"受身 - ukemi"
2012-04-10 Autor: renemaajarv 
Kategooria: Sport

Komme: 9  Keskmine: 2.0000
  Ilves@ (<°·HHH<) 10.04.12 12:54  
Miks pilt kummuli on? Ma olen aru saanud, et viltukeeramine on selline natuke noorema generatsiooni viis asju shefiks teha, aga väsitab üsna kiirelt vaataja kaela ära.
  fazz (<°·HHHHH<; 4.4145) 10.04.12 14:58  
Väga väga valesti oled aru saanud. Hollandi kaadri mõistet ja Dziga Vertovi nime võiks iga kaamerat käes hoidev inimene ometigi tunda (oh who am I kidding?). Ja kuna ühega pildil olevatest härradest oleme vastastikku sedasama trikki kunagi teinud ning asja natuke jagades ei saa kaadri valikule mitte midagi ette heita. Samas noh, tegu ei ole just kõige kergemini fotografeerimisele alluva spordialaga, ütleb minu kogemus.
2 alabama (<°·HHHH<) 10.04.12 15:19  
tahad öelda, et see on parim võimalik kaader sellest alast? no ma kahtlen. ukemindusest eraldi ma juba näeks, kuidas kiirem säri + avaram kaader suudaks ukemit ja neid teisi krõnkse paremini edasi anda. hoolimata sellest, et sedasama trikki pole ma iial teinud ega tee ka.
  fazz (<°·HHHHH<; 4.4145) 10.04.12 15:36  
"et see on parim võimalik kaader sellest alast?" -- ei, kindlasti mitte. samas on piisavalt raske ilma spetsiaalselt fotoshooti püsti panemata midagi palju paremat kätte saada. põhjuseid on palju, alates keskmise dojo valgustusest.
  Ilves@ (<°·HHH<) 10.04.12 16:27  
Ma tõesti ei tunne paljusid klassikuid sh Vertovit aga teda ja suht ebaõnnestunud spordikaadrit pole vist mõtet üritada alati samasse patta panna. Kindlasti ka see, et kellegagi koos siin pildil on selg prügiseks tehtud loob vähe leebema tunde pildi enda suhtes. Mulle jätab see hetkel lihtsalt natuke tüütu efektitsemise mulje. Kui juba, siis veel 90 kraadi vastupäeva keerata, tekitaks mingigi visuaalse pinge.
  VHM (<°·HHHH<) 10.04.12 17:16  
Ei hakka siin Jaapani keelseid väljendeid loopima. Fotost niipalju, et valgust ju on(tegu ilmselt korraliku dojo-ga). Ajastatus...on sellise võitluskunsti fotografeerimise juures vägagi etteaimatav, eriti kui on tegu tavatreeninguga. Märksõnaks oleks siin vastaste kehakeel, ülejäänud on nupule vajutaja enda kogemus ja suutlikus õigel ajal päästikut vajutada. Kõrvalseisvale(võhikul) on loomulikult sellise hetke õige ajstus peavalu. Ja nagu hästi ei usu, et Aiki-do mehed lasid suvalise tüübi ennast pildistama. Natuke rohkem avarust ei teeks minu meelest sugugi paha. Heidetava jalgade liikumine(nägemine), hägusus lisaks pildile dünaamikat(vunki)
  tanelps (<°·H<) 10.04.12 17:51  
Tegemist ei ole kindlasti nüüd kõige kiirema, dünaamilisema võitlusalaga nagu püütakse muljet jätta. Isegi Stiiven ju oma filme lõpus keris, et liigtused kiiremad välja näeksid :P:) Aga kaadril pole väga vigagi.
  R.Helerand (<°·HHHH<) 10.04.12 18:06  
untsus
2 bow (<°·HHH<) 10.04.12 20:12  
Tegu kukkumistehnika jäädvustusega - Judoga tegelemisel sai seda tehtud "söögi alla ja peale". Ma arvan, et fotograaf on püüdnud tabada just seda hetke, kui heidetava käsi puudutab matti ja keha on veel õhus. Lõigatud ilusasti käsi veel nurka. Kuna tegu pole võistlus olukorraga (nii ma pakun), siis näod eriti ei jutusta. Aga tubli sooritus - arvan, et Alabama on hinnanud õiglaselt. Rahuldav see ongi ju rahuldav ehk peaaegu hea! (Mingi häiriv "ühik" on veel vasakus servas)