele sõnumile

Autor: AV (---.dyn.estpak.ee)
Kuupäev:   06.01.19 16:21

Üksharvu kordi mil Jeesusega peab nõus olema. Ei kujutaks ettegi enam muu kui enamvähem isemittetühjenevate akude välkudes kasutamist. Jube närvi ajab kui lähed välivõttele ja siis selgub et- pilti ei saa sest voolunatuke on akudest haihtunud ajal mil välgutamist polnud. Paraku pole pädevust aru saada miks sarnast isetühjenemist pärssivat tehnoloogiat ei peeta võimalikuks kaameraakudes kasutada. Kunagi sai proovitud AA Eneloopidega fotoka akutalda elektrifitseerida a too kahjuks hää mõte polnd- akude vooluvaruga oli ootamatult kiiresti aamen.

Vasta sellele sõnumile

Autor: Sulev (---.dyn.estpak.ee)
Kuupäev:   06.01.19 17:30

Mina pole kauakestvate Panasonicutega akutalda kasutades täheldanud küll mitte ühtki probleemi. Ju see eneloop on kräpp.

Vasta sellele sõnumile

Autor: AV (---.dyn.estpak.ee)
Kuupäev:   06.01.19 18:11

Välkude sees samad eneloopid annavad küll pikalt välgutada. Ja ei tühjene iseenesest. Nagu reklaam lubab.

Vasta sellele sõnumile

Kuupäev:   06.01.19 19:31

Ju on sul akutalla viga siis, jätab mingi ahela sisse. Kui madala isetühjenemisega akudel jätta tarbija taha, tühjenevad need ikkagi.

Vasta sellele sõnumile

Autor: tom2 (---.fix.access.vtx.ch)
Kuupäev:   06.01.19 20:56

Sulev kirjutas:

> Mina pole kauakestvate Panasonicutega akutalda kasutades täheldanud küll mitte ühtki probleemi.
> Ju see eneloop on kräpp.

Panasonic ostis Sanyo käest Eneloop kaubamärgi koos tehnoloogiaga juba kümne aasta eest ära.
Praegu vist toodetaksegi vaid Panasonic Eneloop akusid, aga vahepeal oli üleminekuperiood, mil Panasonic müüs neid akusid veel Sanyo Eneloop kaubamärgi all, aga pani ka oma akudele sama tehnoloogia sisse.
Väga tõenäoline, et su head Panasonicu akud ongi sisu poolest Eneloopi kräpp. :)

Aga muidu see akutalla sees AA akude mittekestmine ja kaamera akude isetühjenemine kõlab nagu mingi anomaalia küll.

Vasta sellele sõnumile

Kuupäev:   06.01.19 21:26

Panasonicud on mul Infiniumid ja Evoltad. Lisaks on mul samalaadsed GP Recycod. Eneloopid on mul kirjadega Sanyo Eneloop XX. Vanemad Infiniumid on aastast 2009.

Vasta sellele sõnumile

Autor: jan (---.elisa.ee)
Kuupäev:   27.01.19 20:18

Eneloop EI OLE kräpp, neil praktiliselt puudub isetühjenemine.

Vasta sellele sõnumile

Kuupäev:   28.01.19 17:58

Eks see ole ka omamoodi häda, kui üldse ei tühjene. Mittetühjeneva akuga pole suurt midagi peale hakata, voolu sealt ju kätte ei saa.

Vasta sellele sõnumile
 Fotofoorum  |  Loe sõnumeid teema sees   Uuem teema  |  Vanem teema 

Vasta sellele sõnumile
 Sinu nimi:
 Sinu epost:
 Teema: