".........."
2009-07-30 Autor: JuhanK 
Kategooria: Vaikelu

Komme: 12  Keskmine: 2.5000
4 eestipagan (<°·HH<) 30.07.09 21:55  
miski nagu haarab seda vaatama aga rohkem kontrasti vist sooviks küll
1 mrtn (<°·HHHH<) 30.07.09 21:57  
  JuhanK (<°·H<) 02.08.09 17:22  
Äkki hr.mrtn on nii lahke ja põhjendab kah - ette tänades
  mrtn (<°·HHHH<) 02.08.09 21:56  
suvaklõps, 0 pingutus.
  JuhanK (<°·H<) 05.08.09 12:43  
suvalaksust suvaklõps ja null pingutust. Tegelikult meeldivad mulle kunstirinkonna inimesed rohkem - nad on armutumad kui kohalik publikum aga seejuures on nende kriitika konstruktiivne ja arendav. Nad nimelt julgevad ja OSKAVAD välja öelda mis on hea ja mis on valesti (võiks olla teisiti - valesti on veidi vale sõna kunsti kohta - isegi fotokunsti). Kui Hr. mrtn laseb puusalt nelja sekundilise suvaklõpsu nii, et kaamera on kogu see aeg perfektselt paigal - on pudel omal vabal valikul minu poolt. (nii saan mina aru suvaklõpsust ja meisterlikkusest sinna juurde) Tegekikult oleks ju imearmas kui suvasõnadega lahmimise asemel ka siin keskonnas asjalikke komme tuleks - vahet siis pole kas positiivseid või negatiivseid. Miks see konkreetne kaader üldse kaamerasse sai on tegelikult esimesest kommist välja lugeda - päris pikalt sai mõeldud kas tasub kaamera sellises pimeduses sisse lülitada ja asuda võitlema tuule ning elus inimeste kaadrisse püüdmise nimel - aga selles vaatepildis oli midagi mis otsust kallutas - kui hästi see püüdmine õnnestus on omaette küsimus. Tehniliselt korrektset kaadrit ei oleks isegi filmile saanud antud tingimustes aga nähtud emotsioon oli see mis ei lubanud kaadrit ka tegemata jätta.
  alabama (<°·HHHH<) 05.08.09 12:53  
"suvaklõps, 0 pingutust" on siiski väga kena ütlemine. võiks olla lausa mõne erakonna valimisloosung. lühike ja lööv
  Üks Juss (<°·HHHH<; 5.0000) 05.08.09 13:12  
JuhanK - paksu nahka! Kritiseerimine on üks keerukamaid asju siin maailmas. Mingitel piltidel on täiesti võimatu midagi konstruktiivset öelda, kuna see tähendaks soovitust teha täiestu uus pilt, mis tegelikult lühendatult tähendabki "suvaklõps, 0 pingutust". Mind näiteks jätab see pilt suhteliselt külmaks, mis samuti tähendab "suvaklõps, 0 pingutust", ma ei hakand seda ütlema lihtsalt. Võibolla "suvaklõps, 0 pingutust" viisakamalt väljendades oleks "harjuta veel", aga see võib samuti solvav olla, nii et ega siin väga head lahendust polegi.
  matemaatik (<°·HHHH<; 4.8970) 05.08.09 13:41  
Veidi igavaks jääb. JuhanK kommentaarist võiks nagu välja lugeda, et on suurformaadile pildistatud :)
  mrtn (<°·HHHH<) 05.08.09 13:46  
ma ei tahtnud üldse SULLE halvasti öelda. mul on selliseid pilte öökimiseni ja ma ei ole uhke ühegi nende üle, kuna nad on kõik suvaklõpsud, 0 pingutusega tehtud.
  JuhanK (<°·H<) 05.08.09 14:25  
Oi ma tänan aga see nahk on tegelikult juba nii paks, et ei anna suurt painduma enam :) Lihtsalt vahest lööb minus natuke välja maailmaparandaja. Tegelikult on igasugu suunavatest juhistest paganama palju kasu ükskõik kas siis pildi autorile või teistele vaatajatele kes vähegi tahavad oma fotokvaliteeti tõsta - mis sest, et tegelikult kujuneks sellest jah soovitus teha uus foto. Ja see peaks ju olema fotokala mõte või olen ma millestki valesti aru saanud ?
  JuhanK (<°·H<) 05.08.09 14:34  
Ei ei ole filmile see tehtud - küll on mõju asjal hoopis midagi muud ka juba A3 formaadis paberil siinse 700 px vastu kahjuks. mrtn - ma ei tõlgendanud seda mitte halvasti ütlemisena - pigem Sinu laiskusena (suvalaks mitte korralik keretäis) :)
  Paber (<°·HH<) 05.08.09 15:52  
Ei oska öelda,kuidas ta mõjub A3 formaadis,aga hea pilt mõjub alati hästi pea igas keskkonnas ja formaadis. Ütleme,et hetkel jääb küündimatuks,hoolimata abivahendeist ja kõigist headest kunstilistest nägemustest hoolimata. No ei ole pilti,ei tööta,jätab külmaks,hoolimata lõkkest. On tunda püüdlikust ja tahet,see on ka kõik. Aga sa harjuta,harjuta kindlalt ja kaua,pinguta veel kõvemini,siis hakkab tulema.