Erialane
 Uus teema  |  Algusesse  |  Mine teema juurde  |  Otsi   Uuem teema  |  Vanem teema 
 Maksim
Autor: Välklambi soovitused (---.dyn.estpak.ee)
Kuupäev:   23.11.17 17:45

Tere

Olen aastaid hobi korras pilte teinud, aga seni ei ole välklampi selleks kasutanud. Nüüd oleks soov soetada võimalikult hea hinna ja kvaliteedi suhtega välklamp. Kuna kasutan kaameraks Canoni täiskaader kaamerat, siis esimesena soovitavad enamused osta Speedlite 600EX II-RT. Kuid arvan, et välklamp ei leia nii palju kasutust, et sellist summat välja käia. Kuna kasutan objektiive fookuskauguses 24-200, siis võiks välklamp selle vahemiku ära katta. Välklambi peamiseks ülesandeks minu silmis on piltide efektsemaks tegemine ja nö valgusega mängimine. Lisaks piltidele stuudio efekti andmine. Seda nii sise kui ka välitingimustes. Kindlasti peab saama välklampi kasutada kaamerast eraldatuna. Välgusaatjatele pole üldjuhul probleem 3 välklampi juhtida.
Välklambid, mida olen vaadanud:
http://35mm.ee/lisaseadmed/3064-genesis-lite-reporter-360-aku.html
http://35mm.ee/valklambid/1074-nissin-valklamp-mg8000-canonile-.html
http://35mm.ee/valklamp-led/4774-metz-64-af-1-valklamp-canonile.html
http://www.fotoluks.ee/?op=body&id=91&cid=11718&cgid=

Vasta sellele sõnumile

Re: Maksim
Autor: MetsJeesus (---.dyn.estpak.ee)
Kuupäev:   23.11.17 22:43

Iseenda soovitused.

1. ILUSA pildi saamiseks PEAB seesamune välklamp olema kusagil mujal kui kaamera küljes. Kas lakke riputatud, riiulisse paigutatud, assistendi näpus, statiivi peal või-kus iganes kuid evernever mitte kaamera küljes.
Järeldus: Välgu kõige olulisem omadus on kaugjuhitavus.

2. ILUS valgus on HAJUTATUD valgus ehk mida vähem zuumi ja mida rohkem (hajutisse minevat) valgust seda parem. Zuum (kui on) on suht sama efektiivne meetod välgust väljuva valgushulga vähendamiseks kui välgu esiklaasi ületõrvamine. Pole palju lisada et ca 100-mm-ekvivalenti zuumitud välk on olemuselt punktvalgusallikas ning tulemus on suht sama kosmiline kui apollo-astronautide-kuupealsed pildid. Pole palju lisada et sõna kosmiline sünonüüm kipub olema sõna JÕLE...
Järeldus: Zuum ei ole kõige olulisem ostuargument.

3. Klassikaline valgustus sisaldab vähemalt kolme valguspunkti.
Järeldus: Ühest välgust jääb igaljuhul napiks.

4. Canon, Metz, Tsink-plekk-pang vms välkude poolt väljaköhitud valgus ei erine suurt üksteisest.. Lisaks pole ükski eeltoodud välkudest ei vee- niiskuse ega ka mitte pritsmekindel.
Järeldus: Pole suurt vahet mis kriksatrullid välgu korpuse peale on plötserdatud.

Kokkuvõte -- Ise alustaks kõige odavamate-lihtsamate orjasilmadega, kui olulisemad nipid-nõksud käpas, siis udupeen ja parajalt keeruline kaugjuhtimissüsteem on abivahend töö kiiremaks ja efektiivsemaks muutmisel. Kui vaja.

Vasta sellele sõnumile

Autor: aivar (---.253.222.50.cable.starman.ee)
Kuupäev:   24.11.17 10:58

Osta ikka Canoni välk.Saad ühe õige asja.
Metz välgud pidid ülekuumenema ja ennast välja lülitama.Minu teada see uuem just eriti.Vanemad mudelid on oluliselt paremad ja ei kuumene üle.Hiljuti kirjutati et Metz on pankrotis üldse.
Hiina välke mina ei ostaks.

Vasta sellele sõnumile

Autor: PS (---.131.59.154.cable.starman.ee)
Kuupäev:   24.11.17 13:04

Jeekimile lisaks, et TTL ei ole vajalik.
aivarile lisaks, et Godox on maailma vallutamas, erinevate nimede all kahjuks. Hiinlane. Pankroti ohtu pole näha.

Vasta sellele sõnumile

Re: Välklambi soovitused
Autor: Sulev (---.dyn.estpak.ee)
Kuupäev:   24.11.17 13:07

Eks sa ise tead kõige paremini, kui palju sa välku kasutama hakkad. Kui pead Speedlite 600EX II-RT liga kalliks, siis osta lihtsalt mõni odavam, mis vastab sinu kriteeriumitele ja rahakoti paksusele. Pead muidugi arvestama, et sa saad seda, mille eest sa maksad.

Vasta sellele sõnumile

Autor: A.T. (---.253.198.87.cable.starman.ee)
Kuupäev:   24.11.17 13:52

ma olen kuulnud et nikoni välgud pidid üle kuumenema ja ennast välja lülitama

Vasta sellele sõnumile

Re: Välklambi soovitused
Autor: Sulev (---.dyn.estpak.ee)
Kuupäev:   24.11.17 17:29

A.T. kirjutas:
> ma olen kuulnud et nikoni välgud pidid üle kuumenema ja
> ennast välja lülitama

Et kuulujutud ei jääks väga ühekülgseks, siis mina olen kuulnud kurtmist, et Canoni välgud pidid üle kuumenema ja üles sulama:
https://www.dpreview.com/forums/thread/2561292

Canon 430EXII juhendist:
-To avoid overheating and degrading the flash head, do not fire more than 20 continuous flashes. After 20 continuous flashes, allow a rest time of at least 10 min.

Vasta sellele sõnumile

Kuupäev:   24.11.17 17:48

A.T. kirjutas:

> ma olen kuulnud et nikoni välgud pidid üle kuumenema ja
> ennast välja lülitama

Nikonil on üks vanem mudel (Nikon SB 900) mis tõepoolest kuumenes üle ja lülitas end välja.See oli tootmises 0.5-1 aasta mille järel tehti SB-910 ja probleemi rohkem ei olnud.

Vasta sellele sõnumile

Kuupäev:   24.11.17 21:53

Siin on kaks varianti:
1. See kui seade tuvastab mingite termoanduritega iseenese riknemisohu ja läheb enese- ja operaatori enesekaitseks kuni ohu kõrvaldumiseni cooldown moodi või
2. Kusagil kaasaantud kapsa nurgas on kirjas et nää peale nänn-nänn-kümnendat sähvakat PEAB asjakest pool tundi jääkotiga jahutama ja kui operaator seda EI tee ja välk selle peale känkraks sulab, siis see EI ole garantiijuhtum sest operaator ei ole järginud kasutusjuhendit..

Esimesel juhul on tegu normaalse seadme normaalse tööprotsessiga, teisel juhul aga viitsütikuga pommiga....

PS. Iseendal on õnnestunud SB900-l isegi ükskord sarved soojaks jooksutada -- sattusin ühel kuumal suvepäeval makrotades hoogu. Ootamatult välku enam ei tulnud ja ekraanil oli suurelt ja selgelt kirjas et asi on üle kuumenenud. Tegin patareiluugi lahti ja avastasin et eneloopid on suht kuumad. Õnneks oli kotipõhjas karbitäis jahedamaid ja täitunumaid eneloope võtta, torkasin need asemele ning jahedad patareid jahutasid ka termosensori suht koheselt välgutamist-aktsepteerivale-temperatuurile. See on vähemalt enda praktikas ka esimene ja ainus kord, kus reaalselt pilti tehes SB900 üle kuumutasin...

YouTuuberdajate testid näitavad et SB900 piiriks on ca 20 järjestikust maxvõimsusega välku, Iseenesest tore omadus -- võimaldab amatööril väga väärt asja hinna järelturul väga tõsiselt alla kaubelda...

Vasta sellele sõnumile

Autor: AV (---.dyn.estpak.ee)
Kuupäev:   25.11.17 14:03

Nii ongi- kui sa hullunud kuulipilduri kombel valanguid ei anna, ei juhtu miskit. Ise mainit SB900ga aastaid töötand- pole kordagi midagi juhtund. Praegugi strobimisel toda kasutan kui paarist 910-st väheks jääb. No pole nii tuliseks saand et töö seisma jääks.

Vasta sellele sõnumile

Kuupäev:   25.11.17 19:47

AV kirjutas:

> Nii ongi- kui sa hullunud kuulipilduri kombel valanguid ei
> anna, ei juhtu miskit. Ise mainit SB900ga aastaid töötand-
> pole kordagi midagi juhtund. Praegugi strobimisel toda kasutan
> kui paarist 910-st väheks jääb. No pole nii tuliseks saand
> et töö seisma jääks.

Nikon SB-900 lubab teha 16 välku täisvõimsusel ja 17 välgatust sa juba ei tee.

Vasta sellele sõnumile

Kuupäev:   26.11.17 18:16

Pole ju neid sedasi lugenud- aga kahtlen. Peaks ükskord kui mahti kohe huvipärast proovima. Senine- ja ikka mitmed aastad pikk kogemus enne 910 välja ilmumist on küll olnud et -no pole juhtunud, tee mis tahad. Ja ma olen suht välgu-usku pildistaja(harjumus slaidiajastust jäänud)

Vasta sellele sõnumile

Autor: Andres (---.dyn.estpak.ee)
Kuupäev:   27.11.17 08:06

Olen välgutanud ühe Canoni välgu surnuks. Enam üles ei ärganud.

Vasta sellele sõnumile

Autor: Tiit Veermäe (---.75.219.213.sta.estpak.ee)
Kuupäev:   27.11.17 16:54

Päris naljakas hüppamine.
Igal riistal, brändist sõltumata, on piir, ka ksenoontorul ja kondekal on piir. Kui haistad tema eluaja lõppu, tuleb uus tööriist võtta.

Mu meelest on arukas oma riistade tehnilisi võimalusi arvestades just elusalt ja võitjana mängust välja tulla, mitte ennast võiduka peessekukkunud idiooodina esitada. Ükski riist pole lõpmatute võimalustega. Kui sa tead, et kuskil ca 20 täismatsu järjest on hetkeks piir, saad ju tegelikult mõistust kasutades veidi oma kukkumist pehmendada?

Kas on mõistlik alustada pimedas mäest laskumist ja pärast olla meenutatud ainult miskis nekroloogis?

Mu meelest 20 täismatsu täiskiirusega on ainult miski blogija mõistus võimeline endale tähelepanu tõmbamiseks tegema. Reaalsuses on mänguruumi.
Olen ise suht reporteri hing ega kujuta situatsiooni ette, kus peaksin riistad hävitama ja ilma pildita tellija ette võidukalt hädaldama tulema :)
Pole mul õnnestunud ei nikoni ega canoni välke veel küpsetada välja lülitamiseni, seda ca 20 piiri olen teadnud väga ammu ja alateadlikult hoidunud.

Vasta sellele sõnumile

Kuupäev:   28.11.17 04:30

Tegelikult on lihtne haukuda, kui ise suure välgukoormusega asju pidevalt ei tee, nagu suured pulmad või muud taolised üritused.
Miskit on sarnast vanasti filmi vahetuse planeerimisega sellel täisvälgu seeriate ja järgneva arengu ette arvamisel.

Vasta sellele sõnumile

Kuupäev:   28.11.17 22:37

Seesama SB900 ongi tänu oma ülekuumenevale sisikonnale lihtsalt Väga Hea amatööri - välk -- ning järelturul ka vastavalt hinnastatud.

Pro võib siin suht kergesti oma nina vastu lage ära lüüa,sest ilmselt hajutab valgust (ja kasutab välgu võimsust) usinamalt ning klõpsib rohkem ja sagedamini. Kui välk ka lõpuks üle kuumeneb ja mõni aeg pime on, siis Reaalse Kahju tõenäosus on Amatööril ka vastavalt väiksem.

Hoopis olulisem küsimus on aga põhimõttelise disainiveaga välkudes, mis ülekuumenemise tõttu iilma mingi eelhoiatuseta kõige selle Maagilise Sinise Suitsu välja lasevad, halvemal juhul hakkavad ka audiovisuaalsete efektide saatel liiklema kõigi teadaolevat ilmakaarte ja pilvkatte suunal. Korraga...

Vasta sellele sõnumile

Kuupäev:   29.11.17 14:42

Ülekuumenemine on tänapäevaste vidinate , sh. jeesuse ülistatud föönide sagedamaid jamasid. Tahetakse teha võimsaid aga kompaktseid asju ja sõlmedele ei jäeta hingamisruumi. Kui veel tost õnnetust sb900-st siis- sai ta lagedale kraamitud et lähemalt kaeda kas ikka nii on et- 16 matsu ja- vsjoo- nagu aivar ütleb. Tegi 1 sek intervalliga 25 täisvõimsusel plähvi, siis jäi siestale. Võimsa lambi kohta polegi ju hull. Nagu praktika näidanud siis pikemalt hinge tõmmates saab päev otsa töödata- polegi ju vajadust kuulipritsi mängida.

Vasta sellele sõnumile

Kuupäev:   29.11.17 21:20

Ma arvan ka, et insenerid pole lollid. Nad tajuvad, kui palju sooja kuskilt eraldub ja see tuleb kuskile ventileerida.

Aga siirast püüdlikkusest ahnust teenida tulevad müügiklounid, kes nõuavad aina rohkem matsu aina väiksemasse keresse pakkida. Telefonid lähevad samuti tuliseks.
Kuni vastiku tagasilöögini turul on nad justkui võitjad, äparduse järel asendatakse nad uute klounidega samast aretatud tõukarjast, kelle püüdlikkuse ja rumaluse koondmasin on sama koodiga omaniku ahnuse teenimiseks... :)

Vasta sellele sõnumile

Autor: poison (---.dyn.estpak.ee)
Kuupäev:   01.12.17 18:09

hea vastus

Vasta sellele sõnumile

Autor: marek (---.dyn.estpak.ee)
Kuupäev:   01.12.17 19:57

kas hesuss polnud see mees kes mingist müügimehest pidevalt hämas :D

Vasta sellele sõnumile
 Fotofoorum  |  Loe sõnumeid teema sees   Uuem teema  |  Vanem teema