Erialane
 Uus teema  |  Algusesse  |  Mine teema juurde  |  Otsi   Uuem teema  |  Vanem teema 
 Reisikaamera
Autor: henry (---.dyn.estpak.ee)
Kuupäev:   06.08.18 10:00

Millega läheksid reisile kui ei taha objektiive vahetada?

Vasta sellele sõnumile

Re: Reisikaamera
Autor: sass (---.8.190.90.sta.estpak.ee)
Kuupäev:   06.08.18 10:49

Moosiks seltskonnast kellegi, kes hakkab pilte tegema.

Vasta sellele sõnumile

Autor: aivar (---.253.128.123.cable.starman.ee)
Kuupäev:   06.08.18 11:27

Panasonic LX15

Vasta sellele sõnumile

Autor: VHM (---.67.219.213.sta.estpak.ee)
Kuupäev:   06.08.18 11:35

Sony RX 10 I-IV

Vasta sellele sõnumile

Autor: kmm (---.dyn.estpak.ee)
Kuupäev:   06.08.18 12:18

Paneks sellise objektiivi külge, mida pole vajadus vahetada ehk mis annab nii laiemat nurka kui kerget telet.

Vasta sellele sõnumile

Autor: endel (---.253.128.222.cable.starman.ee)
Kuupäev:   06.08.18 12:59

Vaatan reisilt tulnute pilte--korralikust telefonist maailm--saad kohe saata ka,tõenduseks,et ikka oled reisimas!:)

Vasta sellele sõnumile

Kuupäev:   06.08.18 14:39

Kuidas ise rahul oled?
Ma veidi pelgan kontrasti tuvastusega autofookust nendel 1tollistel sensoritel, võiks faasituvastusega punkte ka olla kiiruse huvides.

Vasta sellele sõnumile

Autor: MetsJeesus (---.dyn.estpak.ee)
Kuupäev:   06.08.18 20:28

Mis selles objektiivide vahetamises nii üüratult halba? Kuna klaasi-kratsijad EI ole seni suutnud teha veel objektiivi mis sobib kõikidesse oludesse (ja kui üritavad, siis selgub et üllitis ei sobi ka seekord suurt mitte millekski), ongi ainus praktiline lahendus objektiivide vahetamine. Kui objektiive vahetada EI viitsi siis:
o Võid alati muretseda iga klaasi jaoks ka oma kere.
o Kasutad uduzuumi, mis lisaks sellele et udune ka pime ja raske-kobakas.
NB! Vastupidiselt seal-siin kultiveeritud heleroosale unistusele EI vähenda uduzuumi integreerimine mingi kere-sensoriga sellesama uduzuumi udusust ja EI suurenda valgusjõu...

Minu valikud reisimiseks:
1. Mingi leitist-greitist mitme-kaamera-nutuföön. Konkurentsitult parim kubatuur-pilt suhe. NaGeo esikaane ning FullHD kõlbulise pildi teeb ära suht iga ilmaga ja igas olukorras, UHD teleka katab ilusas valguses samuti ära.
2. KUI juba vedada kaasa mingisugune kaamera -- ükskõik milline see on -- raha mak$$ab ning kubatuuri-kaalu-jasserdamist on sellega igal juhul ja alati, siis võtan kaasa mingi täiskaadersensoriga kere. Mis klaas sinna külge -- puhtalt reisu sihtotstarbe küsimus kuid üldjuhul on keskmine-laiem ots kindlama peale minek...
NB! Kaamerakomplekti kokku pannes tasub vaadata üle oma kaamerasüsteemi valgusjõud vs oma nutufööni valgusjõud, st kuipalju on kaamera sensor suurem ja kuipalju on kaamera klaas pimedam. kui valgusjõu eelis on alla kahe stopi ja üle 50mm ekvivalent fookuskaugust vaja pole, siis -- ausõna -- jäta kaamera koju. Heaga!

Näide: P20 Pro põhisensor on 1/1.7 tolli on 43.3mm2, millele juurde 2 abisensrit, mille abil on sensori praktiline pindala x2 ehk 86.6mm2. Täiekaadriline on 860mm2 ehk eelis ~4 stoppi.
Selesama P20 klaas on f1.8 ehk näituseks täiekaadriline omab praktilist mõtet kui klaas on f4 või valgem või on vaja teleobjektiivi...

Vasta sellele sõnumile

Kuupäev:   06.08.18 21:27

henry kirjutas:

> Kuidas ise rahul oled?
> Ma veidi pelgan kontrasti tuvastusega autofookust nendel
> 1tollistel sensoritel, võiks faasituvastusega punkte ka olla
> kiiruse huvides.

Fookusega sellel mudelil küll probleemi ei ole.Ma soovitasin seda kaamerat eelkõige seetõttu et hind(500 euri) ja kaamera omadused(ava 1.4-2.8) jäävad mõistlikuse piiridesse.Mingit 1000 eurost kompakti või hübriidi ma ei pea otstarbekaks.Kallimatel mudelitel on veidi suuremad sensorid aga kaal ja gabariidid on ka suuremad.

Vasta sellele sõnumile

Autor: petslane (---.dyn.estpak.ee)
Kuupäev:   07.08.18 04:55

VHM kirjutas:

> Sony RX 10 I-IV

Kiidan takka.
Lisaks eel üks väga hea kaameraga mobla, diskreetsemateks juhtudeks, kui ei sobi suurt kolakat kaamerat esile tirida.

Aga kui too RX 10 ilgelt suur tundub, siis Sony ja Pana teevad selliseid suuremasse taskusse sobivaid riistapuid ka. Kahjuks jääb pikk tele taskukaamera võimaluste valikust välja.

--
petslane

Vasta sellele sõnumile

Kuupäev:   07.08.18 15:01

Nutufööniga enam ei riski reisil vehkida, üks juba lendas paar aastat tagasi kaladele imetelmiseks koos piltide ja videotega ja uue 64GB kaartiga. See peab lukuga taskus olema eriti kui seal veel ka lennu e-piletid on.

Ise kaalun preagult kas odavam http://www.fotoluks.ee/?op=body&id=34&cid=12995&cgid=
või kallim http://www.fotoluks.ee/?op=body&id=34&cid=12639&cgid=

Vasta sellele sõnumile

Kuupäev:   07.08.18 15:46

henry kirjutas:

> Nutufööniga enam ei riski reisil vehkida, üks juba lendas
> paar aastat tagasi kaladele imetelmiseks koos piltide ja
> videotega ja uue 64GB kaartiga. See peab lukuga taskus olema
> eriti kui seal veel ka lennu e-piletid on.
>
> Ise kaalun preagult kas odavam
> http://www.fotoluks.ee/?op=body&id=34&cid=12995&cgid=
> või kallim
> http://www.fotoluks.ee/?op=body&id=34&cid=12639&cgid=

15fps 4k resos ?!?!? Seda aastal 2018? Fujifilm X-A5 ma siiski välistaks.

Vasta sellele sõnumile

Autor: apeks (---.dyn.estpak.ee)
Kuupäev:   07.08.18 16:13

Olen väiksematega mõne korra katsetanud, aga alati pettunud. Reisil on kaasas täissensor kaamera koos žoomiga (ei pea objektiivi vahetama). Kui on lootus rohkem loomi ja linde näha, siis lisan pikema toru. Viimased 5 aastat olen kasutanud Canon 6 D + Canon 24-105 (ja Canon 100-400). Pildistan ainult raw-d. Kaamera sisseehitatud gps-iga saan piltide geotagid ja ka kogu reisi marsruudi kätte. Aku kulu ei olegi nii suur, kui algul kartsin. Olen vahel teinud paralleelselt nutikaga (iPhone 7 ja iPhone X), kui pikk toru ees vm, aga üldiselt need pildid leiavad lõpuks koha prügikastis.

Vasta sellele sõnumile

Kuupäev:   07.08.18 16:27

Ja Fujifilm X-E3 kohta ütleks et 1300 euro eest saaks juba Nikoni või Canoni täiskaader kaamera.

Vasta sellele sõnumile

Kuupäev:   07.08.18 16:35

Mul on reisiks D610 + 28-300 zoom.Nagu või sees oleks.(Kuid ideaalis võiks olla ka kergem 24-120 zoom)
On ka Canon S110 aga igasuguse liikuva objekti pildistamise võid unustada selle kaameraga.On jube aeglane.Aga on kolm korda parem nutitelefoni kaamerast.Kuna on RAW faili tugi olemas.Palju kiidetud Iphone 8 kaamera pilt on käkerdis Canoni seebika pildiga võrreldes.

Vasta sellele sõnumile

Kuupäev:   07.08.18 16:36

400.- eest on seal toru 18-55 f/2.8-4 , kere ise 890.- X-trans sensoriga

Vasta sellele sõnumile

Kuupäev:   07.08.18 16:42

mul normaal zoomi polegi praegult, on ainult lainurk zoom ja siis fiksid, seepärast mõtlengi, et mida teha

Vasta sellele sõnumile

Autor: marek (---.dyn.estpak.ee)
Kuupäev:   07.08.18 17:14

MetsJeesus, mis seeni seal tartus sööd ?

Vasta sellele sõnumile

Autor: mihk (---.dyn.estpak.ee)
Kuupäev:   07.08.18 17:54

Vaatamata nutitelefonide aktiivsele promomisele tasuks just reisikaamerana vaadelda mõned kuud tagasi välja tulnud Sony R100VI-t, 1-tollise sensoriga https://www.dpreview.com/reviews/sony-cyber-shot-dsc-rx100-vi-m6 , sellel 24-200mm ja ta on tõesti pisike, kõlbab ka peale reisi niisama igaks juhuks taskusse pista. Kui obje tundub pimedavõitu, siis eelmine mudel on 24-70 ja n-ö valgema objega. Kasutan aeg-ajalt üht selle seeria vanemat aparaati, täitsa ok, ainult pildiotsijat siis veel ei pandud. Poolkaadri puhul reisiobje mingi 16-70+mm ja on komplekt juba suht kopsakas.

Vasta sellele sõnumile

Autor: PS (---.131.98.153.cable.starman.ee)
Kuupäev:   07.08.18 19:06

RX-1RII

Vasta sellele sõnumile

Kuupäev:   07.08.18 19:25

> üks juba lendas paar aastat tagasi kaladele imetelmiseks
Ilmselt said korralikult kinnimakstud koolituse et TASUB hankida aksessuaari kaelapael (kui föönil ON kaelapaela kinnitamise koht olemas) või kaelapaelaga vutlar. Viimane lisab ka pisut põrutuskindlust ja -- paraku ka -- kubatuuri...
Lisaks TASUB oma andmed pilve sünkida -- siis on kahju vaid telefoni hind, millele VÕIB lisanduda pisuke rõõmuhelk -- sain hea ettekäände minna üle tükk maad asjalikuma seadeldise peale...

Lõpuks pisuke valgustundelisuse võrdlus. Eelmainitud (ja ilmselt ka soovitatud) P20 pro 1/1.7 tolli sensori pindala on 43.3mm2, millele lisandub juurde 2 abisensori info, mistõttu võib sensori praktiliseks pindalaks lugeda x2 ehk 86.6mm2.
Poolekaadrilise kere sensor on 369mm2, efektiivse pindala erinevus pisut üle 2 stopi poolekaadrilise kasuks. Arvestades aga kaamerasisese protsessimise kiviaegsust vs. nutufööni advanced algoridmid ning tõsine tootearendus, on praktiline valgustundlikkuse esinevus sensori poolel umbes täpselt 2 stopppi.

Kui paaritada seesamune poolekaadriline kitiklaasiga, mis bydefault pime (f3.5-f5.6) ning nõks kehvema transmissiooniga kui nutufööni fix, on kompott ka kõige laiemas otsas ja ammuli avaga (ning uduse pildiga) umbes täpselt samaväärse valgustundlikkusega. Kui natukene sisse zuumida ja/või parema pildi jaoks mulku koomale keerata, on kitikaga poolekaadriline juba kehvema valgustundlikkusega kui korralikum nutuföön.

f2.8-f4 klaasiga poolekaadriline on juba rohkem asja moodi -- ava ammuli on nutufööni ees juba ligi stopp valgustundelisuse eelist kuid kuna enda kriteerium oli, on ja väga tõenäosuslikult saab ka jätkuvalt olema -- kaamera peale tasub kulutada vaid siis kui on nutuföönist sinu jaoks olulises karakteristikus min 2 stoppi (4x) parem, siis jätaks ma ise mõlemad variandid koju. Heaga.

Vasta sellele sõnumile

Kuupäev:   07.08.18 19:33

Kirjutan alla. Kahe käega. Vähemasti teeb nutuföönist juba TUNTAVALT parema pildi.

PS. Midagi pole teha -- KUI tahad kaamerat mis oleks nutuföönist niipalju parem et tasub VÄHEMALT ära enda massi-kubatuuri kaasavedamsise, tuleb arvestada teatava väljaminekuga -- muidu lihtsalt võtab suvaline nagla oma nutufööniga oluliselt paremad kaadrid kui sina oma kaameralaadse maastikukujunduselemendiga...

Vasta sellele sõnumile

Autor: Vello (---.131.91.187.cable.starman.ee)
Kuupäev:   07.08.18 19:33

Oleneb asjaoludest. Võimalusel olen alati reisinud 5D/6D pluss 24-105 L, kohtades, kus kaal limiteeritud ja tähelepanu mittevajalik, väike 35/2.
Kuid päris kergelt S120, mis hea valguse puhul on andnud häid tulemusi. Kaamera särgi rinnataskus, pikk omavalmistatud pael ümber kaela.

Vasta sellele sõnumile

Kuupäev:   07.08.18 19:42

Pole paha valik kuigi lõpuks hakkab kaamera - objektiivi massist põhjustatud kõveruste väljakorrigeerimine ära tüütama...

Seetõttu olen jäänud rohkem 24-85mm f3.5-f4.5 peale. Passivapoolelt pole sellel pikemat otsa, aktivapoolelt on seal kus on valge ja selge (kitika kohta). Sinna kõrvale fix, makro, telezuum ja ultra-laia-nurgeline vastavalt vajadusele.

Vasta sellele sõnumile

Kuupäev:   07.08.18 19:51

Kui soe soovitus jätta kaameralaadne maastikukujunduselement ostmata ning võtta selle asemel mingi KORRALIK asi -- kas nutuföön, kaamera või eelmiste kombinatsioon kvalifiseerub seensesöömiseks, siis julgen kahtlustada et mõnel hädaärikal on laoseis korralikult seenetama läinud...
Kaastunne. Kunagi tudengi-startupina tegime kahh ühe firma kus missioon oli MÜÜME ja visioon oli TURULIIDRIT (või oli see vastupidi whuuu-f***ng-cäärz). Soe soovitus ka sinulegi -- MÜÜ TURULIIDRIT -- see müüb...

PS. Pole palju lisada et seesama startapp -- MÜÜB -- endiselt...

Vasta sellele sõnumile

Autor: petslane (146.82.68.---)
Kuupäev:   08.08.18 15:32

PS kirjutas:

> RX-1RII

Headel asjadel on ikka üks oluline probleem küljes -- hind :-)

Aga eks see reisikaamera üks kompromisside kunst ole: aparaadi suurus, zoomi fookuse ulatus, max ava, pimedas pildistamise võime, teravustamise täpsus jne, jne.
Kusjuures sensori suurus pole enamikul juhtudel peamine, väiksem sensor kipub andma muudes omadustes eelist, eriti reisimisel.
Ja nagu tavaliselt, parim kaamera on see, mis sul kaasas, mitte see millest unistad :-)

--
petslane

Vasta sellele sõnumile

Autor: PS (---.131.70.35.cable.starman.ee)
Kuupäev:   08.08.18 16:06

Mulle ka ei meeldi selle kaamera hind, muidu oleks ta mul olemas. Kasutaks teda ilmselt igapäevaselt. Kui sa oskad ja tahad teha reisil pilte, mis on rohkem kui väline mälu, siis on kvaliteet ja sensori suurus oluline. Ma ei oskagi teha ainult mälupilte - ja bõl stes stiilis - seepärast pole mul ka tutifoni.

Vasta sellele sõnumile

Autor: petslane (---.dyn.estpak.ee)
Kuupäev:   08.08.18 16:13

henry kirjutas:

> Ise kaalun preagult kas odavam
> http://www.fotoluks.ee/?op=body&id=34&cid=12995&cgid=
> või kallim
> http://www.fotoluks.ee/?op=body&id=34&cid=12639&cgid=

Üks soovitus veel, kui tahad reisikaamerat ja objektiive vahetada ei taha, siis hangi selline kaamera, millel objektiive vahetada ei saagi. Muidu tekib veel kiusatus :-)

--
petslane

Vasta sellele sõnumile

Kuupäev:   08.08.18 16:41

jah, seda olen ka uurinud https://www.dpreview.com/reviews/fujifilm-x100f

Vasta sellele sõnumile

Mille jaoks neid pilte vaja on teha?
Autor: Tiit Veermäe (---.75.219.213.sta.estpak.ee)
Kuupäev:   08.08.18 18:30

Inimesed soovitavad oma märgi unistusi, mis mingiks asjaks on head.
Aga kui on plaanis ainult reostada internetti ja piinata sugulasi oma tõestusega, et tegin turistidele ette nähtud postkaardi koha pealt ISE, siis on üsna niru ja kerget nutiasendus-riista vaja.
Kui vaja suurt väjatrükki või müügiks, siis tuleb selle kategooria nõudmiste järgi valida, ei saa ühe asjaga katta kõiki vajadusi.

Ma soovitaks nö suva-juhtumi taskukaameraks lihtsat sony seebikat RX100 seeriast. Pildi osa on neil kõigil vist sama mkI-mkV, videosse on miskit tarbija meelitamist lisatud. Aga suht tubli ja väike, tõesti taskusse ja jalutama. Nöör käe ümber oli karbis kaasas. mkVI on pikk ots venitatud 200-ni ja kaotatud suur ava, ehk just valgete ülbe-argade turistide jaoks? seda pole vist veel müügis ka.

Mul on mkIV ja pole virisemist, aga kinu ma ei tee. Ja julgust on piisavalt, et inimestele vajadusel ligi minna, mitte hirmust märgade pükstega kaugelt aborigeene 200mm-ga jahtida, iga kord nagu benji-hüpet teha. Harilikult on 24-35mm pikkus mul kasutusel.

\"Reisifoto\" ilma selge kasutuse eesmärgita on mulle suht mõttetu termin, rohkem keskkonna reostus ego-vaevades.
st mida mõtled piltidega teha? niisama sugulasi piinata sünnipäevadel nendega pole ka mõtet :)
Olid varem jubedad üritused, fotoamatööri sünnipäevad. Kui hakati lina jälle üles riputama ja projektor kisti välja, hakkas enamus end minekule sättima, põhjuse ikka leiab. Muidu jälle tuhanded mõttetud slaidid vaevlemist...

Tolline Sony RX100 on täiesti müüdav ka pildipankades tehnilise kvaliteedi poolest

Vasta sellele sõnumile

Autor: PS (---.131.70.35.cable.starman.ee)
Kuupäev:   08.08.18 19:05

Leica lainurgaga varianti uuri ka.

Vasta sellele sõnumile

Re: Mille jaoks neid pilte vaja on teha?
Kuupäev:   08.08.18 19:08

Mnjah, eks profifotograaf jah ei taha pilte mujal näha kui ainult tööd tehes, aga minul on see hobi ja naine ikka tahab lastega tehtud reisipilte ka paberile saada ja ilusad loodusfotod leiavad ka suurema formaadiga koha seintel.

Vasta sellele sõnumile

Kuupäev:   08.08.18 19:14

Tänud Tiidule tõeliselt HEA küsimuse eest! Mõned mõtted siitpoolt.

1. Kaamera võtab üles väga palju seda mida kohapeal silm EI näe. Märksõnad hämarus, makro, tele. Konkreetselt nt mingi kirik, katedraal, muuseum, interjöör, kus valgused pimestavad ja palju jääb märkamata kuid HEA dünaamika ning suure mögapixeliga kaamera näeb väga palju selliseid detaile, millest kohapeal lihtlabaselt mööda jalutab.
Ka lihtsalt kõikvõimatud pikad (ja iseenesest huvitavad) infotahvlid mida kohapeal läbi lugeda ei viitsi väärivad ülespildistamist (ja jälle klaasi selgus + mögapixelid).

2. Reisihuvilised tuttavad/sugulased ON sageli reaalselt huvitatud nendest piltidest.

3. Materjali on hea üles laduda ka WikiPeetijasse ja kõikvõimatutesse reisuportaalidesse. Eriti kui on huvi külastada vähemtuntud maamärke. Vt. 2.

RX100 vs täiekaadriline vs nutuföön. Koht kus võib lõputuseni vaielda kuid minu jaoks ei ole selles, iseenesest toredas kaameras ei rõõbat ega mjääsat.

Vasta sellele sõnumile

Autor: Tiit Veermäe (---.75.219.213.sta.estpak.ee)
Kuupäev:   08.08.18 19:42

See ongi põhiküsimus: kas rõõba või mjaaso vaja :)
et kui vaja rõõbat, siis võtan rõõba-kaamera ja vastavalt mjaaso jaoks mjaaso-kaamera, mitte ei vähkre rõõba-tegevuse juures internetireklaamist söödetud mjaaso-unistustes,
aga pilti ei saagi tehtud võimsa unistuses ähkimise tõttu.

Vasta sellele sõnumile

Autor: petslane (---.108.190.90.sta.estpak.ee)
Kuupäev:   08.08.18 20:50

henry kirjutas:

> Mnjah, eks profifotograaf jah ei taha pilte mujal näha kui
> ainult tööd tehes, aga minul on see hobi ja naine ikka tahab

Veel üks mõttearetus: kui oled ikka paadunud hobireisifotgraaf, siis hangi erinevate reiside jaoks erinevad aparaadid - esimene selline mida naine tahab, kui koos lähete, teine selline, mida ise tahad, kui juhtud üksi reisima. Ja kolmas juhtudeks, kui ei taha reisida, aga pead.

--
petslane :-)

Vasta sellele sõnumile

Autor: Taavi (---.253.100.158.cable.starman.ee)
Kuupäev:   08.08.18 23:21

Ma soovitan reisimiseks mitte välistada objektiivide vahetamist, kui objektiivid ja kaamera ise on väikesed. Ma pole küll enda jaoks paremat reisikaamerat välja suutnud mõelda kui miski säästu M43 kaamera ja kaks/kolm taskusse minevat fiksi. Näiteks Pana 14mm F2.5, Pana 20mm F1.7 ja Zuiko 45mm 1.8 või Pana 42.5mm 1.7 (Zuiko 45mm kui tahad mõnusamat bokeh, Pana kui tahad osaliselt makrot ja stabikat). Pannkook objede vahetus käib väga libedalt ja mahuvad igasse taskusse, 3 objega komplekt mahub pisemasse fotokotti. Üldjuhul on tänapäeva mikro neli kolm kaameratel ka mõnus stabiliseeritud 4K pildikvaliteet (eriti Panasonic), mis võib ka reisidel kasulikuks osutuda. Nutufööniga ei tasu võrrelda.

Vasta sellele sõnumile

Kuupäev:   09.08.18 09:43

Just nii söör, algpostituse mõte oligi rööba körvale ka mjasso leida.

Vasta sellele sõnumile

Autor: enn (---.253.168.122.cable.starman.ee)
Kuupäev:   09.08.18 10:59

henry kirjutas:
> Millega läheksid reisile kui ei taha objektiive vahetada?

Mina läheks ilma kaamerata. Milleks kaamera?

Vasta sellele sõnumile

Autor: mihk (---.dyn.estpak.ee)
Kuupäev:   09.08.18 14:55

Käepaelast võib väheks jääda, ostsin peale proua käes reisil kukkumist RX100MK2-le spetsiaalse nahast vutlari. Retrovälimus, aga kindel värk.

Vasta sellele sõnumile

Autor: PS (---.253.49.206.cable.starman.ee)
Kuupäev:   09.08.18 15:00

Täiesti õige, milleks kaamera ilma objektiivideta.

Vasta sellele sõnumile

Kuupäev:   09.08.18 15:24

naine annab kohe märku kui reisule aparaati kipun maha \"unustama\"

Vasta sellele sõnumile

Kuupäev:   14.08.18 04:41

Vahepeal mõtlesin fuji peale aga siis juhtusin lugema alltoodud arvustus ja mõned asjad tunduvad ikka kummalised ja üldse on palju fuji vähekasutatud kaameraid millegipärast müük ilmunud. Kui sa oled suht kalli kaamera ostnud ja selle poole aasta jooksul müüki paned , peab mingi asi ikka väga häirima.

http://arnomikkor.com/2017/12/kaamera-mida-sa-pariselt-ka-viitsid-kaasas-kanda/

Vasta sellele sõnumile
 Fotofoorum  |  Loe sõnumeid teema sees   Uuem teema  |  Vanem teema 

Vasta sellele sõnumile
 Sinu nimi:
 Sinu epost:
 Teema: